Vaser Hi-Def Uygun Olan Hastalar

Vaser Hi-Def İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınıyor, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde göğüs, kadınlarda popo) bölgelere transfer ediliyor. Vaser Hi-Def işlem için uygun olan hastaların genellikle vücut yağ oranı yüzde 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalar olduğunu söyleyebiliriz.  İşlemin en önemli özelliği liposelective yani yağ seçici olması ve sadece yağları parçalaması. Yüzeysel, derin ve geçiş bölgelerden yağ alarak ve gerekli bölgelere yağ dokusu transfer edilerek işlem tamamlanıyor. Böylece doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturmaya olanak sağlıyor. Bu teknik genellikle karın bölgesinde, kasık, sırt ve bel bölgelerinde, omuz-kol ve bacaklarda uygulanıyor.

 Vaser Hi-Def;

*Hastanın şişman olmamalı. Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. BMI 30 un altında olan kişiler

 

*Zayıf da olmamalı. Çünkü şekil bozukluğu yağ kaynaklı değilse o zaman liposuction yapmanın da bir anlamı yoktur.

 

*Deri çok gevsek olan ideal sonucu alımaz. Çünkü eğer deri çok gevşekse yağ alındıktan sonra derinin toparlaması mümkün olmayabilir.

 

*Hasta mümkün oldukça genç olmalı. 45-50 yaşından sonra liposuction çok uygun bir yöntem olmaz. Derinin toparlanması zordur.

 

*Deride çatlaklar ve sellulit görünümü ne kadar fazlaysa liposuction’in başarısı da o kadar düşüktür.

 

*Spor yapan ama buna rağmen kasları ortaya tam olarak çıkmayan kişiler

 

Erkek Vaser Hi-Def prosedüründe  bölgeleri

Üst ekstremite yani kollar

Göğüs bölgesi

Karın ve bel bölgesi

Sırt bölgesi

Bacaklar.

 

Kadın Vaser Hi-Def prosedüründe bölgeleri

Üst ekstremite yani kollar

Karın ve bel bölgesi

Sırt bölgesi

Bacaklar.

 

 

1 Yorum
Mert
27 yaşındayım karın kaslarım belirginleşmiyor bu işleme uygun muyum ?
Op. Dr. Leyla Arvas
Vaser Hi-Def, kadın veya erkek hastalar, spor yapmasına rağmen kasları belirginleşmemiş hastalar, bölgesel yağları olan hastalar, beden kitle endeksi 30un altında olan kişiler ve aşırı kilo alıp verme veya herhangi bir sebepten dolayı derisi çok gevşemeyen zayıf hastalar için uygundur.
Vaser Hi-Def ile ilişkili diğer konular
  • En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma

    En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma Diyet ve egzersiz yapmak size zamanla kaslı ve şekilli bir vücut kazandırabilir. Fakat yalnızca Vaser Hi-Def teknolojisi belirgin kaslara doğrudan sahip olmanıza olanak sağlar.

  • Vaser Hi-Def Fiyatları

    Vaser Hi-Def Fiyatları Vaser Hi-Def  vaser cihazı ile yapılan bir liposuction yöntemidir. VHD ‘nin klasik liposuctiondan farkını anlamak için öncelikle liposuction hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Liposuction vücuttaki bölgesel yağ fazlalıklarına bağlı olarak ortaya çı...

  • Vaser Hi-Def Sonuçları

    Vaser Hi-Def Sonuçları Vaser Hi Def bir yağ aldırma yöntemiyle 2-4 saatten kısa bir sürede, baklava gibi karın kaslarına sahip olmak mümkün. Operasyon süresinin yaklaşık olarak 2-4 saat arasında değişiyor.