Kalıcı olarak Dudaklarınızı Kaldırmak İster misiniz?

Angel Lip Lift ile Doğal Görünümlü Dudak Kaldırma Etkisi!

Lip Lift ameliyatı dudak büyütme kategorisine girer, ancak daha önemli olan, bu uygulama dolgu maddeleri içermez. Bu operasyonun sonucunda daha kalkık üst dudak elde edecek, yüz hatlarınızı dengeleyecek ve daha güzel bir görünüm kazanacaksınız.

Yüz Germe Nedir?

Angel Lip Lift yani üst dudak kaldırma ameliyatı uzun süreli sonuçlar sağlayabilen ve dudak implantları ve dudak enjeksiyonları ihtiyacını ortadan kaldıran bir dudak büyütme prosedürüdür. Yaşlandıkça dudaklarımız dolgunluğunu yitiriyor, bu da yüzümüzün daha yaşlı görünmesini sağlıyor. Dudaklar zamanla hacmini kaybetmesinden dolayı sönük bir görünüme bürünebilir. Burun tabanı ile üst dudak arasındaki bu mesafe de zamanla uzar. Bazen üst dudak çok uzar, üst dişler üzerinde asılı kalır. Bazı kişilerde ise uzun ve ince üst dudak görünümü vardır. İster genç ister yaşlı olsun, dudak kaldırma ameliyatı kalıcı sonuçlar yaratır ve tekrar dudak dolgu enjeksiyonu ile dudak büyütme maliyetine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

ÇOK SORULAN SORULAR

Dudak kaldırma prosedürü daha geniş bir gülümsemeyi ortaya çıkarmak için sadece üst dudağı hedefler. Bu uygulama, yaşlandıkça örtülecek şekilde üst dişlerin çoğunu açığa çıkarır. Hem üst dudağın hacmini arttırır hem de çok ince bir üst dudağa sahip olanlar için alt dudakla daha iyi estetik bir orantı sağlanır. Bu uygulama sırasında, burnunuzun hemen altındaki geniş alandan kişiye göre belirlenecek miktarda cilt ve doku şeridi çıkarılır, kas sıkılaştırılır ve üst dudak yeni pozisyonda şekillendirilir. Prosedür yaklaşık 1saat sürer ve iyileşme süresi yaklaşık 5 ila 7 gündür.

Bullhorn dudak kaldırma – her yaştan ünlüler arasında en popüler tekniktir. Üst dudak ve burun tabanı arasındaki mesafeyi azaltır. Sonuç olarak dudaklar gözle görülür şekilde büyütülür ve yüz oranları dengelenir.

Corium – daha önce çıkarılmış bir deri parçasını veya yara dokusunu hastanın daha derin dudak yapılarına yerleştirerek dudakları büyütme işlemine denir.

Gullwing dudak kaldırma – dudağın hemen üstündeki deri şeridini kaldırmaya dayanır. Dikiş sonrası dudak daha geniş ve daha dolgun görünür. Çok dar dudaklı hastalar için önerilir.
Köşe dudak kaldırma – ağzın köşelerini kaldırarak, yüzü daha neşeli hale getirir. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkarılır.

Daha belirgin üst dudak
Üst dudak ile burun mesafesinin azalması
Daha genç bir yüz
Dengeli yüz hatları
Daha görünür üst dişler

Lip lift operasyonu hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Lip lift yani üst dudağın kısaltılması işlemi dudaklarını daha kalkık göstermek isteyen kişiler için uygundur. Üst dudaklar ile burun arasındaki mesafesinin uzunluğundan mutsuz olan kişiler lip lift ile bu mesafeyi kısaltabilir.
İyileşme dönemi;

Lip lift ameliyatından birkaç gün sonra ödem oluşabilir, normaldir. Bir hafta sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Lip lift ameliyatının iyileşmesi 5-7 gün arasında değişir. Genellikle üst dudak üzerinde soğuk kompresler ile kontrol edilebilen bölge ilk 72 saatte şişer. Ağrı, düşük dozlu ağrı kesici ilaçlarla kontrol edilir. Dikişler genellikle ameliyattan 5 gün sonra çıkarılır.

Lip lifting işleminden hem genç hem yaşlı hastalar fayda sağlayabilir. Daha genç hastalarda, prosedür genellikle dudak dolgusunun yarattığı yapay görünümden uzaklaşma amacındadır. Dudak kaldırma işlemi üst dudağa daha fazla hacim, daha yoğun diş görünümü ve daha estetik dudak yapısı sağlar. Yaşlı kişilerde ise hacmini kaybeden üst dudak toparlanır, dudakların üzerindeki çizgilenme ortadan kaldırılır.
Üst dudak kaldırma prosedürü sırasında, üst dudak bölgesinde, dikey uzunluğunu kısaltmak için fazla deri alınır. İstenen ölçümü elde etmek için, iki teknikten biri gerçekleştirilebilir. Birincisi, cildin küçük bir bölümünün çıkarıldığı kırmızı dudak sınırında (dudak silindiri) yapılan bir kesiden oluşur. Sonuç olarak, üst dudak yükselir ve kısalır. Bununla birlikte, bu teknik, bazı hastalarda iz kalmasına neden olabilir.
İkinci ve daha popüler teknik, üst dudağın birleştiği burun altında bir kesi yapmaktır. İzsiz olarak gerçekleştirilen bu işlemde kesi burnun tabanında olur. Bu kırmızı hatta açılan kesi sayesinde ameliyattan sonra görünür bir iz kalmaz. Bu teknik ile burnun hemen altındaki üst dudağın doğal konturu korunur.

Burun ve dudaklar arasındaki dudak uzunluğunun kısaltılması
Geliştirilmiş denge, simetri ve üst ve alt yüz arasındaki oranlar
Üst dişlerin artan görünürlüğü
Dudakların alt orta yüzeyin algılanan uzunluğunun kısaltılması
Cupid’s bow yani iki dudağın arasındaki yay çizgisini yukarı doğru döndürme
Pembe ve beyaz dudakların artan hacmi
Dudakların kırışıklığının iyileştirilmesi
Dudak köşelerinde ince iyileştirme
Dolgu maddeleri için azalan ihtiyaç

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Angel lip lift estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

ANGEL LİP LİFT - DUDAK KALDIRMA AMELİYATI

Bir Sorunuz mu Var ?

Angel lip lift uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Angel Lip Lift” için 88 soru soruldu.

 1. Misafir dedi ki:

  Merhaba hocam benim dişlerimin görünürlüğü çok az lip lift ameliyatı olmak istiyorum. Lip lift ameliyatından sonra dişler görünür olur mu?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Angel lip lift operasyonundaki amacımız öndeki iki dişi daha görünür yapmaktır. Çünkü hastanın alt dişleri göründüğünde daha yaşlı bir ifade oluşuyor. Lip lift ameliyatı sonrası ön iki diş daha görünür olur ve böylece kişi daha genç ve dinamik görünür.Zaten ameliyattaki amacımızda dişlerin daha görünür hale gelmesidir. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam ben lip lift ameliyatı yaptırmak istiyorum size danışmak istediğim ameliyat sonrasında dikişler alınıyor mu yoksa eriyen dikiş mi kullanıyorsunuz? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar,

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Angel lip lift estetiğinden 1 hafta sonra dikişler alınıyor. Burada emilen dikişler kullanmayı sevmiyoruz. Özellikle yüzde, göz kapağında alınan dikişler kullanıyoruz. Bunun nedeni bazen emilen dikişler ciltte reaksiyon gösterebiliyor. O yüzden emilen dikiş değil alınan dikiş tercih ediyoruz. İz kalmasın diye.. Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam, ben burun ameliyatı olmak istiyorum. Burun ameliyatı ile birlikte lip lift estetiği de yapılır mı? bu konuda bilgi verir misiniz.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Bazen aslında burun ameliyatı ile birlikte yapıyoruz. Özellikle burun kanatlarını daraltmak istiyorsak aynı ameliyatta hem burun kanatlarını daraltırken hem de dudak burun mesafesini kısaltabiliyoruz. Belki bazen iyileşme süresi biraz uzun sürebiliyor bu durumda. Normalde bir haftayken 15 güne kadar uzayabiliyor. Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar, benim burun ve dudak arasındaki mesafem fazla ama dudaklarımda normalde kalın.Kalın dudaklara lip lift ameliyatı yapıldığında daha kalın görünüyor mu? cevaplarsanız memnun olurum iyi çalışmalar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, dudaklar daha kalın görünebilir ama bu kesinlikle kötü durmuyor. Özellikle kalp şeklinden bahsettim. Çünkü kalp şeklinde dudaklarda yatay düzlemde değil de dikey düzlemde bir açı yapıldığı için özellikle o alanda daha güzel şekil verebiliyoruz aslında. Dolgularda alta doğru uzatmak daha kolay. Ama üst dudağa şekilde vermek biraz daha zor. O yüzden üst dudak orta hattında özellikle minimal bir kalınlaşma yapabiliyoruz. Bu aslında hem kalp şeklini veriyor hem eros yayını daha yuvarlak hale getiriyor hem de melek kanadı şeklinde her iki yanı da kaldırabiliyoruz. O yüzden daha güzel bir sonuç elde ediyoruz aslında.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir