Göz Çevresi Estetiği

Göz Çevresi EstetiğiGöz çevresi estetiğinde gözkapağı ve kaşların şekilli insan yüzünüzdeki ifadeyi mimiklerinin odak noktası olması açısından oldukça önemli. İnce deri yapısın sayesinde Yaşlanmanın ilk ve en çok belli olduğu alandır. Göz kapaklarında deri artışı, gözü kapatan kasta yüzey artışı ve göz altı yağ torbalarınmaları gözlenir. Göz çevresinde meydana gelen değişiklikler yüze yaşlı, yorgun ve mutsuz bir ifade yerleştirir ve kişi mutlu olduğunda da mutsuz, çok iyi dinlenmiş olsa da yorgun bir yüz görünümü. Göz çevresi estetiğinde yapılabilen işlemlerin bir kısmı dolgu ve botoks uygulamaları ile gerçekleştirilirken bir kısmı da ameliyatlarla elde edilmektedir.

Botox Tedavisi

Botox göz çevresi estetiğinde yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek yada ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. Kaşların şekillendirilmesinde kaş şeklinde daha çekici gözüken bir yapı elde edilmesi kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Üst göz kapağının genç ve güzel gözükmesini de dolgu uygulamaları da önemli bir yer tutuyor. Yaşlı bir görüntüye neden olan yağ dokusunun azalması ve alttaki kemiklerin daha belirginleşmesi. Hyaluronik asit dolgular özellikle ust göz kapağının dış kısmına doğru kullanılması bu bölgenin daha genç ve dinamik gösterilensinde etkinli. Bu bölge dolgularında kollajenin ana yap taşı olan hyaluronik asit dolgular kullanılabildiği gibi kişinin kendi yağ dokusu da tercih edilebilir.

Göz kapakları ve göz çevresinde böyle bir değişiklik olduğunda elbette botoks ve dolgu uygulamalarına göre çok daha etkili çözüm ameliyatıdır. Üst göz kapağı ameliyatları cilt fazlası için gerçekleştirilen bir operasyon lokal anestezi altında yapılan bu işlemde kimi zaman üst göz kapağının buruna yakın kısmında kabarıklık yaratan yağ dokusu alınmasıda gerçekleştirilir. Üst göz kapağı amliyatları fazla deriyi alarak daha genç bir görünüm elde ediliyor.

Göz Kapağında Ameliyatı

Alt göz kapağında ameliyatta tam kirpiklerin altından yapılan bir kesi ile girilir. Yağ torbalarına hemde fazla deri varsa buna müdahale edilir. Deri fazlası yoksa bu alt göz kapağının içinden yapılan bir kesi ile sadece yağ dokusuna da işlem yapılabilir.  Göz kapağı ameliyatları 40-50 dakika süren son derece hızlı bir girişimdir.. Her iki ameliyatta da iyileşme İyileşme süresi 1 hafta kadardır ve morluk ve şişlikler 7-10 gün gibi bir sürede kaybolur; gerçek sonuç aylar içerisinde ortaya çıkacaktır. göz kapağında, ince ve rahat cilt yapısı nedeniyle hemen, daima hiç iz bırakmayan çok iyi bir iyileşme ile sonuçlanır.


Göz çevresinde çok önemli değişiklik yapan ve fazla bilinmeyen ameliyatlardan biri kantopeksi veya kantoplasti olarak bilinen ve gözün dış kenarının şeklini ve yüksekliğini değiştiren girişimlerdir. Bu ameliyat kimi zaman tek başına yapılabildiği gibi gerektiğinde estetik göz kapağı ameliyatının bir parçası olarak da gerçekleştirilebilir. Bu ameliyat gözün dış köşesinin sıkılaştırılmasını ve iç köşeye göre daha yukarı alınmasını sağlar. Daha genç ve çekici bir görüntüye neden olan bu aks değişikliği lokal anestezi ile de gerçekleştirilebilir.

Göz Kapağı Estetiği ile ilişkili diğer konular
  • Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

    Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Göz kapağı estetiği yani Blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağların, kas ve cildin uzaklaştırılmasıdır. Daha canlı ve gençleşmiş bir görünüme,  bakışlarınızla kavuşabilirsiniz. Yapılan işlem uygulanacak prosedürlere bağlı olarak l...

  • Göz Kapağı Estetik İşlemleri

    Göz Kapağı Estetik İşlemleri Yaşlılık belirtileri yer çekime teslim eden yüzümüzde  göz yapısına bağlı olarak kendini göstermeye başlıyor. Söz konusu belirtilerden gözkapağı sarkması, düşüklüğü ve  şişliği. Estetik dünyası bu problemi de çözüme ulaştıracak bir müdahale öneriyor...