Dolgu Uygulamaları

 

Dolgu enjeksiyonları, cildin güzelleştirilmesi ve eski hacmini kazanması için en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Yüzün her bölgesi için ayrı ayrı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı uygulamalarla dikkat çeken bu tedavi ile yüz yeniden şekillendirilir. Kışıklıklar, derideki yaşlanma ve yüz konturlarındaki bozukluklar dolgu tedavisi ile giderilebilir. Cildin alt kısmına verilen dolgu maddesi ile yüzün çökük kısımları doldurulurken, alt katmanlarına da destek vermektedir. tedavi sonrasında günlük yaşantınıza devam edebilir, öğlen arasında bile yaptırabileceğiniz işlem için 30 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. İşlem sonrası morarma ve şişme gibi yan etkiler görülebilir. Fakat bir kaç gün içinde bu yan etkilerin hepsi geçecek dinlenmiş ve gençleşmiş bir sonuç alacaksınız.

 

Dolgu işlemi sayesinde ince kırışıklıkların, çukurların hafif ve orta derecekedi burun ve ağız kenarı çizgileri doldurulabilmektedir. Burun ucu deforme olmamış hastalarda dolgu, burun ucu kaldırma işlemlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Dolgu işleminin sıklıkla kullanıldığı bölgelerin başında dudak gelmektedir.

Yaşla beraber, özellikle yanak bölgesinde hacim kaybı yaşandığı ve bu durumun yorgun ve cansız bir görüntüye sebebiyet verdiği bilinmektedir. Dolgu işlemi ile elmacık kemikleri yüzün şekline göre belirginleştirilir ya da küçültülebilir.  

Dolgu işlemi son derece zahmetsiz bir işlemdir. Herhangi bir anesteziye gerek duymadan günlük hayat akışında rahatlıkla yaptırıp sonrasında hayatınıza devam edebileceğiniz son derece güvenli bir tedavidir. Uzman doktorun belirlediği bölgelerin doldurulması ve muayene etmesi ile birlikte yaklaşık olarak 40 dakika süren işlem ile son derece genç ve hacimli bir yüze sahip olabilirsiniz.

 

Yüz Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Üst yanaklar ve gözyaşı oluğu, Alın bölgesi, Dudak kenarı çizgileri, Burun, Çene, Alt çene çizgileri, Kaşlar (hacim vermek için), çökük yara izleri.

 

 

 • Ufak Bir Dokunuşla Genç Görünmek Mümkün

  Ufak Bir Dokunuşla Genç Görünmek Mümkün Dolgu enjeksiyonları, cildin güzelleştirilmesi ve eski hacmini kazanması için en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Yüzün her bölgesi için farklı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı uygulamalarla dikkat çeken bu tedavi ile yüz yeniden şekillendirilir.

 • Dolgun Dudaklar

  Dolgun Dudaklar Dudakta yapılan estetik işlemler, hazır hiyaluronik asit dolgu ve yağ dolgu işlemleri ile botox uygulamaları olarak sıralanıyor . Çoğunlukla dudakla ilgili estetik işlemlerde dudağa hacim kazandırmak temel prensiptir.

 • Gözaltı Işık Dolgusu

  Gözaltı Işık Dolgusu “Redensity II " gözaltı ışık dolgusu, yaşlanma ve dış etkenlerden dolayı göz altında oluşan gözaltı torbalanmaları, şişlik, morluk  ve çizgi problemlerini en aza indirerek, göz çevresi sorunlarının çözümüne tek seferde yardımcı olan ilk ve tek dolgu olma özelliğine sahip.

 • Işık Dolgusuyla Işıl Işıl Bir Cilt

  Işık Dolgusuyla Işıl Işıl Bir Cilt Stres, yetersiz uyku, güneş gibi etkenler sebebiyle elastikiyetini kaybeden ciltte meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalarla mücadele eden ışık dolgusu, cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için mezoterapi ve dolgu tekniklerini bir arada bulunduran yeni bir konsept. Işık dolgusunun en önemli özelliği aslında insan vücudunda ve canlılarda bulunan tamamen doğal hyalüronik asit içermesi.    

 • Ciltteki Kırışıklıklara ve Sarkmalara Işık Dolgusu

  Ciltteki Kırışıklıklara ve Sarkmalara Işık Dolgusu Daha genç ve güzel görünmek adına kadınlar artık bıçak altına yatmayı çok da tercih etmiyor.  İlerleyen ve sürekli gelişen  estetik dünyasının yeni gözdesi; 'ışık dolgusu". Gençlik  ışıltısını yeniden bu yöntem sayesinde bıçak altına yatmadan ve kısa zamanda kazanmak mümkün.

 • Dolgu ve Botoks ile Ameliyatsız Burun Estetiği

  Dolgu ve Botoks ile Ameliyatsız Burun Estetiği Daha önce estetik rinoplasti- burun ameliyatı olmuş hastaların ufak rötuş ihtiyaçları veya burunlarında çok hafif şekil bozukluğu olan kişilerde botoks ve dolgu materyalleri kullanılarak burun şeklinde ufak değişiklikler yapılabiliyor.