Bacak Estetiği

Her kadın güzel ve bakımlı bacaklara sahip olmak ister. Çeşitli kombine yapılan estetik işlemler ile bacaklar istenen forma ve estetiğe ulaştırılabilmektedir. Kadınlar uzun, simetrik düzgün ve etkileyici bir bacak arzu ederken, erkekler kaslı bacaklar ister.

Günümüzde bacak estetiği ameliyatları vaser liposuction, yağ enjeksiyonu işlemlerle bacağın şekline göre uygulanabilir.

Kimler bacak estetiği için uygundur?

Her kadının bacakları için ihtiyacı farklıdır bu nedenle muayene iyi yapılmalı ve ona göre bir planlama yapılmalıdır. Kalın bacak, ince bacak, parantez bacak, asimetrik bacak, çapraz bacak ve dalgalı bacak gibi deformasyonları kapsıyor bacakta yağlanma en çok kalçada, uyluk ve diz içlerinde oluşuyor. Bu tip yağlanma şekilleri bacağı kısa ve kalçayı düşük göstererek estetik olmayan bir görüntüye yol açıyor.

Yağ enjeksiyonu yöntemi bacakları dolgunlaştırmak ve şekillendirmek için en iyi yöntemlerden biridir. Yağ dokusunu fazla olan yerlerden (örneğin karından, belden vs)  yağların enjektörlerle alınarak bacağa şekil verecek ve büyütecek şekilde aktarılmasıdır. Zengin yağ dokusu  ile bacak şekillendirme denilen  bu yöntemde özel ince kanüllerle  kesiler oluşturularak vaser liposuction yöntemiyle gerekli yağlar alınır ve özel bir işlemden geçirildikten sonra eksik olan yerlere enjekte edilir. Yöntemin başarılı olmasında kök hücreden zengin yağ dokusunun hazırlanması büyük rol oynar.

Bu yöntemde  kendi yağ dokunuz kullanılacağı için sağlıklı ve doğal olacaktır. Yağ enjeksiyonu işleminde; enjekte edilen yağlar operasyondan 1-2 ay geçtikten %70’lik bir kısmı canlılığını korur. Bu işlem vucudunuzda yeterli yağ dokusu bulunmuyorsa yapılamaz.

Ameliyat sonrası süreç nasıldır?

Ameliyat sonrası süreç ağrılı değildir, şiddetli ağrılı olmaz. Operasyon alanında yaklaşık 1 hafta kadar şişlik morluk oluşabilir. İşlemden  3-4 gün sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz ancak bacaklarınızı sallama konusunda dikkatli davranmak gerekir. Bacak kontürünün olgunlaşması bir kaç ay içinde gerçekleşecektir.

Bacak estetiği 1-2 saat kadar sürer. İşlem genel anestezi altında yapılır. Ameliyattan 5-6 saat sonra eve gidilebildiği gibi ilk akşam hastanede geçirilebilir.

Ameliyat sonrası hissedilen rahatsızlıkların çoğu ağızdan alınacak ağrı kesici ilaçlar ile giderilecektir. Dört beş gün kadar ev istirahati, sonraki dönemde de baskılı varis çorabının 4 hafta kullanımı önerilir.

  • Çarpık Bacak Estetiği

    Çarpık Bacak Estetiği Çarpık bacaklı olup olmadığını bir kişinin anlaması için, topuklarını birleştirme ve diz kısmında açıklık varsa veya birleşmiyorsa kişide çarpık bacak sorunu var demektir.

  • Popo ve Bacak Estetiği

    Popo ve Bacak Estetiği Bahar mevsimine girdiğimiz şu günler, dik kalça kıvrımları ve ince bacaklara sahip olmaya karar vermenin tam zamanı… Kadınların en çekici bölgeleri, vücudun en merkezi bölümü olan bel, kalça ve basen bölgesidir ve aslında farkında bile olmadan odaklandığımız ilk bölümdür. Dik, kavisli popo ve ince beli olan her kadın, hemen dikkat çeker. Yine bacaklar, dikkat edilen ve vücudun orantısı hakkında bilgi veren bölgelerdir.