Alın germe ameliyatında kaşlar da kaldırılır mı?

996 görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler hocam benim çok düşük kaşlarım var buda yüzümde mutsuz bir ifade yaratıyor. Alın germe ameliyatı da olmak istiyorum. Sormak istediğim alın germe ameliyatı istiyorum bunla birlikte kaşlarım da kalkar mı? bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Alın germe ameliyatında, alın bölgesindeki deri yukarı doğru çekildiği için kaşlar da doğal olarak daha yukarıda görünecektir. Böylece kaşlarınızdaki düşük ve sarkık ifade gidecek daha genç ve dinamik görüneceksiniz. Eğer kaşlarınızda daha kalkık bir görüntü isterseniz alın germe ameliyatı ile kaş kaldırma ameliyatını birleştirebilirsiniz. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, ben size muayene için gelmiştim. Alın germe ameliyatına karar verdik. Ama ben sormayı unuttum. Alın germe ameliyatında kaşlar da kaldırılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, şöyle ki alın germe işlemi için sağ ve sol şakağa iki küçük kesi atarız. Bu kesilerden girerek cildi yukarı doğru gereriz. Doğal olarak bu işlem esnasında yüzün diğer bölgelerinde de gerilmeler olur. Kaşlar da bu bölgeler arasında alır ve bu germe sonrası kaşlarda hafif bir kalkıklık kazanır. Bu etkiler yüz hatları için olumlu etkilerdir. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, alın kırışıklıklarım için yakın zamanda germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. Aynı zamanda kaş kaldırma ameliyatı da olmak istiyorum ancak bazı kaynaklarda kaş kaldırma için alın germe ameliyatının yeterli olacağı yazıyor. Emin olamadım. Rica etsem bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, alın germe ameliyatında alın bölgesi yukarı doğru gerdirilerek alında daha gergin ve dinamik bir görüntü yaratılır. Yukarı gerdirilen alın ile beraber kaşlar da yukarı doğru kalkacağından daha kalkık görünecektir. Eğer alın germe ameliyatından sonra kaş görüntünüzden memnun kalırsanız ekstra bir işleme gerek duyulmayabilir. Ancak elbette sizi muayene etmeden net bir şey söylemem doğru olmaz. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, ben alın germe ameliyatı yaptırmak istiyorum. Aynı zamanda kaşlarım da oldukça düşük. Son zamanlarda aynaya bakınca kendimi çok mutsuz ve çirkin hissediyorum. Alın germe operasyonuna ek olarak kaş kaldırma da yaptırmak istiyorum bu ikisini birlikte uyguluyor musunuz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe operasyonlarında alın bölgesi gerdirilip yukarı doğru kaldırılır. Böylece kaşlarınız da bir miktar yukarı kalkmış olur. Bazı hastalarımız için yalnızca alın germe ameliyatı yeterli olabilmektedir. Sizin için en doğru yönteme karar verebilmemiz için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Eğer kaşlarınız çok düşük değil ise ve yalnızca alın germe operasyonu ile toparlanabilecek düzeyde ise kaş kaldırma ameliyatına gereksinim duymayız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben kaşlarımın düşüklüğünden şikayetçiyim. Aslında alnımda sarkma olduktan sonra böyle oldu. Alın germe ameliyatında kaşlar da kaldırılır mı? Öneriniz nedir? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle sizin için uygun olan operasyonu önerebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Bunun haricinde yorum yapmam doğru olmaz. Alın germe operasyonlarında germeyi şakaklardan attığımız kesilerden faydalanarak yaparız. Dolayısıyla cildi yukarı doğru gerdiğimiz için yüzün farklı bölgeleri de bu germe işleminden olumlu yönde etkilenir. Yani bu ameliyattan sonra kaşlarınız da bir miktar yukarı kalkar. Kaşlarınızdaki düşüklüğün oranını görebilirsem daha net bir şey söyleyebilirim. Çünkü alın germenin yeterli gelmediği durumlarda kaş kaldırma işlemi ile bu ameliyatı kombine şekilde de yapabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Doktor Hanım. Alnımdaki kırışıklıklar artık makyajla kapanmayacak kadar çoğaldı. Daha önceden botox ile bu kırışıklıklardan kurtulmayı denedim ama kalıcı bir çözüm elde edemedim. Kırışıklıklar çoğalınca kaşlarım da düşük durmaya başladı sanki. Hem kırışıklık hem de kaşlarım için bir çözüm olarak, alın germe ameliyatında kaşlar da kaldırılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatları endoskopik ve klasik olmak üzere iki farklı yöntem ile yapılır. Her ikisinde de amaç, alın kırışıklıklarını ortadan kaldırmak, sarkmalar çoksa fazla deriyi alarak alnı gergin bir görünüme kavuşturmaktır. Alın germe operasyonunda germe işlemini şakaklardan girerek yaparız. Alnın gerilmesi için deriyi yüzün yukarısına doğru gereriz. Dolayısıyla bu ameliyat yüzün farklı bölgelerini de olumlu yönde etkileyebilir. Alın germe ameliyatlarından kaşlarımız da etkilenir ve bir miktar yukarı kalkar. Ancak bu kalkıklığın sizin için tatmin edici olup olmadığına ancak muayene ile karar verebiliriz. Eğer alın germede alınacak sonuç sizin için yeterli gelmeyecekse, kaş kaldırma operasyonu ile alın germe ameliyatını kombine işlem olarak uygulayabiliriz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı