Botox ve Endopeel Hakkında Bilgiler

İleri yaşlarda ortaya çıkan kazayağı gibi mimik kırışıklıklarına artık veda etme vakti geldi, hem de maske takmış gibi olmadan, yani mimiklerimizi kaybetmeden kırışıklıklara anında son veren endopeel yöntemi sayesinde.

 

Kırışıklıklara son vermede ve yüz gençleştirmede, en çok kullanılan cerrahi dışı yöntem Botox uygulamasıdır. Türkiye’de çok kısa süre önce uygulanmaya başlanan Endopeel yöntemi de Botox kadar etkili fakat Botox’un handikabı olan mimik kaybını yaşatmıyor. Ayrıca Botox, etkisini birkaç haftada gösterirken, Endopeel yöntemiyle anında sonuç alabiliyorsunuz.

 

Yöntemde, komplikasyon riskinin yok denecek kadar az olduğunu ifade eden Anatomica Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Leyla Arvas, Endopeel’den hemen sonra, hastanın günlük yaşantısına dönebileceğini, oluşabilecek herhangi bir kızarıklığı buz kompleksiyle giderebileceklerini ifade etti. Arvas, yöntemin, kısa sürede sonuç verdiği ve mimik kaybı yaşatmadığı için hasta memnuniyetini de beraberinde getirdiğini belirtti.

Blog ile ilişkili diğer konular
  • Dondurarak Zayıflama ZELTİQ CoolSculpting

    Dondurarak Zayıflama ZELTİQ CoolSculpting Ameliyat gerektirmeden inatçı yağlarınızdan kurtulmanın en iyi yolu. ZELTIQ™ in CoolSculpting™ tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, kalça ve vücudun diğer bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 il...

  • Ayak ve Ayak Bileği Estetiği

    Ayak ve Ayak Bileği Estetiği Ayaklar genellikle eller kadar önemsenmez ve hep ikinci planda kalır. Daha çok bahar gelince aklımıza gelir hızlı bakım kürleri düzenleriz.

  • Daha Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İster Misiniz ?

    Daha Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İster Misiniz ? Dolgu uygulamaları, daha genç ve canlı görünüme kavuşmak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemler arasında. Plastik Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas, cildimizdeki su tutan Hyaluronik asit miktarının zamanla azaldığını, doğal olarak cilt su ...