Bacak Estetiği

Ayak Bileği Estetiği

Ayak Bileği Estetiği
Ayak bileği estetiği aslında bileklerin ince görünümü ile genel görünüme oldukça zarif bir bütünlük katar. Estetik algıda ince ayak bilekleri istenen ve arzu edilen bir görünümdür. Özellikle topuklu ayakkabı ile bütünleşen ince bilekler her kadın için istenen ayak bileği görünümünü oluşturur

Ayak estetiği için günümüzde pek çok uygulama mevcut. Örneğin çok terleyen ayaklar için botoks uygulamaları oldukça etkilidir. Küçük miktarlarda tüm ayak altına yapılan bu uygulama ile ayak terlemesi problem olmaktan çıkar. Altı ay aralarla düzenli yapılan Botoks sayesinde ayak terlemesine bağlı olarak görülen ayak kokusu problemi de çözümlenmiş olur.

Ayak estetiği

Ayaklar aynı eller gibi zayıf olduğu zaman güzel görünmez. Tendon dediğimiz kas kirişleri ve damarlar belirgin olduğunda oldukça sert ve kaba görünür. Bu görüntüyü yumuşatmak ve daha kadınsı göstermek elimizde… Bunun için cerrahi ve medikal yöntemler mevcut. Özellikle tendon ve damarların aralarına ve üzerlerine bu görüntüyü saklayıp bir miktar yumuşaklık katacak yağ transferleri ya da dolgu uygulamaları yapılabilir. Yağ transferi, küçük cerrahi bir yöntemdir. Herhangi bir yerden alınan yağ dokusunun ayak üstüne ince kanüller yardımıyla aktarılmasıdır. Yaklaşık 30 dakikalık bir işlemdir ve lokal anestezi altında uygulanır. Dolgu uygulaması ise daha kısa sürelidir ve hazır enjektörler içerisindeki hyaluronik asit maddesinin ayak sırtına verilmesidir. Her iki uygulamanın da sonuçları benzerdir. Yağ transferi ortalama 3 kere uygulanarak kalıcı sonuç elde edilir. Dolgu uygulaması ise yılda bir kere tekrarlanabilir.

Ayak bileği estetiği

Ayak estetiğini ve bacak formunu vurgulayan ayak bileği ise ince ve zarif olduğu zaman güzel ve seksi bulunur. Kalın bilekli bacak fil bacağı izlenimini verir ki bu hiç istenmeyen bir durumdur. Ayak bileğindeki kalın görüntünün liposuctionla inceltilerek daha estetik görünüme kavuşması mümkündür. İnce kanüller kullanılarak fark edilmeyecek kadar küçük deliklerden Lazer veya Vaser-Ultrasonik lipoliz teknolojilerini kullanarak kısa sürede kalıcı sonuçlar elde edilir. Bu teknolojiler sayesinde morluk ve ödem gibi yan etkiler olmadan hızlı iyileşme sağlanır.

İnce ayak bileği de hücre enjeksiyonu ile dolgunlaştırılabilir. Fakat ayak bileğinin zarif inceliğini korumak için mini mikro yağ enjeksiyonu yapılmalıdır. Ayak bileği kalınlaştırma işlemi için en az birkaç seans önerilir.

Ayak bileği estetiği sonrası iyileşme süreci

Ayak bileği operasyonundan sonra hastalar aynı gün taburcu edilir. İki gün sonra duş alabilirsiniz. Operasyondan sonraki üç hafta varis çorabı giymeniz önerilir. Diz altına ve ayak bileğine liposuction yapılan hastalarda ilk hafta şişlik görülebilir, çok normaldir. İlk haftalarda dinlenmeye ve çok fazla ayakta durmamaya özen göstermelisiniz. Ayaklarınızı yukarı kaldırarak dinlenmeniz tavsiye edilir. İlk üç haftadan sonra spora başlayabilirsiniz. Estetik operasyonundan sonra bacakların daha hızlı şekillenmesinde ikinci haftadan sonra başlanan LPG, radyofrekans ve lenf drenajı masajları faydalıdır.

Ayak Bileği Estetiği Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Ayak Bileği estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.