Boyun ve Gıdı Estetiği

Ameliyatsız Boyun Germe

Ameliyatsız Boyun Germe

ameliyatsız boyun germeAmeliyatsız boyun germe estetiği iz bırakmadan boyundaki sarkan görünümü tedavi eder ve boyundaki çizgilerin giderilmesini sağlar. Vücudumuzdaki en ince deri yapısından biri boyun derisidir. Bunun sonucu olarak yaşlanmanın izlerini ilk olarak boyunda görüyoruz. Boyun derisi yer çekiminin etkisiyle özellikle tam boyun ortasından dikine bir şekilde kırışmaya ve sarkmaya başlar. Boyun sarkması, dekolte bölgesini de etkiler ve sarkan deri köprücük kemiğinin üzerine yığılır. Dışarıdan bakıldığında boyun ve yüz bir arada göründüğü için sarkan boyun derisi kişinin yüzünü de yaşlı ve sarkık gösterebilir. Boyun derisinin genç görünmesini sağlamak için teknolojik imkanlardan yararlanarak vakit kaybı ve iyileşme süreci yaşamadan daha genç bir görünüm elde etmek artık çok kolay. Ameliyatsız boyun germe estetiği için sizleri Quartz Poliklinik’e davet ediyoruz. 

Ulthera ile Boyun Germe

Ulthera uygulaması FDA tarafından onaylı Deepsea teknolojisini kullanır. Deepsea teknolojisi odaklanmış ultrason (focus ultrasound) sayesinde deri altında sıcak noktalar meydana getirir. Hifu teknolojisini sizlere sunan Ulthera cihazının hedefi; Ultrason dalgalarının gücünden yararlanarak cildin alt katmanlarına ulaşması ve kolajen üretimini artırmasıdır. Ulthera cihazı sayesinde cildin 3 mm ila 4,5 mm altına ulaşabiliyoruz. Odaklanmış ses dalgaları, kolajen üretiminin daha az olduğu bölgelere kontrollü hasar iletiyor. Boyun derisini uyaran bu ısı sayesinde cilt kendi kendine kolajen üretimini dereceli bir şekilde hızlandırıyor. Ulthera cihazı uygulamasında deri yüzeyi etkilenmez ve iz kalmaz. Ulthera ile ameliyatsız boyun germe ortalama 30-45 dakika sürer. Tek seans genellikle yeterli olur ve en ideal sonuçlar bünyeden bünyeye değişkenlik göstererek 3 ay takibinde gözlemlenir. 

Ulthera teknolojisi ile kolajen nasıl uyarılır?: Ulthera enerjisi, deri altındaki taşıyıcı bağ dokusunun olduğu derinliğe ulaşır ve burada bir sıkılaşma etkisi yaratır. Ortaya çıkan bu enerji sayesinde boyun derisinde gerilme gerçekleşir. 

Thermage İle Boyun Germe

Thermage teknolojisi en yaygın kullanılan ameliyatsız boyun germe

yöntemlerinin başında geliyor. Thermage, derinin alt katmanlarına radyo frekans enerjisi gönderir ve bu sayede cildin sıkılaşmasını sağlar. Boyun derisindeki sarkmalar için de tercih edilen Thermage yöntemi, cildin en önemli yapı taşı olan kolajen ve elastin liflerini uyarıyor. Böylece deri altında daha fazla kolajen ve elastin üretilmesi sağlanıyor. Thermage yaptırdıktan iki-üç hafta sonra kolajen ve elastin liflerinin üretilmesi hızlanacaktır. Bu nedenle en etkili sonucu gözlemlemek için 3 ay takibinizi öneriyoruz. Thermage uygulamasının etkisi zamanla azalacak ve yaklaşık iki sene sonra boyun derisinde üretilen kolajen normal seviyelere inecektir. Ameliyatsız boyun gençleştirme yöntemlerini ihtiyacınız oldukça tekrarlayabilirsiniz. 

Thermage kimler için uygundur?

Thermage CPT uygulamasını yaşlılık izlerinin başında yaptırarak daha güzel yaş almayı sağlayabilirsiniz. Tamamen acısız ve izsiz olan Thermage teknolojisi 30 ve 65 yaş arasındaki deri sarkmalarında etkili sonuçlar ortaya çıkarır. İleri derecede sarkması olanlar için Thermage yerine yüz germe ameliyatı yaptırmak daha doğru bir tercih olacak. 

İple Boyun Germe

İple boyun germe ve iple boyun germe ameliyatında Polidiaxanon ve Polilaktik Asit materyalinden üretilen ipler kullanılır. Cerrahi ameliyatlarda kullanılan bu ipler sayesinde boyun germe ameliyatında 2-3 sene arasında kalıcılık sağlayabiliyoruz. 

İple boyun germe ameliyatında lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında ciltte minik kesiler açılır. Kişinin boyun sarkmasına göre 2 + 2, 3 + 3 şeklinde medikal ipler yerleştirilir ve cilt yukarı doğru gerilir. 

İple boyun germe estetiğinden sonra minimal kanamalar görülmesi normaldir. İlk bir hafta elinizi boyun bölgesinden uzak tutmalı ve yüz üstü uyumamalısınız. İple boyun germe estetiğinden belirgin bir iz kalmaz. İple boyun germe estetiğinin en iyi sonuçlarını 4 hafta takibinde görmeye başlarsınız. İple boyun germe estetiğini ihtiyaç duydukça tekrarlayabilirsiniz. Boynunuzdaki sarkmadan mutsuzsanız yaz ayları dahil yılın her mevsimi iple boyun germe yaptırabilirsiniz.

Ameliyatsız Boyun Germe Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Ameliyatsız Boyun Germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.