Alın germe ameliyatında fazla deri kesilir mi?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam son yıllarda alın bölgemde çok fazla kırışma oldu. Çözümün ameliyat olduğunu söylüyorlar ama ben ameliyattan biraz korkuyorum. Alın germe ameliyatında fazla deri kesilir mi? bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Alın germe ameliyatı genel anestezi altında şakaklardan girilerek yapılır. Alın bölgesindeki fazla deri kesilir ve kalan deri gerilerek tekrar dikilir. Eğer kesi olmadan alın germe görüntüsü isterseniz alın bölgenizdeki kırışıklar için botoks yaptırabilirsiniz. Fakat botoksun etkisinin geçici olduğunu hatırlatmakta fayda var. Alın germe ameliyatı kalıcı sonuçlar yaratacaktır. Sevgiler.

blank

Merhaba hocam, alnımdaki derin çizgilerden ve sarkmalardan şikayetçiyim. Herhangi bir mimik yapmadığım halde gözüküyorlar. Alın germe ameliyatında fazla deri kesiliyor mu ? Ameliyat tam olarak nasıl yapılıyor ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 15, 2021

Merhaba, yaşa bağlı olarak, genetik veya çevresel faktörler sebebiyle ortaya çıkan sarkmalar ve kırışıklıklar küçük operasyonlar ile geçirilmektedir. Alın bölgesindeki deri oldukça ince ve hassas bir yapıya sahip olduğundan kırışmaya ve çizgilerin oluşmasına oldukça müsaittir. Alın germe ameliyatı sanıldığının aksine korkulacak bir durum değildir. Alın germe ameliyatında alın ve şakaklarda gerdirilir ve istenirse kaş bölgesinde de kaldırma işlemi yapılır. Günümüzde, pek çok kişi şikayetçi olduğu sarkıklıklardan ve kırışıklıklardan kurtulmak için bu yönteme başvurmaktadır. Ameliyat sırasında fazla deri kesilir ve kesildikten sonra kalan deri gerdirilerek kapatılır. Şakak kısımlarından ve alın kısmından kesiler açılarak yapılır. Açılan kesi yerlerinden endoskop cihazıyla girilerek alın derisi alın bölgesinden ayrılarak sarkıklık yukarı doğru çekilir ve kırışıklık ortadan kaldırılır. Ameliyat oldukça basit ve kısa sürede gerçekleşir. Alınan fazla deriden sonra alın bölgesi oldukça canlı bir görünüme kavuşur.

blank

Merhabalar Leyla Hanım. 45 yaşındayım. Hem yaşıma bağlı, hem de mimiklerimi çok kullanan biri olduğumdan dolayı derin çizgilerim var. Alın germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. Bu ameliyat tam olarak nasıl oluyor? Alın germe ameliyatında fazla deri kesilir mi?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhabalar. Yaş aldıkça ve mimiklerimizi kullanıma bağlı çizgi ve kırışıklıklardan ne yazık ki hiçbirimiz kaçamıyoruz. Fakat bu sorunu alın germe operasyonuyla çözerek çok iyi sonuçlar elde edebiliyoruz. Alın germe ameliyatında alnınızın derisi, saçlarınızın birkaç santimetre içinden, sağ ve sol şakaklarınızın arasında kalan yerlerden kesilir ve alın yukarıya doğru gerilir. Fazla olan alın derisi kesilerek alınır ve dikiş atarak tamamlanır. Dikişler ve kesi izleri saçlı bölgenizde kalacağı için görülmez.

blank

Merhaba hocam, benim alnımda derin kırışıklıklar var, alın gerdirme ameliyatı olmak istiyorum. Alın germe ameliyatında fazla olan deri kesiliyor mu? Alın germe ameliyatı hakkında bilgi alabilirmiyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 27, 2020

Merhaba, alın bölgesindeki kırışıklıklar yüz mimiklerini normalden fazla kullandığımız durumlarda oluşmakta ve artmaktadır. Alın bölgesindeki deri yapısı ince ve kırışmaya müsait bir yapıdadır. Yaşın ilerlemesiyle beraber ciltteki kolajen seviyesi gitgide azalarak cildin esnekliğinin kaybetmesine ve dolayısıyla alın derisinin kırışarak aşağıya doğru düşmesine neden olmaktadır. Endoskopik alın germe ameliyatında şakaklardan ve alın bölgesinden 2 şer tane olmak üzere toplamda 4 tane kesi açılır. Kesi yerlerinden çok küçük endoskop cihazıyla girilerek alın derisi alın bölgesinden ayrılır, sarkıklık yukarıya doğru çekilerek kırışıklık giderilir ve alın derisinin düz görünmesi sağlanır. Göz hizasından itibaren serbest bırakılan alın derisinde fazla deri kesilerek atılır. Böylelikle alın bölgesinde genç ve dinamik bir görüntü elde edilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar