Genital Estetik

Genital Estetik girişimleri, genital bölgede sonradan ya da doğuştan olan şekil bozukluklarının giderilmesinde kullanılan estetiktir. Genital bölge şekil bozuklukları, kadının cinsel hayatını ve güngül yaşantısını olumsuz etkilemekte zamanla cinsel isteksizlik, akıntı ve ya aksiyete gibi ciddi sorunlar doğurabilir.

 

Kadın dış genital organları; mons pubis dediğimiz göbek altındaki kemikli kısım, labia major (dış dudaklar), labia minor (iç dudaklar), klitoris (labia minörlerin üsteki birleşim yeri), hymen dediğimiz kızlık zarından oluşur. Cinsel bölge ile ilgili sorunlar doğumsal, gelişimsel ve gebelik sonrası oluşan sorunlar olarak 3 şekilde incelenebilir.

 

Bazı genç kadınlarda dış anatomik yapı hiç gelişmemiş, az gelişmiş ya da asimetrik bir yapıya sahip olabilir. Kişi kendi vücudunu tanımaya başladıkça genital bölgedeki farklılıklar rahatsızlıklara yol açacaktır.

 

Genital estetik, mevcut fazla yağın alınması, dolgu ile volüm artırılması, sarkmanın giderilmesi, rengin açılması, iç dudakların küçültülmesi, vajinanın daraltılması gibi pek çok işlemi kapsamaktadır. Genital bölge estetiği, genital kasları geliştirerek, vajinanın çapını daraltıp yeniden şekillendirerek eski haline dönüştürür. Labiaplasti ya da perineoplasti vajinanm dış görünüşüne yönelik yapılan estetik işlemken Vajionoplasti vajinanın iç yapısına yöneliktir.


Kadınlar genelde genital estetiği sıklıkla yakındıkları vajinal genişlik ve iç dudakların büyüklüğüne bağlı olan sarkıklık sebebiyle yaptırır. Genital bölgenin estetik görüntüsü iyileştirilerek kadının özgüveninin artıırılması sağlanırken, cinsel ilşkiden zevk almasına yardımcı olunur.

 • Vajina Daraltma Fiyatları Nedir?

  Vajinoplasti, vajinal daraltma ya da vajinal sıkılaştırma da denilen operasyonun amacı kişinin ihtiyacına göre vajinal kasların ve etrafındaki dokunun gerginliğinin artırılmasıdır. Labioplasti gibi genital bölgeyi ilgilendiren başka bir ameliyatla beraber yapılabilir.

 • Genital Bölge Estetik Uygulamalar

  Genital Bölge Estetik Uygulamalar Estetik Cerrahi alanında ki ilerlemeler sayesinde, kadın genital bölgesine cerrahi ve cerrahi dışı müdahaleler çok fazla artmaya başlamıştır. Amaç hastanın sosyal olarak kendini iyi hissetmesi ve seksüel olarak, partner uyumunu arttırmaktır.

 • Genital Estetik Ameliyatı

  Genital Estetik Ameliyatı Genital bölge, karın alt tarafından başlayıp kasıklara kadar devam eden (Pubis), dış ve iç dudaklar (labium major ve minor) ve vajinayı içeren geniş bir alandır. Pubis ile ilgili karşımıza çıkan en büyük problem buradaki yağ dokusunun artması ve cilt kalitesinin bozulmasıyla beraber görülen sarkmadır. Bu durum, özellikle pantalon veya mayo giyildiği zaman karın alt bölgesinde ayrı bir şişlik olarak görünüp rahatsızlık veren bir durumdur. Çözümü buradaki yağ dokuyu azaltmak amaçlı liposuction ve

 • Vajinoplasti - Vajina Daraltma

  Normal doğum yapmış kadınlarda ya da yaşın ilerlemesiyle beraber vajinal kaslar genişlemeye bağlı olarak gevşer ve güçsüzleşir. Bu da cinsel ilişkide zorluğa, rahatsızlık  ve memnuniyetsizliğe yol açar. Hatta idrar kaçırma gibi fonksiyonel rahatsızlık ta yaratabilir.

 • Labioplasti / Labial Küçültme

  Labioplasti / Labial Küçültme Her kadın benzersiz yaratılmıştır. Günümüzde kadınlar genital bölgelerinde belirgin olarak uzun ve sarkık görünen küçük dudakları (labia minora) ya da vajina iç dudaklarından rahatsızlık duyarlar. Özellikle mayo ve ince pantolon giydiklerinde rahatsız edici olabilir ya da ilişki sırasında ağrıya ve seksüel olarak utanmalarına neden olabilir.