Alın germe ameliyatında kaşlar da kaldırılır mı?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam benim çok düşük kaşlarım var buda yüzümde mutsuz bir ifade yaratıyor. Alın germe ameliyatı da olmak istiyorum. Sormak istediğim alın germe ameliyatı istiyorum bunla birlikte kaşlarım da kalkar mı? bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Alın germe ameliyatında, alın bölgesindeki deri yukarı doğru çekildiği için kaşlar da doğal olarak daha yukarıda görünecektir. Böylece kaşlarınızdaki düşük ve sarkık ifade gidecek daha genç ve dinamik görüneceksiniz. Eğer kaşlarınızda daha kalkık bir görüntü isterseniz alın germe ameliyatı ile kaş kaldırma ameliyatını birleştirebilirsiniz. Sevgiler.

blank

Merhabalar Leyla Hocam. Genel olarak alnım ve kaşlarım ile ilgili bir memnuniyetsizliğim var. Alnımdaki kırışık görüntüden ve kaşlarımın düşüklüğünden şikayetçiyim. İnternette gezinirken alın germe operasyonunu buldum. Sizde alın germe operasyonu hem alnımdaki kırışık görüntüye, hem de düşük kaşlarımı düzeltmeye uygun bir operasyon mudur? Alın germe ameliyatında kaşlar da kaldırılır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhabalar. Cerrahi operasyonlardaki kesi yerleri ve izleri genellikle hastaları düşündüren bir konu oluyor fakat alın germe operasyonunda izi saklamak kesi yerinden dolayı mümkün olmaktadır. Alın germe operasyonunda birincil amaç alın kırışıklıklarını gidermek olsa da, kaşlarınız da kaldırılmış olur. Saçlı derinin birkaç santim üzerinden yapılan kesiyle birlikte alın derisi yukarı doğru gerildiğinden dolayı kaşlarınız da bir miktar kalkacaktır. Böylece bütünsel görüntünüzü hem alın kırışıklıklarını gidererek, hem de kaşlarınızı bir miktar kaldırarak estetik hale getiririz.

blank

Hocam alın germe ameliyatı olursam eğer kaşlarım da kalkar mı çünki 52 yaşındayım ve ayrı ayrı işlemlere ayıracak bütçem yok Alın germe ameliyatında kaşlar da kaldırılır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Yaşlanma, alnın sarkmasına neden olarak yüze istemeden daha yaşlı, sert ve yorgun bir görünüm verir. Bu genellikle ‘başlık etkisi’ olarak adlandırılır. Alın germe ameliyatı, doğrudan gözün üstündeki alanı kaldırmak, göz bölgesini açmak ve yüzün daha genç görünmesini sağlamak için yapılan basit bir işlemdir. Kaşları da kaldırmayı ve zamanla gerilmiş kasları sıkılaştırmayı içerir. Kaş bölgesindeki herhangi bir gevşek cildi sıkılaştırmaya çalışır ve fazla yağ dokusunu giderir. Alın germe ameliyatı genellikle tamamen kozmetik nedenlerle yapılsa da, sarkık kaşlar ve üst göz kapakları çoğu vakada görmeyi etkileyebilir ve bu herhangi bir görme sorununu düzeltmenin hızlı ve basit bir yolu olabilir.

blank

İyi günler Leyla Hocam, benim kalıtsal olarak kaşlarım iki yana düşük. Kaşlarımdaki bu ifade beni üzgün gibi gösteriyor. Halbuki hiç de üzgün bir insan değilim. Ayrıca alnımda da ince ince çizgiler oluştu. Alın germe ameliyatı olsam, alnımın gerilmesiyle kaşlarım da yukarı doğru kalkar mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 27, 2020

İyi günler, alın bölgesinde mimik çizgileri dediğimiz ince kırışıklıklar, kaşları çatmaktan ileri gelen iki kaş ortası çizgiler ya da heyecan duyduğumuzda yaptığımız kaş kaldırma hareketi yatay ince çizgilerin oluşmasına neden olmakta, güneş ise kırışıklıkların derinleşmesine sebep olmaktadır. Bu çizgiler kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Endoskopik alın germe ameliyatında şakaklara ve alın bölgesine açılan 1,5 cm boyundaki dört minik kesiden alın bölgesine girilerek alın derisi yukarıya doğru çekilir, böylelikle alın derisi düzleşir. Kaşların doğal olarak kaldırıldığı bu operasyonda kesi yerleri çok küçük boyutta ve saç derisi içerisine gizlendiği için belirgin bir iz görülmemektedir. Bu işlemden sonra kaşlarınız size hala düşük görünürse o zaman kaş kaldırma operasyonu ile beraber kombine bir operasyonda olabilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar