Botox®

Aşırı Terlemeye Botox ile Son

Saç, el ve ayaktaki aşırı terlemeden Şikayetçi misiniz?

Botox ile 10 dk Aşırı Terlemeye Son

Terleme doğal bir olaydır fakat bazı kişilerde bu durum normalin üzerinde olur. Kişilerin hem sosyal hayatlarını hem de iş hayatlarını olumsuz şekilde etkiler. Botox ile terlemeyi tek seansta durdurmak mümkündür.

Aşırı Terlemeye Botox Tedavisi

Sadece sıcak hava dolayısıyla değil küçük bir efor, ani bir heyecan da kişilerin aşırı terlemesine yol açar. Hiperhidroz sorunu yaşayan kişilerin yaşam kalitesi etkilenir, sosyal hayatında kendine olan güveni azalır. Koltuk altında aşırı terleme yaşayan kişiler dışarı çıktıklarında koltuk altında lekelenmeler olabilir. Islak koltuk altı kıyafetlerin kirlenmesi, kötü görünüme ve kötü koku oluşumuna yol açar. Hatta bu problemden dolayı yanında yedek t-shirt taşıyan insanlar da vardır. Koltuk altı kadar avuç içi terlemesi de yaygındır. Avuç içi terleyen kişiler tokalaşmaktan çekinir, el ele tutuşmayı tercih etmez.Hiperhidroz probleminden botoks ile kurtulabilir, kendinize olan güveninizi arttırabilirsiniz.

Aşırı terleme güveninizi sarsmasın

Terleme, doğal olarak insanlarda bulunan bir olaydır. Terlemenin en önemli görevi vücut ısısını düzenlemesidir.Bunun yanı sıra derinin uygun nemini ve ph derecesini ayarlar, toksik maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Genel olarak bakıldığında iki grup ter bezi vardır. Terin salgılanması, insanlardaki ter bezi tipine bağlı olarak sinir sisteminin sempatik ve parasempatik bölümünün çalışmasıyla ilgilidir. İnsanların yüzde 1lik grubunda ter bezleri aşırı çalışır. Bunların temel nedenlerinin başında genetik sebepler yer alır. Diğer sebepler ise;

Menopoz başlangıcı

Vücut ısısının artması

Egzersiz yapmak

Aşırı sıcak ortam

Öfke ,Utanmak

Kullanılan ilaçlar,Obezite

Böbrek üstü bezi hastalıkları

Kanser ilaçları

Kaygı problemi

Aşırı alkol tüketimi

Aşırı terleme artık sorun olmasın

Eğer terleme sorunu ciddi sağlık nedenlerinden dolayı değil de kişinin yaşadığı stres, panik, heyecan gibi sorunlardan kaynaklanıyorsa botoks ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Kas fonksiyonlarının geçici olarak durdurulması, ter bezlerinin çalışmasını da geçici olarak durdurur. Terleme için kullanılan en etkili tedavi yöntemi olan botoks, özellikle koltuk altı, el ve ayak terlemelerinde talep görüyor. Botoks yapıldıktan sonra 4-6 ay boyunca bu bölgelerde terlemeye yol açan uyarılar azalır. Botoks, sempatik sinir sisteminin aşırı duyarlılığını engelleyerek terlemeyi önler.Ve etkisini 4-6 ay boyunca göstermektedir.

Terleme Botoxu fiyat bilgisi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Terleme Botoxu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: BOTOX

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Aşırı Terlemeye Botoxu

Bir Sorunuz mu Var ?

Aşırı Terlemeye Botoxu hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir