Blog

25 Soruda Buz Lazer Uygulamasını Keşfedin

buz lazer hakkında

Buz lazer son zamanlarda lazer epilasyon çeşitleri arasında oldukça popüler olan ve daha iyi sonuçlar veren bir yöntemdir. Buz lazer yöntemi diğer lazer yöntemlerine göre daha ağrısız ve daha az sürede yapılmaktadır. Özellikle erkekler buz lazere daha çok rağbet etmektedir. Çünkü hem ağrısız olması hem de sert kıllarda daha iyi sonuç vermesi erkekler tarafından tercih edilmesine neden olmaktadır. Tüm vücut seanslarda işlem süresi ortalama olarak 60-90 dakikadır. Buz lazer hakkında daha fazla detayı 25 soruda sizler için hazırladık.

1) Buz lazer nedir? 

Ütüleme tekniğine benzer bir başlığa sahip olan ve aynı anda 5 dereceye kadar inen soğutmalı başlığı ile acıyı azaltan bir epilasyon cihazıdır. Buz başlıklı olması lazer epilasyon sırasında ağrıyı en aza indirgemeyi sağlamaktadır. Buz lazer yönteminde kıl köklerine gönderilen ışınlar kademeli bir şekilde gönderilecek şekilde çalışma prensibine sahiptir. 

2) Buz lazer nasıl uygulanır? 

Buz lazer uygulaması öncesinde kılların kısaltma makinası ile kısaltılması gerekmektedir. Uygulamadan önceki gece kılların sıfırlanması istenir. Kılların çok uzun olması işlem yapılırken kılların deriye yapışmasına ve acıya neden olmaktadır. Bu nedenle mutlaka işlem öncesinde kişi kılların kısaltmalıdır. İşlem sırasında atış yapılacak olan kıllı alanlar belirlenir. Sonrasında ise jel sürülür. Sürülen jel sayesinde hem acı daha aza indirgenir hem de lazer ışınlarının köklere daha derin nüfuz etmesi sağlanır.

3) Buz lazer uygulaması için hangi epilasyon cihazları kullanılmaktadır?

Buz lazer uygulaması için kullanılan cihazın markası alma lazerdir ve isimleri Soprano Ice, Soprano Titanium ve Soprano Platiniumdur. 

4) Buz lazer ince tüyler üzerinde etkili midir? 

Buz lazer teknolojisi ince ancak kökleri koyu renkli tüyler üzerinde etkilidir. Ancak kökler sarı ise etkinliği azdır ve yapılması önerilmez. Bütün epilasyon lazer sistemleri kıl köklerindeki melanin pigmentini hedefler.

Cihazın çalışma prensibi ve uygulamalar hakkında daha fazlasını Buz Lazer sayfamızda keşfedin.

 5) Buz lazer hangi bölgelere yapılır? 

Tüm vücut olarak buz lazer yaptırabilirsiniz. Buz lazer vücudun her alanında kılların azalması yönünde önemli etkilere sahip ve uygun bir cihazdır. 

6) Erkekler de buz lazer yaptırabilir mi? 

Evet yaptırabilir. Özellikle göğüs ve sırt kısmında kıl sorunu yaşayan erkekler gönül rahatlığı ile buz lazer uygulamasını yaptırabilir. Özellikle kıl dönmesi sorunu yaşayan erkeklerde bundan korunmak için yaptırabilir.

7) Kimler buz lazer epilasyonu için uygundur?

Buz lazer epilasyonu için cinsiyet fark etmeksizin +18 yaş üzerinde olan kişiler uygundur. Fakat herhangi bir cilt hastalığınız veya alerjik durumunuz var ise buz lazeri doktor onayında yaptırmanız gerekmektedir. Vücudunda aşırı tüylenme sorunu yaşayanlar ve tüylerinden kurtulmak isteyenler buz lazer yöntemini tercih edebilir. Hormonal problemler yaşayanlarda bu durum göz önüne alınarak doktor gözetiminde yapılması önerilir.

8) Buz lazer ağrılı bir epilasyon türü müdür? 

Buz lazer epilasyon diğer lazer yöntemlerine kıyasla daha az ağrılı bir yöntemdir. Ağrıyı en aza indirgemek için jel ve buz başlık kullanılmaktadır. 

9) Buz lazer epilasyon ile tüylerden tamamen kurtulmak mümkün müdür? 

Lazer epilasyon sonrasında her seans ile tüyleriniz ciddi oranda azalır. 8 seans kadar tüyler kalıcı olarak çıkmaz. Yine de tamamen sıfırlanmaz. Seanslarınızı düzenli yaptırırsanız sonrasında çıkan tek tük kıl için senede 1 kez bir seans ile bu tüysüz süreci garantileyebilirsiniz. Ancak hormonlarınız aktif olduğu sürece tüyler kalan ölmemiş köklerden daha zayıf da olsa çıkmaya devam edebilir.

10) Buz lazer sonrası ten rengi açılır mı? 

Lazer uygulamaları sonrasında ten renginde açılma görülmektedir. Özellikle koltuk altı, diz ve dirsek kapakları, özel bölgede yanlış epilasyon yöntemleri sonucu oluşan kararmalar da ciddi oranda azalmalar olacaktır. Kararmaların tamamen gitmesi için destekleyici kremler kullanabilirsiniz.

11) Buz lazer yazın yapılır mı?

Buz lazer her mevsim gönül rahatlığı ile yaptırabileceğiniz bir uygulamadır. Önemli olan cildinizi nemli tutmak ve güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucuları düzenli olarak kullanmanızdır. Yine de güneşe çıkmadan 3-4 gün önce ve çıktıktan 3-4 gün sonra yaptırmanız önerilir. 

12) Buz lazeri kimler yaptırmamalıdır? 

Özellikle deri hastalığı olanlar, alerjik sorunları olan kişiler, epilepsi hastaları, hamilelik döneminde olanlar, emzirme dönemindeki kadınlar herhangi bir lazer türünü yaptırmamalıdır. Ayrıca ergenlik dönemde hormonların ve kıllanmanın yoğun olduğu bir dönemdir, bu dönemde o nedenle önerilmez.

13) Uygulama sonrasında tüyler ne zaman dökülür? 

Buz lazer epilasyon sonrasında kılların dökülmesi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kıl köklerinin zayıflayıp düşmesi genel olarak 3-4 hafta kadar sürmektedir.

14) Buz lazer yüz bölgesi için uygun mudur? 

Evet uygundur. Vücudunuzun tüm bölgelerine buz lazer epilasyonu yaptırabilirsiniz. Ancak yüzdeki ayva tüylerine uygulamamak gerekir. Bunların çoğalmasına yada kalınlaşmasına neden olabilir. 

15) Genital bölgeye buz lazer yaptırmak riskli midir? 

Hayır değildir. Sağlık açısından herhangi bir riski bulunmamaktadır. Özellikle genital bölgede tüyler daha kalın ve koyu renk olduğundan daha etkilidir.

16) Buz lazer ciltte lekelenme yapar mı? 

Lazer uygulamaları güvenilir yerlerde işlerinde uzman kişiler tarafından yapıldığında herhangi bir risk yaşanmayacaktır. Uygulama doğru yapıldığı sürece lekelenme ihtimali yoktur. Lekelenme durumu eğer cilt yapınıza ve kıl durumunuza uygun olmayan derecede atışlar yapıldığında yanma nedeniyle ortaya çıkabilmektedir.

17) Vücutta yer alan benler zarar görür mü? 

Buz lazer işlemi yapılırken eğer kişinin benleri var ise bu benlerin üzerini kapatıp uygulamaya devam edilmektedir. Çünkü benlere lazer ışınlarının gelmesi melanini gören lazer ışını nedeni ile benlerin yanmasına neden olacağından,  risklidir. Bu nedenle eğer işlemi yapan kişi unutsa bile siz mutlaka benlerinizin üzerinin kapatılmasını isteyin. 

18) Kaç seans buz lazer yaptırmak yeterli olur? 

Seans sayısı tamamen kişinin kıl yapısını ve yoğunluğuna bağlıdır. Normalde 6-8 seans mutlaka yaptırılması gerekir. 6-8 seans bitiminde kişiye kılları çıktıkça lazer yaptırması önerilir. Bir lazer seans sonunda kılların çıkma süresi ise en az 2-3 ay sonradır. 

19) Buz lazer sonrasında batık oluşumu artar mı? 

Hayır artmaz. Batıklar yanlış epilasyon uygulamaları sonrasında kılların deri altında uzaması ile gerçekleşir. Buz lazer sonrasında ise kıl kökleri zayıflayacağı için deri altında uzaması söz konusu olmayacaktır. 

20) Buz lazer sonrası batıklar düzelir mi? 

Lazer uygulamaları sonrasında batıklar azalır. Batıkları tamamen yok etmek için peeling, kese ve vücut fırçalarından yardım almayı unutmayın. Ayrıca cildinizi bol bol nemlendirin.

21) Buz lazer solaryum sonrası yapılır mı?

Buz lazer uygulaması solaryumdan 1 hafta sonra veya bir hafta önce yapılabilir. Ancak hemen öncesinde ve sonrasında yapılması leke oluşumuna neden olabilir. 

22) Buz lazer epilasyon tam vücut süresi ne kadardır? 

Kıl yoğunluğuna ve boya kiloya göre değişmekle beraber ortalama olarak 45-90 dakikada buz lazer ile tüm vücut işlem yapılmaktadır. Tek tek yapılan alanların süresi için o bölgenin genişliğine göre değişkenlik göstermektedir.

23) Bronz tene buz lazer yapılır mı? 

Cildin zarar görmemesi için bronzlaştıktan en az 3-4 gün sonrasında işlem yapılması uygundur. 

24) En iyi lazer yöntemi buz lazer midir? 

Burada birçok faktöre sorunun cevabını etkilemektedir. Kılların azalmasında en etkili cihaz kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Çünkü kıl yapısı, yoğunluğu, kılın rengi önemlidir. Buz lazer tüm bu faktörlere rağmen en iyi lazer yöntemleri arasında yer almaktadır.

25) Buz lazer fiyatları nedir ve neye göre değişir?

Buz Lazer epilasyon fiyatları yapılacak bölge sayısına ve seans sayısına göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda kullanılan cihaza göre de buz lazer fiyatları farklılık gösterir. İşlemin yapılacağı klinik donanımı, cihazın modeli ve kıl yapısı fiyatı etkilemektedir. Genellikle seans sayısı ilk defa lazere başlayan kişilerde farklılık gösterir. Bu durum da fiyata etki etmektedir. Daha önce lazer yaptırmış kişilerin tüyleri daha az ve seyrek olduğu için daha az seans yeterli olmaktadır. En doğru fiyat bilgisini muayene gidip kıl durumunuz değerlendirildikten ve kaç seansa ihtiyacınız olduğu belirlendikten sonra alabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Soprano Buz Lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.