Dolgun Dudak İçin Estetik Yöntemler

Dolgun Dudak İçin Estetik YöntemlerDudaklar estetik ve fonksiyonel açıdan yüzümüzün önemli bir yapısıdır. Dudakların rengini ve ıslaklığını veren mukoza denen kısım dudakları gösteren temel yapıdır. Dudakları dış ortama ve çevre yapılara birleştiren deri, bu iki dokunun arasında kalan ve dudağın hem fonksiyonu hem de dolgun ya da zayıf görünmesinde önemli rol oynayan kaslar, yağ ve bağ dokuları oluşturur.

Yüz üzerinde en dikkat çekici yapılardan biri olan dudak görünümü oldukça önemlidir. Dudakların estetik görünümü için anatomik olarak normal olmasının yanında çene, burun ve yüz yapılarının da birbirleri ile olan uyum ve oranı da oldukça önemlidir.

Dudakların kalın yâda inçe olması; dudakları oluşturan anatomik yapının gelişim eksikliklerine ya da anomalilerine,  genetik nedenlerle inceliklere, yada aslında normal oranlarda olmasına rağmen kişilerin mevcut dudaklarının ince olarak algılanması nedeniyle sorun olarak karşımıza gelebilir.

Dudak kalınlaştırma işlemi 3 şekilde yapılabilir.

1- Dudak kalınlaştırma işlemleri tojen madde kullanımı; Kişinin kendi vücudundan doku alınarak yapılan kalınlaştırma işlemidir. Yağ dokusu enjeksiyonları, dermal ve fascial doku implantasyonu.

2-Kalıcı protezler kullanılarak dudak kalınlaştırma işlemleri

3-Dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan dudak kalınlaştırma işlemleri.

Bu yöntemlerim her birinin diğerine bazı üstünlükleri ve eksiklikleri olabilir. Hangi yöntemin tercih edileceğine hasta ve doktor birlikte karar verirler.

Dudak Estetiği ile ilişkili diğer konular
  • Hyaluronik Asit Dolgusuyla Dudak Kalınlaştırma

    Hyaluronik Asit Dolgusuyla Dudak Kalınlaştırma Dudağa hacim kazandırmak, dolgunlaştırmak, şekillendirmek ve dudak çevresindeki kırışıklıkları azaltmak için gereksinim duyulur. Aynı zamanda bu dolgu maddesi dudak şekillendirip, kontur hattını belirginleştirir ve kırışıklıkları azaltır....

  • Dudak Estetiği Ameliyatı

    Dudak Estetiği Ameliyatı Dudaklar yaşlandıkça incelir, dolgunluğunu canlılığını yitirir. Dolgun dudaklar daha genç, çekici bir görünüm sağlar. Dudak deformasyonu yaştan bağımsız olarak da görülebilir. Bunun için sizden alacağımız yağ dokularını transfer ederek ya da Hyaluron...

  • Dudak Kalınlaştırma

    Dudak Kalınlaştırma Dudaklarının ince olmasından yakınanların ya da dudaklarına dolgunluk kazandırmak isteyenlerin tercih etmiş olduğu estetik bir uygulamadır. Dudak kalınlaştırma işlemi, kadınların güzellik simgesi olan dudaklarını hem estetik hem de kadınsı göstermek...