Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Göz kapağı estetiği yani Blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağların, kas ve cildin uzaklaştırılmasıdır. Daha canlı ve gençleşmiş bir görünüme,  bakışlarınızla kavuşabilirsiniz.


Yapılan işlem uygulanacak prosedürlere bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir.

 

Eğer göz kapaklarınızda düşüklük varsa; aynı operasyon sırasında bu da ortadan kaldırılabilir. Yine göz çevresi kırışıklıkları için cilt tazelemeye yönelik ek uygulamalar lazerler, hücre tedavileri veya botoks önerilebilir.

 

Operasyon için yapılan kesiler, üst göz kapağı için göz kapağının kıvrım yerine, alt göz kapağı için kirpiklerin hemen diplerine saklanarak yapılır. Sadece alt göz kapağındaki yağ torbalarından şikayetçiyseniz ; kesi, kapak iç kısmından da yapılabilir.

 

Operasyon sonrası soğuk uygulanması yapılmalı, önerilere mutlaka uyulmalıdır. Normal şartlar altında ödem ve morluklar 7-10 gün içerisinde geçer; ancak cilt tipine ve yapılan işlemin büyüklüğüne bağlı olarak ödem daha uzun sürebilir.

 

Göz Kapağı Estetiği ile ilişkili diğer konular
  • Göz Çevresi Estetiği

    Göz Çevresi Estetiği Göz çevresi estetiğinde gözkapağı ve kaşların şekilli insan yüzünüzdeki ifadeyi mimiklerinin odak noktası olması açısından oldukça önemli. İnce deri yapısın sayesinde Yaşlanmanın ilk ve en çok belli olduğu alandır. Göz kapaklarında deri artışı, gözü ...

  • Göz Kapağı Estetik İşlemleri

    Göz Kapağı Estetik İşlemleri Yaşlılık belirtileri yer çekime teslim eden yüzümüzde  göz yapısına bağlı olarak kendini göstermeye başlıyor. Söz konusu belirtilerden gözkapağı sarkması, düşüklüğü ve  şişliği. Estetik dünyası bu problemi de çözüme ulaştıracak bir müdahale öneriyor...