Genital Bölge Estetik Uygulamalar

Estetik Cerrahi alanında ki ilerlemeler sayesinde, kadın genital bölgesine cerrahi ve cerrahi dışı müdahaleler çok fazla artmaya başlamıştır. Amaç hastanın sosyal olarak kendini iyi hissetmesi ve seksüel olarak, partner uyumunu arttırmaktır.

Kadın Genital Bölge Cerrahi Uygulamaları

Labioplasti

Kadın dış genital bölgesinde bulunan Labium Major(Dış Dudak) veya Labium Minörde (İç Dudak) bulunan deformiteler, seksüel ve sosyal açıdan rahatsızlık verici düzeye gelebilir. Uygun cerrahi yaklaşımlar ile, bu deformitelerin düzeltilmesi mümkündür. Lokal Anestezi altında yapılabilen bu girişimler sonrası 4 haftalık bir seksüel perhiz uygulanmaktadır. 4 hafta sonunda, hastada geçirilmiş cerrahi izi belli bile olmadan sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilir.

Vajinoplasti

Vajinoplasti, vajinanın cerrahi olarak daraltılması işlemidir. Vajina, yapısal olarak veya doğum sonrasında gevşemeye bağlı deforme olabilir. Seksüel hayatı olumsuz etkileyen bu sorun, vajina arka duvarından mukoza ve kas dokusunun çıkartılarak edilerek tekrar dikilmesi ile vajinal kanal daraltılır. Hasta birkaç gün sonra sosyal hayatına dönebilir ve işlem sonrası yaklaşık 4 hafta seksüel perhiz uygulanır.

Kliteroplasti

Klitoris, idrar kanalının hemen üzerinde her iki labiumların üst birleşim bölgesinde bulunan kabarıklıktır. Bazen, gereğinden büyük olması, kadınlarda rahatsızlık hissi verebilir. Cerrahi olarak fazla doku uzaklaştırılarak, kalan kısım eriyen dikişlerle sütüre edildir. Kliteroplasti bazen labioplasti ile kombine edildir.

Vulvaya Liposuction Uygulanması

Kadın genital bölge üst kısmında ki (mons pubis) kabarıklık, genellikle vücut kitle indeksi yüksek hastalarda gerek seksüel, gerekse sosyal olarak sıkıntı yaratır. Sosyal olarak, kıyafetlerde istenmeyen kabarıklık en çok şikayet nedenidir. Vulva üst bölgesine yapılan liposuction uygulaması ile bu kabarıklıktan kolayca kurtulmak mümkündür.

Vulva Augmentasyonu

Kadın dış genital bölgesinde yaşa ve kilo kaybına bağlı olarak, dokularda incelme ve sarkma görülebilir. Volüm kaybını, hastanın kendisinden alınan yağ dokusu veya eriyebilen dolgu materyalleri ile giderebiliriz.

Kadın Genital Bölge Cerrahi Dışı Uygulamaları

Kadın genital bölgede, cerrahi dışı olarak, özellikle volüm kayıpları sonucu oluşan incelme ve sarkmaları gidermek amacıyla, eriyebilen, hazır dolgu materyalleri uygulamaktayız. En sık uygulanan dolgu materyali, Hyaluronik Asittir. Uygulama, topikal anestezik krem uygulamasını takriben, ofis ortamında yapılabilir.

Genital Estetik ile ilişkili diğer konular
  • Vajina Daraltma Fiyatları Nedir?

    Vajinoplasti, vajinal daraltma ya da vajinal sıkılaştırma da denilen operasyonun amacı kişinin ihtiyacına göre vajinal kasların ve etrafındaki dokunun gerginliğinin artırılmasıdır. Labioplasti gibi genital bölgeyi ilgilendiren başka bir ameliyatla be...

  • Genital Estetik Ameliyatı

    Genital Estetik Ameliyatı Genital bölge, karın alt tarafından başlayıp kasıklara kadar devam eden (Pubis), dış ve iç dudaklar (labium major ve minor) ve vajinayı içeren geniş bir alandır. Pubis ile ilgili karşımıza çıkan en büyük problem buradaki yağ dokusunun artması ve cilt...

  • Vajinoplasti - Vajina Daraltma

    Normal doğum yapmış kadınlarda ya da yaşın ilerlemesiyle beraber vajinal kaslar genişlemeye bağlı olarak gevşer ve güçsüzleşir. Bu da cinsel ilişkide zorluğa, rahatsızlık  ve memnuniyetsizliğe yol açar. Hatta idrar kaçırma gibi fonksiyonel rahatsızlı...