Meme Estetiği Ameliyatı

 

Meme Büyütme, operasyonu tüm meme prosedürleri içinde en sık uygulanan işlemdir. Amaç sadece küçük olanı büyütmek değil aynı zamanda gebeliğe ya da kilo vermeye bağlı olarak kaybolan hacmi yerine koymaktır. Bu operasyonla; meme dolgunluğu ve projeksiyonu artırılır, görüntünüz ve özgüveniniz böylece iyileştirilir. Bu konudaki en yeni gelişme yeni jenerasyon Cohesive jel implantların ve özellikle bunların anatomik şekillerinin kullanılmasıdır.

 

Özellikleri; şekillerini korumaları, ömürlerinin daha uzun olması ve daha doğal görünüm sağlamalarıdır. Meme büyütme ameliyatları silikon meme protezlerinin meme dokusunun altına yerleştirilmesi ile yapılır. Meme başı çevresinden, memenin altındaki çizgiden veya koltukaltından yapılan kısa bir kesiden protez yerleştirilir. Protez hastanın durumuna göre mevcut meme dokusunun altına veya bunun hemen arkasındaki kas dokusunun altına yerleştirilir. En yeni teknik Dual plane denilen protezlerin meme bezi altına ve kas dokusu altına iki planda yerleştirilmesidir.

 

Bunlar dışında asıl problem memelerin büyüklüğü ise Küçültme Mamoplasti uygulanmalıdır. Bunun içinde en yeni prosedürler; Vertical Mammoplasty tekniği ve bunun modifikasyonlarıdır. Meme başı etrafında, düz aşağıya doğru inen ve çok büyük memelerde meme altındaki çizgiye de uzayan iz olmaktadır.

Meme Estetiği ile ilişkili diğer konular
  • Meme Dikleştirme Fiyatları

    Meme Dikleştirme Fiyatları Meme dikleştirme ameliyatı memenin büyüklüğü ile ilgili önemli bir sorun olmamasına karşın, sarkmış olan gögüslerin toparlanması amacıyla yapılan ameliyatları kapsar. 

  • Meme Küçültme & Büyütme Fiyatları

    Meme Küçültme & Büyütme Fiyatları Meme ameliyatı şekilsiz göğüslerin düzelmesi daha iyi bir estetik görünüm sağlanması için yapılan estetik ameliyatlardır. Göğüsler vücudun yapısına göre küçükse, memenin birisi diğerine göre gözle görülür derecede küçük veya büyükse. 

Meme ameliyat...

  • Doğum Sonrası Meme Estetiği

    Doğum Sonrası Meme Estetiği Hamilelik ve doğum sonrasında kadınların özellikle vücutlarının meme  bölgesinde değişikliklere ve deformasyonlar yol açar. Memeler doğum ve emzirme dönemimden süt bezleri sürekli büyüdüğü için derisi genişler. Hamilelik dönemi sonrası kadınlarda mem...