Angel Lip Lift

Kalıcı olarak Dudaklarınızı Kaldırmak İster misiniz?

Angel Lip Lift ile Doğal Görünümlü Dudak Kaldırma Etkisi!

Lip Lift ameliyatı dudak büyütme kategorisine girer, ancak daha önemli olan, bu uygulama dolgu maddeleri içermez. Bu operasyonun sonucunda daha kalkık üst dudak elde edecek, yüz hatlarınızı dengeleyecek ve daha güzel bir görünüm kazanacaksınız.

Angel Lip Lift Nedir?

Angel Lip Lift başka bir adıyla üst dudak kaldırma operasyonu, dudak enjeksiyonları ve dudak implantı ihtiyacını ortadan kaldırmaya yönelik dudak büyütme prosedürüdür. Dudaklardaki Vermillion bölümü (dudak kısmı) dar olduğu zaman üst dudak ince görünür ve burun ile dudak arasındaki mesafe de buna bağlı olarak uzun görünür. Üst dudaklarının büyük olması aynı zamanda çekiciliğin de işaretidir. Kadınlar dudaklarını daha dolgun, büyük ve çekici göstermek için ruju taşırarak sürerler. Dudakları bu şekilde belirginleştirmeye çalışmak hem uzun vadeli bir sonuç sağlamamaktadır hem de hatalı yapılan makyaj çekicilikten çok çirkin ve basit duran bir görünümde olmaktadır.

Angel Lip Lift yani üst dudak kaldırma ameliyatında kadınların Philtrun Ridge yani burun ile dudak arasındaki bıyık bölümü mesafesi azaltılarak dudaklarda melek kanadı etkisi yaratmak amaçlanmaktadır. Angel Lip Lift, dudak enjeksiyonu ve dudak implantı ihtiyacını ortadan kaldıran etkili ve uzun vadeli bir dudak büyütme ve yapılandırma prosedürüdür. 

Yaşın ilerlemesiyle birlikte dudakların dolgunluğu ve hacmi azalır. Hacim ve dolgunluk azalması yaşayan dudaklar yüzümüze yaşlı ve yorgun bir ifade katmaktadır. Üst dudak ile burun arasındaki mesafe uzuyor bu durum üst dişlerin asılı gibi görünmesine neden oluyor. Bazı kişilerde ise genetik olarak görülen uzun ve ince üst dudak formu  yüz estetiğini ön plana çekmekten çok geri plana itiyor. Kadınlar hangi yaşta olurlarsa olsunlar Lip Lift operasyonuyla mükemmel kalıcılıkta çekici dudaklara ulaşmayı hedefliyorlar. Lip Lift, dudak protezi, dudak silikonu ya da dolgu işlemleri gibi uygulamalara sürekli ödeme gerektiren maliyetleri ortadan kaldırıyor.

Lip Lift ameliyatı nedir?

lip lift

Lip Lift ameliyatı üst dudağı hedefleyen ve kişinin gülümsemesinin ortaya çıkmasını sağlayan aynı zamanda dudakların hacimli ve dolgun görünmesini de sağlayan bir operasyon şeklidir. Lip Lift ile üst dudağı ince olan kişilerde alt dudak ile beraber estetik görüntü elde edilmekte ve hacim olarak artış sağlanmaktadır.

Lip Lift operasyonu uygulaması son derece konforludur. Lip Lift ameliyatında burun ile üst dudak arasındaki uzunluk cilt ve doku şeridi alınarak çıkartılır ve mesafe kısaltılır. Fazla cilt çıkartıldıktan sonra kesi bölümü birleştirme yapılarak dikilir. Kesi bölümü katlar halinde kapatılır ve dudağın yeterli kuvvet sağlaması için gerekli dikişler cilt altına yerleştirilir. Derin dikişlerin cilt altına yerleştirme işleminden sonra cilt kenarları titiz bir çalışmayla hizalanır ve kesi mümkün olduğunca az görünür hale getirilir. Lip Lift ile Cupid yayı (üst dudakta bulunan iki tepe noktası) yeniden şekillendirilerek, dudak üstü kısmı ile burun altı mesafeyi yeniden tanımlar. Birçok estetik cerrah bu alanın ideal ölçüsünün 12 ile 15 mm arasında olduğunu düşünmektedir. Lip lift ile bu bölümdeki kaslar sıkıştırılarak üst dudak yeniden şekillendirilir. Şekillendirme prosedürü ortalama 1 saat sürmekte ve iyileşme süresi yaklaşık 5-7 gün arasında değişmektedir.

Lip Lift ameliyatının dört farklı yöntemi vardır;

Bullhorn dudak kaldırma – her yaştan kişiler arasında en popüler tekniktir. Üst dudak ve burun arasındaki mesafeyi azaltır. Sonuç olarak dudaklar gözle görülür şekilde büyütülür ve yüz estetik oranı dengelenir.

Corium – daha önce çıkarılmış bir deri parçasını veya yara dokusunu hastanın daha derin dudak yapılarına yerleştirerek dudakları büyütme işlemidir.

Gullwing dudak kaldırma – dudağın hemen üst tarafında yer alan deri şeridini kaldırmaya dayanır. Dikiş sonrası dudak daha hacimli ve daha dolgun görünür. Çok dar dudaklı hastalar için önerilir.

Köşe dudak kaldırma – dudak köşelerini kaldırarak, yüzü daha neşeli hale getirir. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkarılır.

Lip lift kalıcı etkisi;

 • Çok daha belirgin üst dudak
 • Üst dişlerin belirgin hale gelmesi
 • Orantılı ve dengeli yüz hatları
 • Daha estetik, simetrik ve genç bir yüz
 • Üst dudak ile burun mesafesinin azalması

Lip lift kimlere uygundur?

Lip Lift uygulaması her yaştan erkek ve kadın için uygun bir operasyondur. Üst dudaklarının inceliğinden yakınan, burun ile dudak arasındaki mesafenin uzun olmasından yakınan ve dudaklarını kaldırmak isteyen kişiler için Lip Lift uygun bir operasyondur.

Lip Lift Operasyonunda İyileşme dönemi;

Lip Lift operasyonunun akabinde üst dudak bölgesinde ilk 72 saat içerisinde ödem ve şişme meydana gelir. Soğuk buz ve soğuk kompres uygulamalarıyla kontrol edilen bu bölgede zamana bağlı olarak şişlikler inmektedir. Yapılan ameliyatın niteliğine bağlı olarak görülen bu ödem ve şişkinlikler normal kabul edilmektedir. Operasyon sonrasında yaşanacak ağrı ihtimaline karşı düşük dozlu ağrı kesicilerle ağrı kontrol edilir. Lip Lift ameliyatı iyileşme döneminde iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel olarak 5 ile 7 gün arasında bir iyileşme dönemi bulunmaktadır. Burun altına atılan dikişler ameliyattan 5 gün sonra çıkarılmaktadır.

Lip Lift uygulamasına ihtiyacım var mı?

Lip Lift yani Üst Dudak Kaldırma ameliyatında hedeflenen üst dudağı buruna yaklaştırarak dolgun, çekici ve hacimli görünmesini sağlamaktır. Bu işlemle üst dişlerin görünürlüğü ve dudak yapısındaki estetik görüntü daha çok ortaya çıkmaktadır. Lip Lift genç hastalarda çoğunlukla dudak protezlerinin oluşturduğu yapay görünümün yerine tercih edilmektedir. Yaşça ileri olan hastalarda ise incelen ve hacim olarak azalan üst dudak yapısının toparlanarak dolgun bir görünüm verilmesi hedeflenir. Lip Lift uygulamasından her yaştaki kadın ve erkek hastalar rahatlıkla yararlanabilmektedirler.

Üst dudak kaldırma operasyonunda üst dudak ile burun arasında kalan bıyık bölgesi olarak da adlandırılan mesafe, dikey olarak uzunluğun kısaltmasını sağlamak amacıyla fazla deri kesilerek çıkartılmaktadır. Lip Lift ameliyatında yüz ölçülerine uyum sağlaması bakımından istenilen ölçümü elde etmek için iki farklı teknik uygulanmaktadır. Birinci teknik; üst dudak silindirinde kırmızı bölüme yapılan bir kesi ile cildin küçük bir bölümünün çıkarıldığı işlemdir. Bu işlemde hastanın dudağında minimal bir iz kalabilmektedir. İkinci teknik; burun altından yapılan minik bir kesiyle dudağa kadar olan açıklığın daraltılması işlemidir. Kesi izinin burnun alt tarafında kaldığı bu işlemde operasyondan sonra net bir iz kalmamaktadır. Bu teknik ile üst dudağın doğal kontür çizgisi korunmaktadır. İkinci teknik iz kalmaması sebebi ile daha popüler bir uygulamadır.

Lip Lift ne işe yarar?

 • Burun ve üst dudak arasındaki mesafenin kısaltılması
 • Dudaklardaki kırışıklıkların iyileştirilmesi ve giderilmesi
 • Dudaklara hacim ve dolgunluk kazandırılması
 • Dolgu maddelerine olan ihtiyaç azalır
 • Üst dişlerin daha görünür hale gelmesi
 • Dudakların alt-orta yüzeydeki algılanan uzunluğun kısaltılması
 • Cupid’s bow yani iki dudağın arasındaki yay çizgisini yukarı doğru döndürme
 • Geliştirilmiş denge, simetri ve üst- alt yüz arasındaki oranlar
 • Pembe ve beyaz dudaklardaki hacmi artışı
 • Dudak köşelerinde ince iyileştirme

Angel Lip Lift fiyat bilgisi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Angel lip lift estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Angel Lip Lift Operasyonu

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

ANGEL LİP LİFT - DUDAK KALDIRMA AMELİYATI

Bir Sorunuz mu Var ?

Angel lip lift uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Angel Lip Lift” İçin 110 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben biraz yaptığınız dudak kaldırma operasyonu ile ilgili araştırma yaptım. İhtiyacım olduğunu da düşünüyorum ama birde size tekrar danışmak istiyorum lip lifting operasyonun tam olarak amacı nedir? bu konuda aydınlatırsanız çok mutlu olurum. Saygılar

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Angel lip lifting yani dudak kaldırma ameliyatındaki amacımız burun ve dudak arasındaki mesafeyi kısaltmak. Bu aslında çok ciddi bir problem. Belki farkındasınız ama ne yapılacağını bilmiyorsunuz. Ya da çoğu insanın dikkat etmediği ama onu yaşlı gösteren bir durum bu. Çok genç yaşlarda da olabilir. Çok ince dudaklı kişilerde olabilir. Bu mesafe genel olarak uzundur. Erkeklerde de kadınlarda aynı şey bu. Bu durum kadınlarda daha fazla dikkat çekiyor çünkü erkekler bıyık bırakabiliyorlar. Ama kadınlarda genel olarak bir problem. Aslında bunun için çeşitli çözümler var. Dolgu yaptırabiliyoruz. Ama üst dudağı çok ince olanlarda bu aradaki mesafe çok uzun oluyor ve dolgular işe yaramayabiliyor. O bölgeye dolgu yapıldığı zaman öne doğru giden bir üst dudak görüntüsü ortaya çıkıyor. Aslında genel olarak problem bu. Bunlara çözüm olacak kalıcı dediğimiz aynı zamanda dolgu uygulamaya da gerek kalmayacak bir uygulamadan bahsediyoruz. Çünkü burun ve dudak arasındaki mesafe kısaldığı zaman dudak zaten kalkmış oluyor. Dolayısıyla üst dudakta tekrar bir dolgu yapma ihtiyacı olmuyor. Aynı zamanda biliyorsunuz ki yaşlandıkça üstten aşağı doğru bir sarkma olduğu için yer çekimi etkisi ile zaten dudaklar ve alt dişler daha fazla görünmeye başlıyor. Bu da aslında istemediğimiz bir görüntü oluyor. Dolayısıyla üst dudak kalktığı zaman üst dişler de görülmeye başlıyor. Böylece daha dinamik daha genç bir görüntü oluyor. Bu işlem lokal anestezi altında yaptığımız yaklaşık olarak yarım saatlik bir işlem. Orada bir kesi işlemi olduğu için hastalarım dan aldığım en önemli soru orada bir iz kalıp kalmayacağı noktasında oluyor. Eğer doğru yerden kesilir ve doğru yerden dikilirse orada bir iz kalmıyor. Özellikle keloid ve hipertrofik skara meyilli hastalarımız olabiliyor. Onlar içinde lazer uygulamaları yapıyoruz. Bunu iz kalmasın diye koruyucu olarak yapıyoruz. Yani bütün önlemlerimizi alıyoruz. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler Leyla hanım, Angel lip lifting ameliyatını neden yaptırmalıyım? teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Çünkü bizim en büyük problemimiz aslında yaş ile birlikte eğer dudaklar çok ince ise dudak ve burun arasındaki mesafenin uzaması. Daha çok bunu aslında maymunlarda görüyoruz. Dudaklar ince ve dudak-burun arası mesafe o kadar uzun ki yüzü olduğundan daha yaşlı gösteriyor. Ama o bölge kısaldığı zaman aynı bir kedi yavrusu gibi düşünün oradaki o masum görüntüyü elde etmek bizim asıl amacımız. Bazı hastalarımızın dudak yapısı özellikle çok güzel. Fakat bizim özellikle dudak kısmında iki taraflı gelen bir kıvrımlı yapı var. Melek kanadı dememizin sebebi de o. Kanat şeklinde gelen bir yapı. Burayı güzel yapan aslında üst kısımda olan küçük kıvrık. Yine bu bölgede olan fitral kolonlar güzel yapan yapılardan bir tanesi. Ama özellikle yaşlanma olduğu zaman, çok fazla dolgu yapıldığı zaman görüntü bozuluyor. Olabildiği kadar düz, fitral kolonların silik olduğu bir yapı. Dudak aşağı doğru iniyor ve dudak düz bir yapıya sahip oluyor. Amacımız burun kanadı kenarından aldığımız küçük bir kısım ile bu dudağı yukarı kaldırmak hem fitral kolonları oluşturmak hem de dudak köşelerini biraz yukarıya kaldırabilmek. Buna aslında gülüş estetiği de diyebiliriz. Bu sayede bu bölgede eski estetik görüntüyü tekrar kazandırabilmek amaçtır. Bu durum bazen sadece yaşlılığa bağlı olmuyor. Çok gençlerde de görebiliyoruz. Onlarda da bu kolonları oluşturabiliyoruz. Bu bazen dolgu ile yapılabilir. Ama dolgudan ziyade bunu kalıcı olarak yapmak istiyorsak o zaman angel lip lift uygulamasına başvurabiliriz. Böylece daha doğal bir görüntü oluyor hem de daha kalıcı oluyor. Biliyorsunuz ki dolgunun etkisi maksimum bir yıl olarak düşünüyoruz. Ama onun artıkları kalıyor sonuç itibariyle. Ama yaptığı şey dudağı ağırlaştırmak. Ağırlaştığı için daha fazla sarkıyor, mesafe daha fazla uzuyor. Dolayısı ile o mesafe uzadığı için tekrar bir lip lift gerekli oluyor.Bu nedenle angel lip lifting eğer ihtiyacınız varsa yaptırmanızı öneririm.Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar Leyla hanım, benim burun ve dudak arasındaki mesafem çok uzun değil ama yinede lip lift ameliyatı yapılabilir mi? bu konuda bilgi verin lütfen.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Çok tercih etmeyiz. Çünkü burada aslında amacımız belli. Dudak ve burun mesafesini kısaltmak. Eğer mesafe yeterli ise o zaman oradaki probleme gitmek gerekiyor. Yani dudakları kalınlaştırmak çok daha kolay aslında. Mesafe kısa ise daha fazla kısaltmanın çok büyük bir anlamı yok. Ama biraz uzunsa o zaman çokta dengeli olabilir. Bazen orta hatta burun dudak mesafesi kısa ama kenarlarda uzun olabiliyor. O zaman daha farklı şekilde Lip Lift ameliyatını yapmak mümkün olabiliyor. Farklı alanlarda farklı şekillerde farklı ihtiyaçlara göre davranmamız mümkün. Burada önemli olan standart bir Angel Lip Lift ameliyatının olmadığı. Her kişiye özgü özelliklere ve isteğe bağlı olarak ve vermek istediğimiz şekle göre çıkarttığımız dokunun değişmesi ve buna göre farklı sonuçlar elde edebilmemiz. Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben 28 yaşındayım burun deliklerimin çok geniş olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda üst dudağımda çok ince lip lifting ameliyatı olmak istiyorum. Hocam lip lifting estetiğinde burun delikleri küçültülür mü? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Lip lifting ameliyatı doğru yapıldığında burun deliklerini etkilemez. Ancak burun kanatlarınızın veya burun deliklerinizin geniş olduğunu düşünüyorsanız bunu mutlaka lip lifting ameliyatı olmadan önce hekiminizle konuşmalısınız. Lip lifting estetiği sırasında dilerseniz burun delikleriniz küçültülebilir veya burun deliklerinize istediğiniz görüntü yaratılabilir. Burun kanatlarında genişlik olduğunu düşünen hastalar için de burun estetiği, lip lifting ameliyatı ile kombinlenebilir. Lip lifting estetiğini kombin ameliyatlarla birleştirerek yüz ifadeniz de daha kalıcı bir etki görebilirsiniz. Kombine yapılan estetik ameliyatları hem zaman hem de maliyet açısından daha uygun işlemlerdir. Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben yaklaşık 5 ay önce kalıcı dudak dolgusu yaptırdım. Ama henüz daha dudaklarım istediğim gibi değil lip lifiting ameliyatı olmayı düşünüyorum. Ama kalıcı dudak dolgusunu lip lifiting ameliyatı etkiler mi yada kalıcı dudak dolgusu çıkartılır mı?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Lip lifting estetiği kalıcı dolgunuzu etkilemez tam tersine dolgunuzun daha doğal ve çekici görünmesini sağlar. Kalıcı dolgular sadece dudağınızın üzerinde şiş bir görüntü yaratırken lip lifting estetiği dudaklarınızı yukarı doğru kaldırarak dudakların dışa doğru dönmelerini sağlar. Böylece hiç bir dolgu maddesi kullanmadan dudaklarınızda dolgun bir görüntü elde edebilirsiniz. Lip lifting ameliyatı kalıcıdır, bu nedenle kalıcı dolgunuzla birlikte uzun yıllar dudaklarınızda melek dokunuşu etkisi yaratacaktır. Eğer kalıcı dolgunuzu çıkartmak isterseniz lip lifting estetiği sırasında kalıcı dolgunuzu çıkartabiliriz. Böylece dudaklarınızda ki fazla dolgun görüntü gider yerine daha kalkık, belirgin ve doğal görünümlü dudaklara bırakır.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir