Blog

25 Soruda Yüz Germe Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüz germe özellikle +30 yaş üzerinde yer alan kadınların sıkça başvurduğu bir estetik yöntemdir. Yüz bölgesinde sarkan, kırışan ve kötü bir görünümde olan derinin düzeltilmesi için yapılan bir müdahaledir. Yüz germe uygulaması sonrasında anında etki görüp daha güzel, çekici ve keskin yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Yüz germe uygulaması hakkında merak edilenleri 25 soruda cevapları ile birlikte aşağıda sizler için derledik. 

1) Yüz Germe Uygulaması nedir?

Yüz germe daha genç, sağlıklı ve kesin hatlara sahip olmak için yapılan bir estetik işlemdir. Yüz germe uygulaması gevşemiş deriye müdahale edilip gergin bir görünüm yaratma uygulamasıdır. Bu işlemi genellikle ilerleyen yaş, genetik veya çevresel faktörlerden dolayı sarkma problemi yaşayan kişiler yaptırmaktadır. 

Ameliyatın detayları ve diğer uygulamalar hakkında daha fazlasını Yüz Germe Estetiği sayfamızda keşfedin.

2) Yüz Germe Nasıl Yapılır? 

Uygulama öncesinde mutlaka fiziki muayene yapılmalıdır. Fiziki muayene sonrasında kişinin derisinin hangi bölgelerinin ne kadarlık bir germe işlemini tabi tutulacağı belirlenir. Sonrasında ise hastanın sağlık geçmişi dinlenir. Herhangi sürekli bir ilaç kullanımı var mı, alerjik hastalıklara sahip mi öğrenilir. Gerekli kan testleri yapıldıktan ve kişi operasyona uygun olur ise işlem başlatılır. İlk olarak lokal anestezi yapılır. Anestezi sonrasında belirlenen bölgelerde var olan sarkmayı gidermek için deriye kesi atılır. Kesi atıldıktan sonra sarkan sorunlu deri alınır. Fazla deri alındıktan sonra dikiş atılır ve işlem sona erer. Bant askı yüze takılır. Burada amaç germe işlemi sonrası yüzün yeni şeklinin doğru olmasını sağlamaktır. Doktorunuz uygun görür ise buz uygulaması yapılabilmektedir. Buz uygulamasında amaç şişlik, morluk ve ödem oluşmasını engellemektir. Yüz germe ameliyatı ortalama olarak 4-6 saat arasında sürmektedir. Bu süreç yapılan işlemin boyutuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

3) Yüz Germe Sonrası İyileşme Dönemi Nasıldır? 

Ameliyat sonrasında ilk gün hasta kontrol altında tutulur. Herhangi bir sorun yok ise hasta taburcu edilir. İyileşme döneminde kişinin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar ameliyatın başarısına etki ettiği için mutlaka doktorunuzun önerdiği şekilde geçirmeniz gerekmektedir. İlk gün yüzü yıkamamak gerekir. Ayrıca ilk 2 gün duş almamanız gerekmektedir. Dikişler alınana kadar yüzünüze herhangi bir makyaj veya kimyasal ürün sürmemelisiniz. İlk 3 gün doktorunuz boyunluk takmanızı isteyecektir. Boyunluk oluşabilecek morluk, şişlik ve ödemleri en az seviyeye indirgemek için gereklidir. Ameliyattan sonra ilk hafta yüzünüzde şişlik meydana gelir. Bu durum normaldir ve ilk haftanın sonunda kendiliğinden geçecektir. Bir hafta sonrasında dikişleriniz alınır. Dikişler alındıktan sonra rahatça duş alabilir, makyaj ve bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. İyileşme süreci sona erene kadar yüzü güneşten korumanız gerekmektedir. Ortalama 7-10 gün sonrasında normal günlük hayatınıza tamamen geri dönebilirsiniz. İlk haftalar yüzünüzde hissizlik oluşması normaldir. Bu durum iyileşme döneminde tamamen düzelecektir ve his kaybı bu süreçte yavaş yavaş düzelecektir. Ameliyatın tamamen etkisini görmek ve iyileşme ise 1-1,5 aylık bir süreç sonrasında görülecektir. Bu süreç zarfında sabırlı olup iyileşme dönemini en iyi şekilde geçirmeniz ameliyatın başarısı için olumlu olacaktır.

4) Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Yüz germe ameliyatı yüz bölgesinde sarkmalar olan kişilere yapılmaktadır. Genetik nedenler, çevresel faktörler, çok fazla kilo alıp vermek ve özellikle ilerleyen yaş nedeniyle yüz bölgesinde sarkmalar meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda etkili bir sonuç için yüz germe ameliyatı en iyi seçenektir. 

5) Yüz Germe Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

  • Yanakların belirginleşmesini sağlar. 
  • Daha keskin ve çekici bir yüz şekli yaratır. 
  • Yüzde oluşan sarkmaların, kırışıklıkların düzelmesinde oldukça etkilidir. 
  • Daha genç ve sağlıklı görünmenizi sağlar. 
  • Gözlerin daha belirgin olmasını sağlar ve göz çevresinde var olan sarkmış derinin alınması nedeniyle görme kalitesini arttırır. 
  • Gülüş çizgilerinin daha net ve doğal olmasını sağlar.

6) Yüz Germe Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

Yüz germe ameliyatı sırasında atılan kesiler kulak üstünde yer alan saç altı derisinden yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında iz kalsa bile gözle görülür bir alanda olmadığı için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. 

7) Yüz Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir? 

Her estetik ameliyatta olduğu gibi yüz germe operasyonun da bazı riskleri vardır. Bu risklerden herhangi birini yaşamamak için doktor ve klinik seçimi oldukça önemlidir. Doğru doktor ve estetik yöntemi ile ortaya herhangi bir risk çıkmayacaktır. Geçici olarak yüzünüzde morarma, şişme veya ödem gibi durumlar oluşabilir. Operasyon yanlış yapıldığında ise ifade kötülüğü, tamamen his kaybı gibi riskli durumlar ortaya çıkabilmektedir.

8) Yüz Germe Ameliyatı Ağrılı Bir İşlem midir? 

Evet ağrılı bir işlemdir. Bu nedenle lokal yada genel anestezi altında yapılmaktadır. 

9) Operasyon Sonrasında Ağrılar Fazla Olur mu? 

Anestezi etkisi geçtikten sonra normal olarak ağrılarınız oluşacaktır. Bu ağrıları en aza indirgemek için buz uygulaması ve doktorunuzun sine önerdiği ilaçları düzenli kullanmanız gerekmektedir. 

10) Yüz Germe Ameliyatı Sonrasında Hissizlik Oluşur mu?

Ameliyat sonrasında iyileşme dönemi sona erene kadar geçici bir his kaybı yaşanmaktadır. Bu his kaybı iyileşme döneminde ve sonrasında yavaş yavaş düzelecektir. Kısacası kalıcı bir his kaybı yaşanmayacaktır. 

11) Yüz Germe Ameliyatı Gençleştirir mi?

Evet daha bir genç görünüm sağlar. Deri sarkması, kırışıklık gibi durumlar yüzünden olduğumuzdan daha yaşlı görünürüz. Yüz germe ameliyatı sonrasında daha gergin ve keskin bir ifadeye sahip olacağınız için daha genç görünüm ortaya çıkar. 

12) Yüz Germe Ameliyatı Kalıcı mıdır? 

Operasyonun kalıcılık süresi oldukça uzundur. Yaşam şekli, yaş gibi faktörlere bağlı olarak 7-15 yıl arasında bir kalıcılık ömrü mevcuttur. 

13) Yüz Germe Operasyonu Ne Kadar Sürmektedir? 

Operasyonun ne kadar süreceği genellikle kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Fakat operasyon süresi ortalama olarak 4-5 saat sürmektedir.

14) Operasyon Sonrasında Günlük ve İş Hayata Dönüş Süresi Nedir? 

Genellikle bir hafta sonra kişiler günlük ve iş hayatına tamamen dönebilmektedir.

15) Yüz Germe Ameliyatı Tekrar Yapılabilir mi? 

Ameliyatın etkisi geçtiğinde tekrardan yüz germe operasyonu yaptırabilirsiniz. 

16) Yüz Germe Ameliyatı İçin Hangi Yaşlar Uygundur? 

Bu tür operasyonlar için +40 yaş uygundur. 40-50 yaş arasında yüz germe operasyonu yaptırabilirsiniz.

17) Ameliyat İçin Yaş Sınırı Nedir? 

Estetik operasyonlar için yaş sınırı +18’dir.  Özellikle endoskopik yüz germe erken yaşlarda yapılabilir. 

18) Erkekler de Yüz Germe Ameliyatı Yaptırabilir mi? 

Evet yaptırabilir. Yüz germe operasyonu her iki cinste de etkili sonuçlar veren bir uygulamadır. 

19) Hamilelik Döneminde Yüz Germe Ameliyatı Yaptırılır mı? 

Hamilelik döneminde herhangi bir estetik operasyon yapılmamaktadır. Yan etkileri ve cerrahi süreç ile ilgili komplikasyonlar bebeğe zarar verebilir.

20) Emzirme Döneminde Yüz Germe Ameliyatı Yapılır mı?

Hayır yapılmaz. Emzirme dönemi sona erdikten sonra yaptırabilirsiniz.

21) Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün müdür?

Evet mümkündür. Yüz germe ile ilgili lazer uygulamaları ile yapılan işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerin seans sayısı fazla ve kalıcılık etkisi ameliyata göre daha azdır. Ayrıca Fransız askısı ve endoskopik yüz germe de yapılabilir.

22) Yüz Germe Ameliyatı Sonrasında Morarma Olur mu?

Evet olur. Fakat bu morarma geçici bir durumdur. İyileşme dönemini iyi bir şekilde geçirdiğinizde morarma tamamen yok olacaktır. Ödemle birlikte morluklarda 2 hafta içinde geçecektir.

23) Yüz Germe Ameliyatı Başka Operasyonlar ile Birlikte Yapılabilir mi? 

Evet yapılabilir. Yüz bölgesine uygulanacak diğer estetik operasyonlar ile birlikte germe işlemi aynı anda yapılabilmektedir.

24) Yüz Germe Operasyonu Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cildin tekrar sarkmasını engellemek için doğru bakım ürünleri, fazla kilo alıp verme gibi sarkmaya neden olabilecek durumlardan mümkün olduğunca uzak durmak gerekmektedir. Ancak cilt kalitesi bu sürecin uzun yada kısa olmasını etkiler. Ancak yerçekimi etkisi ile sarkma zaman içinde olacaktır.

25) Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları Nedir? 

Yüz germe uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar yüz germe hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha güzel ve estetik görünümde bir vücut görünümüne kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Cerrahi veya ameliyatsız yüz germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.