Liposuction (Liposakşın) Nedir?

Liposakşın vücutta belli bölgelerde toplanmış cilt altı yağ dokularının vakum ve kanüller (metal borular) yardımıyla alınmasını sağlayan (vakumla yağ alma) bir ameliyattır.

Liposuction vücudun belli bölgelerinde, diyet ve diğer zayıflama yöntemlerine yanıt vermeyen artmış yağ dokularının alınması ve vücut kontürlerinin daha iyi şekillendirilmesi için yapılan cerrahi bir yöntemdir. Bir zayıflatma ameliyatı değil şekillendirme ameliyatıdır. İstenmeyen yerlerdeki yağların emilerek alınması işlemi olarak tanımlanan liposuction; suction =emmek ve lipos =yağ sözcüklerinin birleşiminden oluşmuştur ve vakumla yağ emmek anlamına gelmektedir.

Vakumlu bir pompaya bağlı özel tasarlanmış kanüller aracılığıyla vücudun çeşitli bölgelerinden yağ alma tekniğidir. Kanüller kullanılarak yapılan liposuction tekniğinin temelinde vücut şekillendirme yatar. Liposuction ile istenmeyen bölgelerden yağlar alınır ve alınan yağlar hacmini kaybetmiş bölgelere verilir. Aslında, tüm yapılan işlemlerde amaç, vücudun çizgilerini değiştirmektir.  

Birçok teknik kullanılarak yağ emme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Klasik liposuction, Ultrason Yardımlı liposuction (UAL), Lazer Yardımlı liposuction teknikleri bunların arasında sayılabilir.

Liposuction - Yağ Alma ile ilişkili diğer konular
  • Liposuction (Liposakşın) Uygulaması

    Liposuction (Liposakşın) Uygulaması Kilo alımında vücudumuz belirli bölgelere fazla yağ depolar. Diyet ve sporun yanında özellikle belirli bölgelerdeki yağlardan kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği yöntemler arasında Liposuction (Liposakşın) uygulaması gelir. Liposuction (Liposakşın),...

  • Lazer Liposuction Nedir? Nasıl Uygulanır?

    Lazer Liposuction Nedir? Nasıl Uygulanır? Üçlü bir etki mekanizması vardır. İlk etkiyle; lazer enerjisi uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinin bütünlüğünü bozar. Eriyen yağ hücreleri ve içeriği sıvı haline gelir.

  • Liposuction Ameliyatı

    Liposuction Ameliyatı Liposuction vücutta belli bölgelerde toplanmış cilt altı yağ dokularının vakum ve kanüller (metal borular) yardımıyla alınmasını sağlayan (vakumla yağ alma) bir ameliyattır. Liposuction vücudun belli bölgelerinde, diyet ve diğer zayıflama yönteml...