Göz Kapağı Estetiği

Daha genç ve güzel bakışlar: Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz kapağı estetiği, yaşın ilerlemesi ile birlikte yaşlanma belirtilerinin il çıktığı bölgenin eski formuna kazanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyondur. Genellikle yaşın ilerlemesiyle ya da genç yaşlarda da görülebilen göz kapaklarında yağ birikmesi sonucu oluşan rahatsızlıklar göz kapağı estetiği operasyonu ile giderilebilir.

Göz kapağı estetiği girişimi nasıl gerçekleşir?

Alt ve üst göz kapağı üzerindeki fazla cilt ve yağ çıkartılarak yapılan işlemdir. Çıkartılan doku miktarının çok iyi ayarlanması hastanın görüntüsünü direk etkileyen bir etkendir. Cerrahın konusunda uzman olması çok önemlidir. Göz estetiği girişimi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Üst göz kapağı için kesi göz kapağındaki katlanan kısmın altından yapılır. Bu nedenle göz açıkken hiç bir iz görünmez. Alt kapağın onarımında ise kirpiklerin hemen altında olacak kesi ile hiç bir iz gözükmez. Göz kapakları derimizin en az iz kalan bölgesidir.

Göz kapağı estetiği ameliyatı öncesinde göz kapak fonksiyonlarını etkileyen diğer problemler oldukça önemlidir. Operasyon sırasında kapak düşüklüğü ya da gevşekliği gibi problemlerinde işlem esnasında onarılması gerekir. Aksi takdirde, işlem sonrasında kapaklarda çekinti, pozisyon bozukluğu ve ya göz sulanması gibi şikayetler gelişebilir.

Göz kapağı estetiği işlemi ortalama 1,5 – 2 saat sürmektedir. Birlikte yapılacak hastanın problemine göre şekillenecek diğer işlemlerle zaman biraz daha uzayabilir. İşlem ağrılı değildir. Göz kapağı estetiği sonrasında oluşacak hafif ağrılar, doktorunuzun vereceği ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir.

Operasyon sonrasında hasta gerginlik ve şişlik hissedecektir. Şişliğin düzelmesi yaklaşık 2 hafta sonra düzelecektir. Dikişlerin alınması 3- 7 gün sonra olacaktır. Dikişlerin alınmasından itibaren göz kapağı ve çevresindeki şişlik ve morluk giderek kaybolacaktır. Hemen normal hayatınıza dönebilir, dikişler alındıktan sonra çok daha rahat bir şekilde günlük aktivitelerinizi yapıyor hale geleceksiniz.
Ameliyat sonrası 3-5 gün süreyle günlük aktivitelerden ve üç hafta kadar ağır aktivitelerden uzak durmanız gerekir.Kanbasıncınızı arttıran aktiviteler olan eğilme, kaldırma ve ağır spor aktivitelerinden uzak durmak özellikle önemlidir.

 

  • Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

    Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Göz kapağı estetiği yani Blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağların, kas ve cildin uzaklaştırılmasıdır. Daha canlı ve gençleşmiş bir görünüme,  bakışlarınızla kavuşabilirsiniz. Yapılan işlem uygulanacak prosedürlere bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir.

  • Göz Çevresi Estetiği

    Göz Çevresi Estetiği Göz çevresi estetiğinde gözkapağı ve kaşların şekilli insan yüzünüzdeki ifadeyi mimiklerinin odak noktası olması açısından oldukça önemli. İnce deri yapısın sayesinde Yaşlanmanın ilk ve en çok belli olduğu alandır. Göz kapaklarında deri artışı, gözü kapatan kasta yüzey artışı ve göz altı yağ torbalarınmaları gözlenir. Göz çevresinde meydana gelen değişiklikler yüze yaşlı, yorgun ve mutsuz bir ifade yerleştirir ve kişi mutlu olduğunda da mutsuz, çok iyi dinlenmiş olsa da yorgun bir yüz görünümü.

  • Göz Kapağı Estetik İşlemleri

    Göz Kapağı Estetik İşlemleri Yaşlılık belirtileri yer çekime teslim eden yüzümüzde  göz yapısına bağlı olarak kendini göstermeye başlıyor. Söz konusu belirtilerden gözkapağı sarkması, düşüklüğü ve  şişliği. Estetik dünyası bu problemi de çözüme ulaştıracak bir müdahale öneriyor; Göz kapağı estetiği!