Karın Estetiği

Karın Estetiği operasyonları genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Mutlaka bir estetik cerrahın katılımı ve hastane ortamında gerçekleşmelidir.

Karın germe operasyonları Vaser Liposcution ile kombine bir şekilde yapılan bir girişimdir. Operasyon sonrası bir gece hastanede kalış ve takip eden 1 ay uygun görülen korse giyilmelidir. Karın estetiği operasyonları sonrasında iz kalmaktadır. Fakat bu iz iç çamaşır ya da bikini altında kalacağından kişiye herhangi bir rahatsızlık vermez.

Karın estetiği ameliyatı, karın bölgesinde oluşan çatlak ve sarkıklık olan hastalarda kalıcı ve ideal sonuç veren bir yöntemdir. Karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı, zayıf kasların girişim sırasında gerilerek dikildiği ve sağlamlaştırıldığı bir operasyondur. Operasyon yaklaşık 2-4 saat sürer. Dikişlerin iyileşme süreci 10-14 gün sonra olur.

Karın estetiği operasyonu sonrasında hasta ağır hareket ve spordan kaçınmalıdır. İyileşme ilk hafta ağlanırken, takip eden 1 ay çok dikkat edilmeli kesinlikle verilen korse giyilmelidir.

Operasyondan 1 hafta öncesinde hasta kan sulandırıcı, aspirin ve hormon ilaçlarını kesmelidir. Sigara içiyorsa iyileşme sürecinde ve öncesinde içmeyi kesmesi gerekmektedir. Sigara yaranın iyileşmesini geciktiren bir etkendir. Hastanın bildiği bir hastalığı varsa önceden doktora belirtmeli ve gerekli testlerin operasyon öncesi yapılması sağlanmalıdır.

Karın estetiği operasyonu için sağlıklı kadın ya da erkek uygun bir adaydır. Kadınlar sezaryen doğum yaptıktan yaklaşık 1 sene sonra karın germe operasyonu için hazır olurlar. Öncesinde operasyon yapılması kesinlikle tavsiye edilmez. Karın estetiği operasyonu sonrasında 1-1,5 sene doğum yapılması da kesinlikle önerilmez.

Karın estetiği girişimi kadınlar tarafından meme büyütme ve küçültme operasyonları ile de kombine edilerek yapılabilir.

Karın estetiği ile ilgili detaylı bilgi ve Doktorum programına katılan hastamızın öncesi ve sonrasını görmek için videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.


10 Yorum
Merve
Karın germe ameliyatından sonra nelere dikkat etmem gerekir?
Op. Dr. Leyla Arvas
Karın estetiği operasyonu sonrasında hasta ağır hareket ve spordan kaçınmalıdır. Ameliyat sonrası bir ay boyunca doktorun önereceği korse giyilmelidir.
Yiğit
Göbek bölgemde oluşan yağlanmadan kurtulmak için neler yapmam gerekir?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, göbek alt bölgesinde oluşan yağlanma için mini karın germe estetiği dediğimiz operasyon yapılmaktadır. Kasık üstü ile göbek arasına yapılan operasyonla göbek deliğine dokunmadan karın gerginleştirilmektedir. Bu operasyon 1-2 saat sürmekte ve göbek çevresinde iz olmamaktadır. Yağlanmalar için Vaser Liposuction ile birlikte mini karın germe işlemi yapılabilmektedir.
Gürcan
Karın germe ameliyatından önce nelere dikkat etmem gerekir?
Op. Dr. Leyla Arvas
Karın germe ameliyatından 7-10 gün önce kan sulandırıcı aspirin ve türevi ilaçların, kan sulandırıcı özelliğe sahip bitki çayı gibi besin maddelerinin ve alkolün kullanımı kesilmelidir. Ayrıca yaraların iyileşmesini geciktireceğinden sigara kullanımına dikkat etmek gerekmektedir.
Mehmet
1 yılda stresten aşırı derecede kilo verdim, vücudumda özellikle karın bölgemde aşırı derecede sarkma meydana geldi. Ne kadar spor yapsam da bu sarkık görüntüden kurtulamıyorum. Bu sarkmadan nasıl kurtulabilirim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba Mehmet Bey, bu sarkmadan ihtiyacınıza göre mini veya tam karın germe ameliyatı ile kurtulmanız mümkün. Karın germe ameliyatında karın göbek deliği hizasından kesilir, fazla deri çıkartılır ve deri gerginleştirilerek tekrardan dikilir, yeni bir göbek deliği oluşturulur. Dolayısıyla sarkık görüntüden kurtulmuş olursunuz.
Gürkan
Karın germe ameliyatından sonra oluşacak izden kurtulmam mümkün mü?
Op. Dr. Leyla Arvas
Karın germe ameliyatında hastaları en çok korkutan şeylerden biri bölgede oluşacak izdir. Karın germe ameliyatı sonrası oluşacak olan iz, bikini bölgesi dediğimiz yerde kalacağı için görülmez ve bant tedavisi ve lazer tedavisi gibi uygulamalarla oldukça hafifletilebilir.
Melek
Karın germe ameliyatından sonra hamile kalabilir miyim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Karın germe ameliyatından sonra 2 yıl boyunca doğum yapmanız kesinlikle önerilmez. Çünkü hamilelikte alınacak kilolar ve karın duvarındaki değişiklikler ameliyatta elde edilen avantajların kaybına yol açabilir. Bu nedenle eğer önünüzde planladığınız bir doğum yoksa karın germe ameliyatı olabilirsiniz; fakat erken dönemde hamile kalmayı planlıyorsanız, karın germe işleminin doğum sonrasına bırakılması en doğru karardır.
Ahmet
Tam karın germe ameliyatı mı yoksa mini karın germe ameliyatı mı olmalıyım?
Op. Dr. Leyla Arvas
Tam karın germe ameliyatı sarkıklığın daha fazla görüldüğü durumlarda uygulanır, göbek göbek deliği hizasından kesilerek açılır, fazla deri çıkartılarak karın gerginleştirilir ve tekrardan dikilir, yeni bir göbek deliği oluşturulur; mini karın germede ise göbek deliğinin altından kısa bir kesi açılır, yine fazla deri çıkartılarak karın gerginleştirilir ve tekrardan dikilir. Ancak size hangi ameliyatın uygun olacağı doktor muayenesinden sonra anlaşılacaktır.
Merve
Doğum sonrası göbek bölgemde oluşan çatlaklardan nasıl kurtulabilirim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Tam karın germe ameliyatında karın göbek deliği hizasından kesilir, fazla deri çıkartılır ve karın gerginleştirilerek tekrardan dikilir. Yeni bir göbek deliği oluşturulur. Dolayısıyla göbek deliğinizin alt kısmında kalan çatlaklardan tamamıyla kurtulmuş olursunuz. Göbek deliğinizin üst kısmında kalan çatlaklar ise yeni oluşan göbek deliğinizin alt kısmına inmiş olur. Kalan çatlaklarınız için ise lazer destekli tedavilerimiz mevcuttur.
Hande
3 hafta sonra karın germe ameliyatı olacağım, beraberinde meme estetiği de yaptırmam mümkün mü?
Op. Dr. Leyla Arvas
Karın germe ameliyatı ile birlikte kombine ameliyatların da uygulanması mümkün. Bunlardan biri de meme estetiği. Karın germe ameliyatı ile birlikte meme büyütme, küçültme veya dikleştirme ameliyatları olabilirsiniz. Kombine ameliyatlar aynı zamanda size zaman tasarrufu kazandıracağı için tercih etmenizi öneririz.
Mehmet
Erkeklere de karın germe ameliyatı yapılabilir mi?
Op. Dr. Leyla Arvas
Evet, yapılabilir. Kilo alıp verme, kadınlar için olduğu kadar erkekler için de büyük bir problem teşkil ediyor. Kilo verme sonucu oluşan sarkıklıklardan karın germe ameliyatı ile kurtulmak mümkün. Kadın ve erkeklerde farklı yaklaşımlar uyguluyoruz. Detaylı bilgi için kliniğimizi arayıp bilgi alabilirsiniz.
 • Karın Estetiği Ameliyatı

  Karın Estetiği Ameliyatı Karın bölgesindeki cildiniz gevşekse, bu bölgede aşırı yağlanmaya ya da kilo alıp vermeye bağlı sarkıklık varsa Karın Germe operasyonu için uygun bir adaysınız demektir. Doğum sonrası kadınlarda ya da aşırı kilo verme sonucu kadın ve erkeklerde karın derilerinde gevşemeler, sarkmalar ve çatlaklar oluşur. Bu kısımların tamamen çıkarılması, doğum sonrası karın kaslarındaki gevşeklik için iç korse yapılması ile karın bölgesine daha düz bir görünüm verilir.

 • Karın Germe Ameliyatı

  Karın Germe Ameliyatı Abdominoplasti, estetik karın germe ameliyatı , orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla deri alınarak, karın duvarı kaslarının  sıklığını ve gerginliğini sağlayan estetik bir yöntemdir. Karın derisi sarkması genellikle hamilelik,  aşırı kilo alıp verme  sonucunda oluşan karın derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olmaktadır.Önemli ölçüde kilo kaybında karın derisinde gevşeyip sarkmasına yol açar.  Normal ölçülere ve kiloya sahip kişilerde bile b

 • Karın Germe Estetiği Ameliyatı

  Karın Germe Estetiği Ameliyatı Kilo kaybı nedeniyle karın derisinde sarkma çatlama ve gevşeme oluşabilir. Birden fazla doğum yapılması, genetik faktörler, aşırı kilo alıp verme gibi sorunlar neticesinde karın bölgesi derisinde ve kaslarında deformasyon oluşabilir. 

 • Karın Germe ile Doğum Öncesine Dönuş

  Karın Germe ile Doğum Öncesine Dönuş Hamilelik ve geçirilen doğumlar kadınların vücutlarının karin bölgesinde değişikliklere yol açabilir ve bu da karin bölgesinin eskisi gibi olup olamayacağı kaygısı taşımalarına neden olur. Hamilelik sırasında vücutta özellikle de karın bölgesinde önemli değişiklikler olur. Karın içi hacminin genişlemesi, cildinin gerilmesi eğer önlemler alınmazsa sarkma ya da ciltte çatlaklar gibi ciddi sorunlara yol açabilir.  Gebelik sırasında fazla kilo almış kişilerde ya da birden fazla doğum yapmış kadı

 • Mini Karın Germe Operasyonu

  Mini Karın Germe Operasyonu Tam karın germe operasyonun bir kolu olan 'Mini Karın Germe' işleminde tüm karın ve bel çevresindeki fazla yağlar alınır, göbek altındaki fazla cilt altı dokusu çıkartılarak germe işlemi gerçekleşir. İşlem sırasında, göbek üstünde kalan bölüme herhangi bir germe işlemi uygulanmaz.