Alın germe ameliyatında fazla deri kesilir mi?

1.01K görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler hocam son yıllarda alın bölgemde çok fazla kırışma oldu. Çözümün ameliyat olduğunu söylüyorlar ama ben ameliyattan biraz korkuyorum. Alın germe ameliyatında fazla deri kesilir mi? bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Alın germe ameliyatı genel anestezi altında şakaklardan girilerek yapılır. Alın bölgesindeki fazla deri kesilir ve kalan deri gerilerek tekrar dikilir. Eğer kesi olmadan alın germe görüntüsü isterseniz alın bölgenizdeki kırışıklar için botoks yaptırabilirsiniz. Fakat botoksun etkisinin geçici olduğunu hatırlatmakta fayda var. Alın germe ameliyatı kalıcı sonuçlar yaratacaktır. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, alın germe ameliyatı olmak istiyorum da nasıl bir işlemdir bu? Alın germe ameliyatında fazla deri kesilir mi? Nasıl oluyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, klasik alın germe operasyonları alındaki sarkık görüntüyü gidermek için yapılır. Bu operasyonda biz saçlı derinin altından sağ şakaktan sol şakağa kadar uzanan bir kesi atarız. Ortalama 5- 6 cm uzunluğunda attığımız bu kesiden ihtiyaç gördüğümüz miktarda deriyi gereriz. Bu işlem sonrası oluşan fazla deriyi ise keserek atarız. Dikişleri atarak da operasyonu neticelendiririz. Çoğu kişinin aklında iz kalır mı sorusu oluşuyor. Ancak kesi saçlı deri altında kaldığı için bu sorunu da yaşamazsınız. Muayene için gelirseniz uygunluğunuzu bir analiz edelim. Böylelikle sizin için en uygun yöntemi de belirleriz. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, kısa zaman içinde alın germe ameliyatı olmak istiyorum. Sorum ise şu, acaba alın germe ameliyatında fazla deri kesilir mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet. Alın germe ameliyatında alnınızda bulunan fazla deri kesilerek vücuttan atılır. Kalan kısım ise yukarı doğru gerdirilerek germe işlemi tamamlanır. Fakat çok şiddetli bir kırışıklığınız yok ise sizin için botoks uygulaması da yeterli olabilir. Elbette öncesinde uzman bir hekime muayene olarak sizin için en doğru tedavi şeklini belirlemeniz büyük önem taşır.

0

Merhaba iyi günler, alnımdaki kırışıklıklar giderek artmaya başladı ve ben bu durumdan oldukça şikayetçiyim doktor hanım. Ameliyat olmak istiyorum ancak biraz şüphelerim var. Acaba alın germe ameliyatında fazla deri kesiliyor mu? Bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, alın germe operasyonlarında alın bölgesindeki fazla deri kesilerek buradaki fazla deri vücuttan atılır. Geriye kalan bölge de gerdirilerek dikilir. Eğer ameliyat düşüncesi sizi korkutuyor ise botoks yardımıyla da alın bölgenizdeki kırışıklıkları hafifletebilirsiniz. Ancak botoksun etkisi çok uzun süreli olmamaktadır. En doğru yönteme ise sizi muayene ettikten sonra karar verebiliriz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben klasik alın germe ameliyatını nasıl yaptığınızı öğrenmek istiyorum. Alın germe ameliyatında fazla deri kesilir mi? Yanıtlayabilir misiniz lütfen? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, klasik alın germe ameliyatında saçlı deri altından sağ şakaktan başlayarak sol şakağa kadar yaklaşık 5- 6 cm uzunluğunda tek bir kesi atılır. Hastanın ihtiyacı olduğu kadar deri gerilir ve fazla deri de kesilerek atılır. En son dikiş atılarak ameliyat tamamlanmış olur. Kesiler saçlı deri altında olduğu için görüntüde bir iz oluşmaz. Genel sağlık durumunuz uygunsa bu ameliyatı olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam, 55 yaşındayım. Alnımda sarkmalar var ve çok kırışık. Artık ameliyat olmak istiyorum. Alın germe nasıl oluyor? Alın germe ameliyatında fazla deri kesilir mi? Sarkıklık nasıl gidecek?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatlarında iki farklı yöntemimiz var. Bunlar klasik alın germe ve endoskopik alın germe estetiği. Her iki operasyonda da saçlı deriden giriş yaparak işlemi gerçekleştiriyoruz. Klasik alın germede sağ şakaktan sol şakağa kadar 5- 6 cm uzunluğunda tek bir kesi atıyoruz, endoskopik yöntemde ise sağ şakakta 2, sol şakakta 2 toplam 4 minik kesi atıyoruz. Kesileri attıktan sonra hastanın ihtiyacı olacak miktarda alnı geriyoruz ve fazla deriyi kesip atıyoruz. En son dikiş atarak operasyonu tamamlıyoruz. Fazla deri kesilip atıldıktan sonra alnınızdaki tüm sarkmalar yok oluyor ve gergin bir alına sahip oluyorsunuz

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar