Burun Estetiği ve Sonrası

Burnumuz yüzümüzde göze çarpan ilk  organımız olduğu için dış görüntümüzü ve imajımızı oluşturan en önemli yerimizdir. burumuz nefes alma fonksiyonumuz yerine getirdiği için ve yüzün temel organlarından biri olmasından dolayı ayrı bir öneme sahiptir.

Her bireyin burnu kendisine hastır; bu nedenle burun estetiğinin de kişiye özel olarak planlanması ve gerçekleştirilmesi gerekir. Estetik cerrahi yöntem olan rinoplasti ile burnunuzdaki estetik ve sağlık problemlerden kurtulmanız mümkün.

Burun estetik ameliyatı ile sağlık sorunu olan hastaların nefes alma problemlerini ortadan kaldırabileceği gibi estetik görünmeyen burnun yeni ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Burun estetiği neden yapılır?

burnu yüz ile uyumlu bir hale getirmekte sağlayan burun estetiği ameliyatı ile büyüklüğü, burnun şekli ve genel görüntüsünde değişiklik yapılır.  sık rastlanılan problemlerden biri burundaki eğri kemiktir. Burun eğriliğinde kemik dışarıdan yani cildin üzerinden belli olur. Burun eğriliğinde nefes alma problemi de olduğu için aslında bu cerrahi müdahalenin yapılması kaçınılmazdır.

Rinoplasti sayesinde tek operasyon ile hem eğri kemik düzeltilip, nefes alma sorunu giderilir hem de burun estetik ve yepyeni bir görünüme kavuşturulur. Burun estetiği ile burun kısaltılabilir veya uzatılabilir,  küçültülebilir veya büyültülebilir, şekli değiştirilebilir. Kontöründe değişiklikler, burun delikleri küçültülebilir, "kemer" üst kısmındaki kemik yapısı küçültülüp daha oyuk görünüm kazandırılabilir, kalkıklığı artırılabilir.

Burnun kıkırdak, kemik yapısından birisi veya ikisi ile ilgili değişiklikler yapılabilir. Estetik burun ameliyatları burnun gerek fonksiyonel, nefes alma, gerekse estetik, dış görünüş, ihtiyaçlarını karşılayan bir operasyondur. amaç kişinin yüzüyle uyumlu, dışarıdan bakıldığında anlaşılmayacak kadar doğal bir burun elde edebilmek, beklentileriniz doğrultusunda yüzünüz için uygun ve doğal görünecek bir buruna sahip olmak mümkün.

Burun Estetiğine  Uygun musunuz?

Burun yüz yapısına göre uzundur veya geniş ise. Burun şeklide kaza veya darbe gibi bir nedenden dolayı değişmiş ise . Burnunuzda  kemiği kırık ya da eğridir varsa.  iki tarafında gözle görülür bir asimetri problemi, yan profilden bakıldığında burun ucu düşüklüğü görünüyorsa. Burun delikleri burnun genel şekline uygun değilse, sahip olmak istediğiniz burun sizin için uzak bir hayal değil.

Burun Ameliyat Sonrası

Burun ameliyatı genel anestezi altında yapılır normal şartlar altında ameliyat sonrasında sadece hafif bir ağrı beklenmektedir. Ameliyat sonrasında burnun üzerine konan alçı iyileşme döneminde ameliyatta verdiğimiz şekli korumak içindir. Bir hafta sonra burnunuzda ki herşey çıkmış olur. Şişkinlik ve özellikle gözlerin altında morluk olması normaldir, ancak bu bölgelerde ağrı fazla hissedilmez. Göz ve çevresinde şişlik ve morluğu azaltmak amacıyla soğuk kompres uygulanabilir. morluk ve şişlik de birkaç gün içerisinde dağılmaya başlar neredeyse 10 gün içinde de tamamen yok olur. Estetik burun ameliyatları yüzün diğer ölçülerine uyan, doğal bir görüntüye sahip bir burun yapısına şekillenir.

 

 

 

Burun Estetiği (Rinoplasti) ile ilişkili diğer konular
  • Burun Estetiği (Rinoplasti) Fiyatları

    Burun Estetiği (Rinoplasti) Fiyatları Rinoplasti fiyatları, daha önce ameliyat olup olmadığınız, travma geçirip geçirmediğiniz, burnunuzdaki şekil bozukluğu, burundan nefes alma probleminizin olup olması gibi birçok kritere bağlı olarak doktorunuzla yapacağınız karşılık görüşme sonrası ...

  • Bilgisayarlı Burun Tasarımı

    Bilgisayarlı Burun Tasarımı Burun estetiği ameliyatı öncesinde en çok merak edilen  yeni burnunuzun nasıl bir form kazanacağını ve yüzünüze yakışan yakışmayacağıdır. Teknolojinin sağladığı imkanlarla ameliyat olmadan öncesi tasarımla, burnununuz yeni şeklini, nasıl bir görünüme...

  • Burun Tıkanıklığı

    Burun Tıkanıklığı Burun tıkanıklığı değişik nedenlerle ve farklı zamanlarda ortaya çıkabilir. Mevsimsel olarak ortaya çıkan burun tıkanıklığı alerjik nedenlerle olabilir. Ancak sürekli olan burun tıkanıklığı burun kıkırdağındaki eğrilikler veya burun içindeki hava tü...