Kalıcı olarak Dudaklarınızı Kaldırmak İster misiniz?

Angel Lip Lift ile Doğal Görünümlü Dudak Kaldırma Etkisi!

Lip Lift ameliyatı dudak büyütme kategorisine girer, ancak daha önemli olan, bu uygulama dolgu maddeleri içermez. Bu operasyonun sonucunda daha kalkık üst dudak elde edecek, yüz hatlarınızı dengeleyecek ve daha güzel bir görünüm kazanacaksınız.

Angel Lip Lift Nedir?

Lip Lift yani üst dudak kaldırma ameliyatı uzun süreli sonuçlar sağlayabilen ve dudak implantları ve dudak enjeksiyonları ihtiyacını ortadan kaldıran bir dudak büyütme prosedürüdür. Yaşlandıkça dudaklarımız dolgunluğunu yitiriyor, bu da yüzümüzün daha yaşlı görünmesini sağlıyor. Dudaklar zamanla hacmini kaybetmesinden dolayı sönük bir görünüme sahip oluyor. Burun ile üst dudak arasındaki bu mesafe de zamanla uzuyor. Bazen üst dudak mesafesi çok uzuyor, üst dişler üzerinde asılı kalıyor. Bazı kişilerde ise uzun ve ince üst dudak görünümü genetik olarak yüz estetiğini geri plana itiyor. İster genç ister yaşlı olsun, dudak kaldırma ameliyatı kalıcı ve mükemmel sonuçlar yaratıyor ve tekrar dudak dolgu enjeksiyonu ile dudak büyütme maliyetine olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırıyor.

ÇOK SORULAN SORULAR

Dudak kaldırma prosedürü daha geniş bir gülümsemeyi ortaya çıkarmak için sadece üst dudağı hedefler. Hem üst dudağın hacmini arttırır hem de çok ince bir üst dudağa sahip olanlar için alt dudakla daha estetik bir orantı sağlar. Bu uygulama sırasında, burnunuzun hemen altındaki geniş alandan kişiye göre belirlenecek miktarda cilt ve doku şeridi çıkarılır, kas sıkılaştırılır ve üst dudak yeni pozisyonda şekillendirilir. Prosedür yaklaşık 1 saat sürer ve iyileşme süresi kişiden kişiye değişmekle beraber 5 ila 7 gündür.

Bullhorn dudak kaldırma – her yaştan ünlüler arasında en popüler tekniktir. Üst dudak ve burun arasındaki mesafeyi azaltır. Sonuç olarak dudaklar gözle görülür şekilde büyütülür ve yüz estetik oranı dengelenir.

Corium – daha önce çıkarılmış bir deri parçasını veya yara dokusunu hastanın daha derin dudak yapılarına yerleştirerek dudakları büyütme işlemidir.

Gullwing dudak kaldırma – dudağın hemen üstündeki deri şeridini kaldırmaya dayanır. Dikiş sonrası dudak daha hacimli ve daha dolgun görünür. Çok dar dudaklı hastalar için önerilir.

Köşe dudak kaldırma – dudak köşelerini kaldırarak, yüzü daha neşeli hale getirir. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkarılır.

Daha belirgin üst dudak

Üst dudak ile burun mesafesinin azalması

Daha genç ve estetik bir yüz

Dengeli ve orantılı yüz hatları

Daha görünür üst dişler

Lip lift operasyonu hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Lip lift yani burun ile üst dudağın arasındaki mesafenin kısaltılması işlemi dudaklarını daha kalkık göstermek isteyen kişiler için uygundur. 

İyileşme dönemi;

Lip lift ameliyatında birkaç gün ödem oluşabilir, normaldir. Bir hafta sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Lip lift ameliyatının iyileşmesi kişiden kişiye değişmekle beraber 5-7 gün arasında değişir. Genellikle üst dudak üzerinde soğuk kompresler ile kontrol edilebilen bölge ilk 72 saatte şişer. Ağrı, düşük dozlu ağrı kesici ilaçlarla kontrol edilir. Dikişler genellikle ameliyattan 5 gün sonra çıkarılır.

Lip lift işleminden hem genç hem yaşlı hastalar fayda sağlayabilir. Daha genç hastalarda, prosedür genellikle dudak dolgusunun yarattığı yapay görünümden uzaklaşmaktır. Dudak kaldırma işlemi üst dudağa daha fazla hacim, daha yoğun diş görünümü ve daha estetik dudak yapısı sağlar. Yaşlı kişilerde ise hacmini kaybeden üst dudak toparlanır, dudakların üzerindeki çizgilenme ortadan kaldırılır.

Üst dudak kaldırma prosedürü sırasında, üst dudak bölgesinde, dikey uzunluğunu kısaltmak için fazla deri alınır. İstenen ölçümü elde etmek için, iki teknikten biri gerçekleştirilebilir. Birincisi, cildin küçük bir bölümünün çıkarıldığı kırmızı dudak sınırında (dudak silindiri) yapılan bir kesi ile oluşur. Sonuç olarak, üst dudak yükselir ve kısalır. Bununla birlikte, bu teknik, bazı hastalarda minimal bir iz kalmasına neden olabilir.

İkinci ve daha popüler teknik, üst dudağın birleştiği burun altındaki kısımda bir kesi yapmaktır. İzsiz olarak gerçekleştirilen bu işlemde kesi burnun tabanında olur. Bu kırmızı hatta açılan kesi sayesinde ameliyattan sonra net görülür bir iz kalmaz. Bu teknik ile burnun hemen altındaki üst dudağın doğal konturu korunur.

Burun ve dudaklar arasındaki dudak uzunluğunun kısaltılması

Geliştirilmiş denge, simetri ve üst ve alt yüz arasındaki oranlar

Üst dişlerin artan görünürlüğü

Dudakların alt orta yüzeyin algılanan uzunluğunun kısaltılması

Cupid’s bow yani iki dudağın arasındaki yay çizgisini yukarı doğru döndürme

Pembe ve beyaz dudakların artan hacmi

Dudakların kırışıklığının iyileştirilmesi

Dudak köşelerinde ince iyileştirme

Dolgu maddeleri için azalan ihtiyaç

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Angel lip lift estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Angel Lip Lift Operasyonu

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

ANGEL LİP LİFT - DUDAK KALDIRMA AMELİYATI

Bir Sorunuz mu Var ?

Angel lip lift uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Angel Lip Lift” İçin 110 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben biraz yaptığınız dudak kaldırma operasyonu ile ilgili araştırma yaptım. İhtiyacım olduğunu da düşünüyorum ama birde size tekrar danışmak istiyorum lip lifting operasyonun tam olarak amacı nedir? bu konuda aydınlatırsanız çok mutlu olurum. Saygılar

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Angel lip lifting yani dudak kaldırma ameliyatındaki amacımız burun ve dudak arasındaki mesafeyi kısaltmak. Bu aslında çok ciddi bir problem. Belki farkındasınız ama ne yapılacağını bilmiyorsunuz. Ya da çoğu insanın dikkat etmediği ama onu yaşlı gösteren bir durum bu. Çok genç yaşlarda da olabilir. Çok ince dudaklı kişilerde olabilir. Bu mesafe genel olarak uzundur. Erkeklerde de kadınlarda aynı şey bu. Bu durum kadınlarda daha fazla dikkat çekiyor çünkü erkekler bıyık bırakabiliyorlar. Ama kadınlarda genel olarak bir problem. Aslında bunun için çeşitli çözümler var. Dolgu yaptırabiliyoruz. Ama üst dudağı çok ince olanlarda bu aradaki mesafe çok uzun oluyor ve dolgular işe yaramayabiliyor. O bölgeye dolgu yapıldığı zaman öne doğru giden bir üst dudak görüntüsü ortaya çıkıyor. Aslında genel olarak problem bu. Bunlara çözüm olacak kalıcı dediğimiz aynı zamanda dolgu uygulamaya da gerek kalmayacak bir uygulamadan bahsediyoruz. Çünkü burun ve dudak arasındaki mesafe kısaldığı zaman dudak zaten kalkmış oluyor. Dolayısıyla üst dudakta tekrar bir dolgu yapma ihtiyacı olmuyor. Aynı zamanda biliyorsunuz ki yaşlandıkça üstten aşağı doğru bir sarkma olduğu için yer çekimi etkisi ile zaten dudaklar ve alt dişler daha fazla görünmeye başlıyor. Bu da aslında istemediğimiz bir görüntü oluyor. Dolayısıyla üst dudak kalktığı zaman üst dişler de görülmeye başlıyor. Böylece daha dinamik daha genç bir görüntü oluyor. Bu işlem lokal anestezi altında yaptığımız yaklaşık olarak yarım saatlik bir işlem. Orada bir kesi işlemi olduğu için hastalarım dan aldığım en önemli soru orada bir iz kalıp kalmayacağı noktasında oluyor. Eğer doğru yerden kesilir ve doğru yerden dikilirse orada bir iz kalmıyor. Özellikle keloid ve hipertrofik skara meyilli hastalarımız olabiliyor. Onlar içinde lazer uygulamaları yapıyoruz. Bunu iz kalmasın diye koruyucu olarak yapıyoruz. Yani bütün önlemlerimizi alıyoruz. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler Leyla hanım, Angel lip lifting ameliyatını neden yaptırmalıyım? teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Çünkü bizim en büyük problemimiz aslında yaş ile birlikte eğer dudaklar çok ince ise dudak ve burun arasındaki mesafenin uzaması. Daha çok bunu aslında maymunlarda görüyoruz. Dudaklar ince ve dudak-burun arası mesafe o kadar uzun ki yüzü olduğundan daha yaşlı gösteriyor. Ama o bölge kısaldığı zaman aynı bir kedi yavrusu gibi düşünün oradaki o masum görüntüyü elde etmek bizim asıl amacımız. Bazı hastalarımızın dudak yapısı özellikle çok güzel. Fakat bizim özellikle dudak kısmında iki taraflı gelen bir kıvrımlı yapı var. Melek kanadı dememizin sebebi de o. Kanat şeklinde gelen bir yapı. Burayı güzel yapan aslında üst kısımda olan küçük kıvrık. Yine bu bölgede olan fitral kolonlar güzel yapan yapılardan bir tanesi. Ama özellikle yaşlanma olduğu zaman, çok fazla dolgu yapıldığı zaman görüntü bozuluyor. Olabildiği kadar düz, fitral kolonların silik olduğu bir yapı. Dudak aşağı doğru iniyor ve dudak düz bir yapıya sahip oluyor. Amacımız burun kanadı kenarından aldığımız küçük bir kısım ile bu dudağı yukarı kaldırmak hem fitral kolonları oluşturmak hem de dudak köşelerini biraz yukarıya kaldırabilmek. Buna aslında gülüş estetiği de diyebiliriz. Bu sayede bu bölgede eski estetik görüntüyü tekrar kazandırabilmek amaçtır. Bu durum bazen sadece yaşlılığa bağlı olmuyor. Çok gençlerde de görebiliyoruz. Onlarda da bu kolonları oluşturabiliyoruz. Bu bazen dolgu ile yapılabilir. Ama dolgudan ziyade bunu kalıcı olarak yapmak istiyorsak o zaman angel lip lift uygulamasına başvurabiliriz. Böylece daha doğal bir görüntü oluyor hem de daha kalıcı oluyor. Biliyorsunuz ki dolgunun etkisi maksimum bir yıl olarak düşünüyoruz. Ama onun artıkları kalıyor sonuç itibariyle. Ama yaptığı şey dudağı ağırlaştırmak. Ağırlaştığı için daha fazla sarkıyor, mesafe daha fazla uzuyor. Dolayısı ile o mesafe uzadığı için tekrar bir lip lift gerekli oluyor.Bu nedenle angel lip lifting eğer ihtiyacınız varsa yaptırmanızı öneririm.Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar Leyla hanım, benim burun ve dudak arasındaki mesafem çok uzun değil ama yinede lip lift ameliyatı yapılabilir mi? bu konuda bilgi verin lütfen.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Çok tercih etmeyiz. Çünkü burada aslında amacımız belli. Dudak ve burun mesafesini kısaltmak. Eğer mesafe yeterli ise o zaman oradaki probleme gitmek gerekiyor. Yani dudakları kalınlaştırmak çok daha kolay aslında. Mesafe kısa ise daha fazla kısaltmanın çok büyük bir anlamı yok. Ama biraz uzunsa o zaman çokta dengeli olabilir. Bazen orta hatta burun dudak mesafesi kısa ama kenarlarda uzun olabiliyor. O zaman daha farklı şekilde Lip Lift ameliyatını yapmak mümkün olabiliyor. Farklı alanlarda farklı şekillerde farklı ihtiyaçlara göre davranmamız mümkün. Burada önemli olan standart bir Angel Lip Lift ameliyatının olmadığı. Her kişiye özgü özelliklere ve isteğe bağlı olarak ve vermek istediğimiz şekle göre çıkarttığımız dokunun değişmesi ve buna göre farklı sonuçlar elde edebilmemiz. Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben 28 yaşındayım burun deliklerimin çok geniş olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda üst dudağımda çok ince lip lifting ameliyatı olmak istiyorum. Hocam lip lifting estetiğinde burun delikleri küçültülür mü? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Lip lifting ameliyatı doğru yapıldığında burun deliklerini etkilemez. Ancak burun kanatlarınızın veya burun deliklerinizin geniş olduğunu düşünüyorsanız bunu mutlaka lip lifting ameliyatı olmadan önce hekiminizle konuşmalısınız. Lip lifting estetiği sırasında dilerseniz burun delikleriniz küçültülebilir veya burun deliklerinize istediğiniz görüntü yaratılabilir. Burun kanatlarında genişlik olduğunu düşünen hastalar için de burun estetiği, lip lifting ameliyatı ile kombinlenebilir. Lip lifting estetiğini kombin ameliyatlarla birleştirerek yüz ifadeniz de daha kalıcı bir etki görebilirsiniz. Kombine yapılan estetik ameliyatları hem zaman hem de maliyet açısından daha uygun işlemlerdir. Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben yaklaşık 5 ay önce kalıcı dudak dolgusu yaptırdım. Ama henüz daha dudaklarım istediğim gibi değil lip lifiting ameliyatı olmayı düşünüyorum. Ama kalıcı dudak dolgusunu lip lifiting ameliyatı etkiler mi yada kalıcı dudak dolgusu çıkartılır mı?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Lip lifting estetiği kalıcı dolgunuzu etkilemez tam tersine dolgunuzun daha doğal ve çekici görünmesini sağlar. Kalıcı dolgular sadece dudağınızın üzerinde şiş bir görüntü yaratırken lip lifting estetiği dudaklarınızı yukarı doğru kaldırarak dudakların dışa doğru dönmelerini sağlar. Böylece hiç bir dolgu maddesi kullanmadan dudaklarınızda dolgun bir görüntü elde edebilirsiniz. Lip lifting ameliyatı kalıcıdır, bu nedenle kalıcı dolgunuzla birlikte uzun yıllar dudaklarınızda melek dokunuşu etkisi yaratacaktır. Eğer kalıcı dolgunuzu çıkartmak isterseniz lip lifting estetiği sırasında kalıcı dolgunuzu çıkartabiliriz. Böylece dudaklarınızda ki fazla dolgun görüntü gider yerine daha kalkık, belirgin ve doğal görünümlü dudaklara bırakır.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir