Yanak ve Çene Estetiği (Mentoplasti)

Alın ve Çene Yağ Enjeksiyonu

Alın ve Çene Yağ Enjeksiyonu

Alın ve Çene Yağ Enjeksiyonu Yüzünüzde kusursuz bir güzellik için alın ve çene yağ enjeksiyonu ile yüzünüzde altın oranı yakalayabilirsiniz. Kişinin kendi yağı kullanılarak yapılan bu işlem sayesinde alın bölgesindeki kırışıklardan kurtulabilir ve çene bölgesindeki kusurlar gizlenebilir. Kusursuz yüz hatlarına sahip olmak için yüzün çevresi çok önemlidir. Özellikle çene hattı profil fotoğraflarında ilk olarak göze çarpan bölgedir. Çenenin çok çıkık olması veya çenenin küçük ve geride kalması yüzün tamamını etkileyen bir kusurdur. Çeneye yapılan minik dolgu dokunuşları yüzün bütün etkisini değiştirerek yüze daha kusursuz ve çekici bir hava katar. Yağ dolgusunda hastanın kendi yağı kullanıldığı için doğal ve risksiz sonuçlar alınır.

Alın bölgesi için yağ enjeksiyonu

Alın bölgesi yüzün en erken kırışan yerlerinden biridir. Kaşları çatmak, alın bölgesini kırıştırmak yüzün hızlıca kırışmasına yol açar. Derinleşen alın kırışıklarını tedavi etmek ve ortadan kaldırmak için yağ enjeksiyonunu değerlendirebilirsiniz. Kendi vücut yağınızın kullanıldığı bu işlemde alın bölgesindeki kırışıklar doldurularak daha pürüzsüz görünmesi sağlanır. Uygulanan vücut yağının yüzde 50si işlemden sonraki ilk birkaç ay içinde erir. Geri kalan yağ dokusu ise uzun bir süre alın bölgesindeki kırışıkların korunmasını ve gizlenmesini sağlar. Vaser Liposuction ile alınan yağlar alın bölgesinde uzun bir süre canlı kaldığı için bu işlemin etkilerini ömür boyu görmek mümkündür.

Çene şekillendirme için yağ enjeksiyonu

Çene şekillendirme için son yıllarda en çok tercih edilen ameliyatsız estetik işlemlerden biri yağ enjeksiyonudur. Çene köşelerine yapılan yağ enjeksiyonu çene hattının belirginleşmesini ve daha simetrik görünmesini sağlar. Küçük çeneye sahip olan kişiler için çeneye yapılan yağ dokusu etkili bir değişim sağlar. Sivri çeneye sahip olanlar ise çenenin yan taraflarına eklenen yağ dokusu sayesinde daha yuvarlak çeneye sahip olabilirler. Çene şekillendirme için yapılan yağ enjeksiyonun bir diğer avantajı ise bu işlemin kalıcı olmasıdır. Çene bölgesi hareketsiz bölgelerden biri olduğu için buraya eklenen yağ dokusu ömür boyu kalıcılık sağlar.

Çeneye eklenen yağlar genellikle bel, karın ve basen bölgesinden alınır.

Yağ enjeksiyonu kimlere uygundur?

Alın ve çene bölgesine yapılan yağ enjeksiyonları ameliyat olmak istemeyen kişiler için ideal işlemlerden biridir. Bu işlemde kişinin kendi yağları kullanıldığı için çok zayıf olan kişilere yağ enjeksiyonları önerilmez. Bunun yerine botox gibi diğer ameliyatsız estetik uygulamaları değerlendirebilirsiniz. Yüze uygulanan yağ enjeksiyonları vücudun diğer bölgelerine uygulanan yağ transferlerinden daha kalıcı bir etkiye sahiptir. Bu nedenle yüzünde kalıcı bir gençlik ve şekillendirme isteyen kişiler için yağ enjeksiyonunu önerebiliriz.

Alın ve Çene Yağ Enjeksiyonu Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Alın ve Çene Yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.