Blog

25 Soruda Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Her Şey

ışık dolgusu

Göz altında genetik veya çevresel faktörlerden dolayı deformasyonlar meydana gelebilmektedir. Özellikle torbalanma, morarma, çökük görünüm ve koyu halkalar bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterebilmektedir. Ayrıca bu sorunlar kişinin görüntüsünde sağlıksız bir izlenim yaratmaktadır. Göz altınızda yer alan problemleri göz altı ışık dolgusu ile ortadan kaldırabilirsiniz. Oldukça basit ve ağrısız bir yöntem olan göz altı ışık dolgusu hakkında tüm merak edilenleri aşağıdan 25 başlıkta cevaplarıyla bulabilirsiniz.

1) Göz altı ışık dolgusu nedir? 

Göz altı ışık dolgusu göz altında yer alan problemlerin çözümünü sağlayan bir estetik müdahaledir. İçerisinde göz altında yer alan hücreleri besleyecek bir yapıya sahip olan dolgu maddesinin göz altına enjekte edilmesi işlemidir. Göz altı ışık dolgusunun içerisinde yer alan maddeler hyaluronik asit, vitamin ve peptidlerdir. Bu dolgu yapısı göz altı hücrelerini besler, yeniler ve nemlendirir. Bu da var olan sorunların çözülmesine yardımcı olur.. 

Uygulamanın detayları ve diğer uygulamalar hakkında daha fazlasını Göz Altı Işık Dolgusu sayfamızda keşfedin.

2) Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır?

İşlem yapılmadan önce doktorunuzun sizi fiziki muayeneye almalıdır. Fiziki muayene sonrasında ise göz altınızda yer alan sorunlar belirlenir. Bu sorunları çözmek için ne kadar dolgu maddesinin kullanılacağı belirlenir. İşleme engel herhangi bir durum yok ise kişi hazırlanır. İlk olarak göz altı ve çevresi sterilize edilip uyuşturucu krem uygulanır. Sonrasında ise iğnesiz kanül ile dolgu maddesi göz altında uygun şekilde enjekte edilir. Dolgu enjekte edildikten sonra işlem sona erer.

3) Göz altı ışık dolgusunu kimler yaptırmalıdır? 

Bu uygulamayı göz altında; morluk, kızarıklık, koyu halkalar, torbalanma, çöküklük yaşayan kişiler yaptırabilir. Uygulama sonrasında tüm bu sorunlar ortadan kalkacak ve kısa zamanda olumlu etkiler ortaya çıkacaktır. 

4) Göz altı ışık dolgusu sonrası iyileşme döneme nasıldır? 

Uygulama oldukça basit bir işlemdir. Uygulama sonrasında herhangi bir komplikasyon yok ise kişi günlük hayatına dönebilir. Uygulamadan sonra göz ve çevresini herhangi bir makyaj- bakım ürünü uygulamamalısınız. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık olması doğaldır. Bu durum kalıcıdır. İlk gün yüzünüze su vurmamaya özen gösterin. Ayrıca ilk 24 saat duş almamanız tavsiye edilmektedir. Güneş ve yapay ışınlara karşı gözlerinizi güneş koruyucu ile korumanız yeterli olacaktır. 

5) Göz altı ışık dolgusu için yaş sınırı nedir?

Yaş sınırı +18’dir. Bu yaş altındaki kişilere herhangi bir estetik uygulama yapılması sağlıklı ve yasal değildir. 

6) Erkekler de göz altı ışık dolgusu yaptırabilir mi? 

Dolgu uygulamalarında herhangi bir cinsiyet ayrımı yoktur. Göz altında problem yaşayan erkekler de yaptırabilir. 

7) Göz altı ışık dolgusunda kullanılan dolgu maddeleri nelerdir? 

Dolgu maddesinin içerisinde hyaluronik asit, vitamin ve peptidler yer almaktadır. Bu maddeler nemlendirme, yenileme ve onarma sağlamaktadır.

8) Göz altı ışık dolgusu cerrahi bir operasyon mudur?

Hayır değildir. Uygulama ince uçlu enjektör yardımı ile yapılmaktadır. Uygulamada dolgu maddesi enjektör yardımı ile göz altı kısmını enjekte edilmektedir.

9) Göz altı ışık dolgusu ağrılı bir işlem midir? 

Hayır değildir. Uygulama öncesinde uyuşturucu krem sürülerek göz altı uyuşturulur. Sonrasında işlem çok ince uçlu bir enjektör yardımı ile yapılır. Bu işlemler sırasında kişi herhangi bir ağrı veya sızı hissetmez.

10) Göz altı ışık dolgusu görme kalitesini etkiler mi?

Hayır etkilemez. Uygulama sadece göz altı deri dokusuna yapılmaktadır. Kısacası göz altı dolgularından sonra herhangi bir görme kalitesi kaybı yaşamazsınız. 

11) Göz altı ışık dolgusu işlem süresi nedir?

Uygulama ortalama olarak 10-15 dakikalık bir sürede yapılmaktadır. Uygulamadan birkaç saat sonra günlük hayatınıza geri dönüş yapabilirsiniz. 

12) Göz altı ışık dolgusu için uygun yaş aralığı nedir?

Bu tarz uygulamalar erken yaşlanmayı engellemek ve erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için yapılmalıdır. Bu nedenle +25 yaş sonrasında göz altı ışık dolgusu uygulamanızı yaptırmanızı öneririz. 

13) Uygulama sonrasında iz kalır mı?

Uygulama sonrasındaki bir haftalık süreçte göz altında hafif kızarıklık, şişme veya morarma görülebilir. Bunlar geçici durumlardır. Herhangi bir kesi atılmadığı için iz kalmayacaktır. Uygulama ince uçlu enjektör yardımı ile yapılmaktadır. Bu da herhangi bir iz oluşmasını engellemektedir. 

14) Göz altı ışık dolgusu yaşlanma izlerini yok eder mi?

Evet eder. Dolgu maddesi içerisinde yer alanlar göz altında yenilenme ve onarma yapar. Bu da göz altında yer alan yaşlılık izlerini ortadan kaldırır.

15) Işık dolgusunun herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Hayır yoktur. Yan etki olarak sadece geçici ödem, kızarıklık gibi durumlar oluşabilir. Bu durumlar kalıcı ve ciddi değildir.

16) Uygulama kalıcı mıdır?

Hayır değildir. Göz altı ışık dolgusunun ömrü ortalama olarak 8-12 ay kadar sürmektedir. Bu süreç sonunda tekrardan aynı işlemi yaptırıp göz altı ışık dolgunuzu yeniletebilirsiniz. 

17) Emzirme döneminde göz altı ışık dolgusu yaptırılır mı?

Yapılması önerilmez. Emzirme dönemi sona erdikten sonra yaptırmanızı öneririz.

18) Hamilelik döneminde göz altı ışık dolgusu yapılır mı?

Yapılması önerilmez. Göz altı ışık dolgusu basit bir uygulama olsa da hamilelik döneminde herhangi bir uygulama yaptırmanız riskli olabilir.

19) Göz altı ışık dolgusu sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Günlük hayatınızda eğer çok fazla sigara ve alkol kullanıyorsunuz bu tüketimi azaltmanızı öneririz. Çünkü çok fazla alkol ve sigara kullanımı tekrardan göz altı problemlerinin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Göz çevresi ve diğer yüz problemleri için düzenli olarak yüz yogası yapmanızı tavsiye ederiz. Yüz yogası sarkma, kırışıklık, çöküklük gibi durumların önüne geçip daha gergin bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

20) Kimler göz altı ışık dolgusu için uygun değildir? 

Damar tıkanıklığı, diyabet, kalp hastalığı, cilt alerjisi ve enfeksiyon, kan pıhtılaşması sorunu yaşayan kişilere göz altı ışık dolgusu yapmak risklidir. 

21) Aynı anda farklı dolgu türleri de yaptırılabilir mi?

Evet yaptırılabilir. Yüzünüzün farklı yerlerine göz altı ışık dolgusu işlemi ile birlikte farklı dolgular da yaptırabilirsiniz.

22) Göz altı ışık dolgusu uygulamasının tekniği diğer dolgu türlerine göre farklı mıdır?

Göz altı ışık dolgusu uygulaması diğer dolgu türlerinden farklı olarak daha derine kemik üstüne ve göz altı oluğuna enjekte edilerek yapılmaktadır. Ayrıca enjekte işlemi için kullanılan enjektör ucu daha ince ve künt uçludur. 

23) Göz altı ışık dolgusu uygulaması kaç seans yapılır?

Tek seansta yapılır. 8-12 ay sonra etkisi kaybolduğunda isteğe bağlı olarak tekrar yaptırılabilir.

24) Işık dolgusu uygulamasının sonucundan memnun kalmazsam ne yapmalıyım?

Eğer işlemden memnun kalmazsanız uygulama yapılan dolgu maddesi için müdahale edilir ve dolgu eritilir. Tekrardan eski görünümünüze kavuşabilirsiniz.

25) Göz altı ışık dolgusu fiyatları nedir?

Işık dolgusu uygulaması fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan  bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar Işık dolgusu uygulaması fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha güzel ve estetik görünümde bir vücut görünümüne kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Işık dolgusu uygulaması fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.