Göz Kapağı Estetiği

Alt Göz Kapağı Estetiği

Alt Göz Kapağı Estetiği

alt göz kapağıGöz kapaklarımız farklı yaşlansa da yaş aldıkça alt göz kapağı estetiği bakışlarımızı birkaç 10 yıl öne taşır! Cildin dolgun ve sağlıklı görünmesine yardımcı olan kolajen ve elastin yaş ile beraber azalmaya başlar. Bu durum da ilk göz çevremize yansır. Alt göz kapaklarında altta yatan yağ kaybı, gözleri çevreleyen destek yapılarını zayıflatmak için cilt elastikiyeti azalmış lifler halinde kalır. Bu süreç gerçekleştiğinde, kalan yağ cepleri genellikle öne doğru hareket etmeye ve göz kapaklarının altına yerleşmeye başlar ve “sarkık”, yorgun görünümlü gözler yaratır.

Yüzün yumuşak dokusu sonunda sönmeye, bozulmaya ve alçalmaya başlar. Bu işlem, cildin çok hassas olduğu gözleri çevreleyen bölgeye önemli ölçüde zarar verir. Alt göz kapaklarını aşağı indiren sarkık cilt, kırışıklıklar, şişlikler ve göz altı torbaları, gözlerinizin çekiciliğini azaltabilir ve tam tersini hissetseniz bile istenmeyen bir yorgunluk görüntüsü yaratabilir. Alt göz kapağı estetiği alt göz kapaklarındaki sarkmaları ortadan kaldıran ve torbaları çıkaran kozmetik bir cerrahi işlemdir. Alt göz kapağı ameliyatı, aşırı yağ ve derinin alınmasının yanı sıra negatif katkıda bulunan gevşek kasların sıkılaştırılmasını da içerir. Alt göz kapağı estetiği tek başına veya yüz germe gibi diğer cerrahi prosedürlerle birlikte yapılabilir. Alt göz kapağı ameliyatınız ile olabilecek en iyi sonuç dönüştürücü bir sonuçtur. Tazelenmiş ve daha genç görüneceksiniz.

Alt Göz Kapağı Ameliyatına Uygun Muyum?

Genetik olarak veya yaşlanma sürecinden etkilenen alt göz kapaklarınızın görünümünü düzeltmek için tasarlanmıştır. Hem duygusal hem de fiziksel olarak nispeten sağlıklı olmalı ve gerçekçi beklentilere sahip olmanız operasyon için aday olmanıza yeterli. Bazı hastalar hem alt hem de üst göz kapağı ameliyatlarına adaydır.

Alt ve Üst Göz Kapağı Estetiği Arasındaki Önemli Fark!

Alt göz kapağıÜst göz kapağı ve alt göz kapağı estetiği çok farklı işlemlerdir ve ikisi arasında bir ayrım yapılmasına dikkat edilmelidir. Temel fark, üst ve alt göz kapaklarının yaşlanma şeklidir. Üst göz kapağındaki sorun, derinin göz üstüne kapanmasıdır ve alt kapakla ilgili asıl sorun daha büyük, genellikle koyu renkli göz altı torbaları ve gözlerin altındaki yağ fazlalıklarıdır.

Alt göz kapaklarının yağdan arındırılması, gözlerin altında torbalar olduğunda istenen bir sonuç için mutlak bir tekniktir. Fazla yağın uzaklaştırılması, içi boş, çirkin bir görünüme neden olur, bu nedenle torbaları, şişkinliği ve yaşlanma belirtilerini güvenli bir şekilde ve mümkün olan en iyi estetik sonucu göz önünde bulundurarak ortadan kaldırmak için hassas bir denge kurulması gerekir. Alt göz kapağı ve yanak bölgesinin yeniden şekillendirilmesine yardımcı olmak için, fazla olan alt göz kapak yağı bazen tamamen çıkarılmak yerine yeniden konumlandırılır.

Alt Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci!

Ameliyattan sonraki günlerde evde dinlenmek ve rahatlamak hızlı ve tam bir iyileşmeye yardımcı olacaktır. Gözleri yormamak için televizyon seyretmek, bilgisayar ekranlarına bakmak, okumak gibi yorucu faaliyetlerden kaçınılmalıdır. Alt göz kapağı estetiği sonrası yaşanan ağrı genellikle orta şiddettedir, ancak ameliyattan sonraki ilk üç gün ışık hassasiyeti yaygındır ve beklenmelidir. Ağrıyı azaltmak için ağrı kesici ilaç verilecek ve morarma birkaç haftaya kadar sürecektir. Takip randevuları genellikle ameliyattan bir hafta sonra planlanacaktır. Hastalar ayrıca işlemden bir hafta sonra işlerine dönebilirler. Hastalar 1-2 hafta sonra egzersiz olarak yürümeye, 4-6 hafta sonra ise daha yorucu egzersizlere devam edebilir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

Aynı ameliyatta başka bir işlem veya tedavi birleştirilmiyorsa, işlem genellikle alt göz kapağı için ortalama 2 saat sürer.

Alt Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Alt Göz Kapağı Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir