Yüz Germe Ameliyatı

Silhoutte Sutur denilen özel ipliklerle yaklaşık 1 saat içinde gerçekleştirilen  yüz germe işlemidir.

 

Özellikle sarkmaya başlayan orta yüz bölgesindeki yumuşak dokuyu yeniden şekillendirerek  elmacık kemiklerini daha belirgin daha dolgun hale getirmemizi sağlar.

Sarkmış olan çene kenarlarını toparlayarak düzgün bir çene kontürü oluşturup burun ve dudak hattının daha parlak görünmesini sağlar.

 

Sonuç, cerrahi yüz germe işlemi sonucuna benzer ancak farklı olarak cerrahi iz/skar yoktur ve ameliyat sonrası morarma, şişlik, ödem gibi komplikasyonlar görülmez. İyileşme süreci kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişir.

 

Özellikle 25 yaş sonrası uygulanabilecek kısa süreli, hemen etkisi görülen bir yöntemdir. Botox ya da yağ transferi, peeling gibi cilt soyma işlemleriyle birlikte kolayca uygulanabilir.

 

Aynı iplikler kullanılarak boyun germe işlemi de uygulanabilmektedir. Özellikle geniş, ağır ve sarkık boyunlarda liposuction denilen yağ alma işlemiyle beraber mini boyun germe işlemi kısa süreli yapılan kombine tedaviler arasındadır.

 

Yüz Germe ile ilişkili diğer konular
  • Yüz Germe Ameliyat Fiyatı

    Yüz Germe Ameliyat Fiyatı Yüz estetiği yüz germe ameliyatı, kişinin  sarkmış ya da  gevşeyen  yüz derisinin sarkan kesimlerinin alınıp, daha genç bir yüz haline getirilmesi anlamına gelir. Yaşlandıkça gevşeyen  ve kırışan yüz derisi yanakların sarkmasına,  yüzde yaşlanmaya ve...

  • Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

    Yüz Germe Ameliyatı Nedir? Yüz germe ameliyatı yüz ve boyun derisindeki sarkıkları  kaldırılması üzere estetik cerrahi uygulamalarından biridir. İlerleyen yaşın getirebildiği veya  dış etkenler, bakımsızlıktan dolayı da yüz  cildimizdeki yüz boşalarak yumuşak dokusunu kaybedi...