Dondurarak Zayıflama ZELTİQ CoolSculpting

CoolSculpting ameliyata gerek olmadan inatçı yağlarınızdan sizi kurtarır.

ZELTIQ™ CoolSculpting Bölgesel İncelme Nedir?

ZELTIQ™ in CoolSculpting™ vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, kol ve bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında azalmasını sağlayan bir tedavidir.

Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen, ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece bir kez uygulanan bir  soğuk lipoliz tedavili işlemdir. Cerrahi bir müdahale ve iyileşme için belirli bir süre gerekmediğinden dolayı  hasta ve hekim için son derece konforlu ve rahat bir tedavidir ve sonuçları kalıcıdır.

Bölgesel incelme amaçlı yağ dokusunun kalınlığının azaltılmasına ait FDA onayı da bulunan Zeltiq CoolSculpting tedavisi tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

FDA onaylı,
Cerrahi müdahele ve anestezi gerektirmeyen,
İyileşme süreci olmayan,
İşlem tekrarı gerektirmeyen; tek seanslık,
Sadece kas üstü yağ dokusuna etki ederek çevre doku ve organları hiç bir şekilde etkilemeyen,
Tedavi öncesi ve sonrasında ilaç, diet vb. özel bir işleme ihtiyaç duyulmayan,
Uygulama süresince operatör müdahalesi ve çalışması gerektirmeyen,
Yağ hücrelerinin büyüklüklerini azaltarak değil, yağ hücrelerinin kendisini ortadan kaldırarak çalışan,
Sonuçları kalıcı olan bir tedavidir.

Uygulama Nasıl Yapılır?             

ZELTIQ™ in CoolSculpting™ tedavisi vücudun pek çok bölgesinde oluşan istenmeyen kas üstü yağ dokusuna uygulanan sadece bir saat süren ve tekrar gerektirmeyen tek uygulamalık bir işlemdir.Tamamen ağrısız, acısız ve zahmetsizdir soğuk lipoliz.

İşlemin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır.

Daha sonra cihazın uygulama başlığı hekim tarafınca belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası ZELTIQ™ cihazı tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi uygulama başlığının haznesi içine çeker ve bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutur ve Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde üç hafta içerisinde yapısal değişiklikler başlar.

Değişime uğrayan yağ hücreleri 2. aydan itibaren vücudumuzun doğal temizlenme sistemi olan lenf sistemi ile vücuttan dışarı atılır.

Gözle görünür sonuçlar, kişiye göre değişmekle birlikte, genel olarak 2 ile 4 ay arasında meydana gelir. Bölgesel yağ birikiminin olduğu alandaki yağ hücrelerinin bir kısmı tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır.

Siz ZELTIQ™ tedavisi için doğru bir aday mısınız?                            

Vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel  yağlanmalarınız varsa,

Bu yağlarınızdan artık kurtulmak istiyor ama bunu doğal yollarla yapmak istiyorsanız,

Liposuction ameliyatı olmak istemiyorsanız,

İlaç ya da kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahaleyi hiç düşünmüyorsanız,

Cerrahi bir müdahale yaptırıp daha sonra günlük yaşamınıza dönmek için günlerce iyileşmeyi beklemek istemiyorsanız,

Böyle bir tedavi için uygulamayı yaptıracağınız yere defalarca gidip-gelmek istemiyor ve sadece bir saat zaman ayırmak istiyorsanız ve tüm bunları doğal görünümünüzü bozmadan yapmak istiyorsanız, ZELTIQ™ tam size göre  bir bölgesel incelme tedavisi olabilir!

KLİNİK: 0212 241 03 64

Blog ile ilişkili diğer konular
  • Ayak ve Ayak Bileği Estetiği

    Ayak ve Ayak Bileği Estetiği Ayaklar genellikle eller kadar önemsenmez ve hep ikinci planda kalır. Daha çok bahar gelince aklımıza gelir hızlı bakım kürleri düzenleriz.

  • Botox ve Endopeel Hakkında Bilgiler

    Botox ve Endopeel Hakkında Bilgiler İleri yaşlarda ortaya çıkan kazayağı gibi mimik kırışıklıklarına artık veda etme vakti geldi, hem de maske takmış gibi olmadan, yani mimiklerimizi kaybetmeden kırışıklıklara anında son veren endopeel yöntemi sayesinde.  Kırışıklıklara son vermede v...

  • Daha Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İster Misiniz ?

    Daha Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İster Misiniz ? Dolgu uygulamaları, daha genç ve canlı görünüme kavuşmak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemler arasında. Plastik Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas, cildimizdeki su tutan Hyaluronik asit miktarının zamanla azaldığını, doğal olarak cilt su ...