Blog, Soprano Ice Buz Lazer

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer?

bacaktaki batık lekesi Bacaktaki batık lekeleri nasıl geçer, batıklar için doğal ve estetik tıbbi yöntemler nelerdir içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Çoğu kadının genel problemi olan vücut batıkları estetik görünüm açısından kötü bir görüntü ortaya çıkardığı için rahatsız eden bir durumdur. Özellikle yaz aylarında kısa kıyafetler, mayo veya bikini giyildiğinde kadınlar bacaklarının pürüzsüz bir görünümde olmasını ister.

Pürüzsüz bir görünüm için ise düzenli bakım şarttır. Batıkların nedenleri çeşitlidir.  Batıklar ile oynar veya tırnaklarınız ile yanlış müdahale ederseniz kalıcı lekelere neden olabilirsiniz.  Batıkların oluşumunu engellemek için vücudunuza uygun epilasyon yöntemi ile birlikte doğru krem kullanımı oldukça önemlidir.

Batıklar Neden Oluşur? 

Batıkların oluşmasında ki en güçlü neden cilt yapısıdır. Cilt yapınız batık oluşumuna müsait ise sürekli olarak bu problem karşınıza çıkabilir. Diğer bir ana neden de yanlış epilasyon uygulamalarıdır. Özellikle ağda ile kılları temizlemek batık oluşumunu ciddi oranda arttırmaktadır. Kıl kökleri temizlenemediği için deri altında batık görünümü oluşmaktadır. Ağda gibi elektrikli epilasyon aletleri de kılların çıkış yönünü hesap etmeden temizleme yaparlar. Buda kılların batık olmasına neden olur.

En sık karşılaşılan bir diğer durum ise sık sık kılları jiletle tıraş etme yöntemidir. Jilet vücutta kabarıklar ve cilt hasarları yapabilmektedir. Bu da batık oluşumuna zemin hazırlayabilmektedir.  Batıklar önlem alınıp tedavi edilmediğinde bazı durumlarda iltihaplanma yapabilmektedir. İltihaplanma ve lekelenmenin önüne geçmek için batıklar ilk fark edildiği andan itibaren önlem alınması gereken bir cilt problemidir.

Batıklar Nasıl Geçer? 

Batıkların oluşmasını engellemek ve batık görünümünü azaltmak için yapmanız gerekenleri sıralayacak olursak;

 1. İlk olarak doğru epilasyon yöntemini seçmelisiniz. Lazer epilasyon yöntemleri hem batık oluşumunu engeller, var olan batık görünümünü azaltır hem de kalıcı bir şekilde tüylerinizden kurtulmayı sağlamaktadır. Ayrıca lazer epilasyon yaptırmak vücut ten rengini açmakta özellikle vajina ve koltuk altı bölgelerinde kararmaların önüne geçmektedir.
 2. Duş almadan önce bacaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Kuru bacaklarınıza fırça ile nazikçe fırçalama yapın. Daha sonra duş alın. Duş aldıktan sonra ise bacaklarınızı cildinize uygun nemlendirici losyon veya kremler ile nemlendirmeyi unutmayın. Bu yöntem düzenli olarak yapıldığında bacaklarınız pürüzsüz bir görünümde olacaktır.
 3. Cildi nemlendirmek oldukça önemlidir. Cildin nemlendirilmesi sadece batık değil birçok cilt sorununun da önüne geçmektedir. Her duş sonrasında cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.
 4. Duş sırasında kese kullanabilirsiniz. Kese kullanımı da batık oluşumunu engellemekte ve var olan batıkların görünümünü azaltmaktadır. Fakat kese yaparken cildinizi tahriş etmemeye özen gösterin. Sıcak su ile cildiniz iyice yumuşadıktan sonra keseleme yapmalısınız. Kuru cilde kese yapmak cildi tahriş edecektir. Kese sonrasında da cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Kese yapmak ayrıca cildin parlak bir görünümde olmasını da sağlayacaktır.
 5. Düzenli aralıklarla vücudunuza peeling uygulayabilirsiniz. Şeker ve kuru kahve karışımını vücudunuza sürüp sonrasında kese veya fırça ile uygulama yapabilirsiniz.
 6. Kaynamış su içerisinde aspirin haplarından atıp eritin. Sonrasında bu karışımı bir sprey kutusuna alın. Haftada bir iki kez bacaklarınıza bu spreyi sıkın. Aspirin özelliği nedeniyle batıkların oluşmasını engelleyecek. Ayrıca var olan batıkların iltihaplanmasını da engelleyecektir.

Bacakta batık oluşumunu engellemek için doğru epilasyon uygulamasını kullanmanız gerektiğini belirtmiştik. Bunun için en doğru epilasyon uygulaması lazer epilasyon yöntemleridir. Özellikle buz lazer teknolojisi pürüzsüz bir görünüm yaratmaktadır. Sadece bacak kısmında değil vücudun diğer alanlarında ortaya çıkan batık görünümünde de oldukça etkilidir. Buz lazer epilasyon yöntemi 4 mevsim uygulanabildiği için günümüzde çoğu kişi tarafından da tercih edilmektedir. Özellikle erkeklerde kıl kökü derin olan alanlarda buz lazer teknolojisi oldukça olumlu sonuçlar vermektedir.

Ortalama olarak 6 seans süren buz lazer epilasyon yöntemi diğer lazer yöntemlerine göre daha acısızdır. Bir diğer artısı ise seans sürelerinin kısa olmasıdır. Ortalama olarak 45 dakika gibi kısa bir sürede tüm vücut epilasyon yapılabilmektedir. Buz lazer epilasyon yönteminde kıllardan kalıcı olarak kurtulmanın yanında var olan batıkların iyileşmesi de mümkündür. Batıkların iyileşmesi ilk seans sonunda bile gözle görülür bir şekilde olmaktadır.

Buz Lazer Fiyatları

Buz Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin genelde akıllarında  ilk olarak fiyat ve seans sayısı  sorusu vardır. Seans sayısı kişinin kıl durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle ilk olarak doktora muayene olup kıllarınızın durumuna baktırmanız gerekir. Kıl durumuna göre sizin için en uygun seans sayısı çıkarılmaktadır. Fiyat konusunda ise klinik donanımı, uzman tecrübesi, kaç bölgeye lazer epilasyon uygulanacağı gibi konular etki etmektedir.

bacaktaki batıkBuz Lazer epilasyon fiyatları ve dermatolog muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Buz Lazer epilasyon fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Buz Lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Leke Tedavisi sayfamızı ziyaret ediniz.

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer?” İçin 6 Soru Soruldu

 1. blank Gizem dedi ki:

  Merhaba hocam, bacaklarımdaki tüyleri hep ağdayla aldım. Ağda bende batık ve iz yaptı. Bacaktaki batık lekeleri nasıl geçer, çok çirkin görünüyor, tedavisi var mı?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, kadın güzelliğinin bir parçası olan tüysüz ve temiz bir cilt için kadınlar her dönemde çeşitli şekillerde epilasyon yapmaktadırlar. Jilet, ağda epilasyon şekillerinden birkaçıdır. Ancak bu iki uygulama da cilt üzerinde tahrişe ya da batık gibi problemlere sebep olabilmektedirler. Özellikle ağda sonrasında kadınlarda batık problemi ortaya çıkmaktadır. Ağda uygulamasında kökünden çekilen kıl, bir sonraki uzama sırasında deri altından çıkamamaktadır ve cilt altından uzamaya devam etmektedir. Bu durumda kıl deri altında dönerek iltihap oluşturabilmektedir. Batık kılın çıkartılması için yapılan işlemlerde cilde zarar verilmekte ve kıl kökünün olduğu yerde kırmızı ya da morumsu lekelenmeler ortaya çıkmaktadır. İleri teknolojik cihazlar sayesinde batık lekelerinden kolay bir şekilde kurtulmak mümkün olmaktadır. Buz Lazer Epilasyon cihazı ile acısız bir şekilde hem tüylerden uzun vadede kurtulmak mümkün olmakta hem de batık kıl kökünün deriye verdiği hasarı iyileştirmek mümkündür. Soprano Ice Platinium ve Soprano Titanium Lazer teknolojileri bu anlamda üst seviyede işlemlerini tamamlamaktadırlar. İlk üç işlem sonrasında bile net olarak tüylerde azalma görülmektedir ve buz başlığı sayesinde lazer epilasyonun en az seviyede acı ile tamamlanması sağlanmaktadır. Bu cihazlar diğer tüm lazer epilasyon dalga boylarını içerdiği için şuandaki en yüksek teknolojik cihazlardır. Epilasyon her mevsim yapılabilmektedir ancak epilasyon sonrasındaki bir hafta epilasyon yapılan bölgenin güneşten korunması gerkmektedir, deniz ve havuz aktivitelerine de ara vermek yerinde olacaktır.

 2. blank Merve dedi ki:

  İyi günler hocam, ben genç kızlığımdan beridir jilet ve ağda ile epilasyon yapıyorum. Ağda kıl köklerimde batık yaptı. Ben de onları çıkartmak için biraz kurcaladım. Kıl köklerimde kırmızıya da mor renkli batık izleri oldu, bacaktaki batık lekelerinin bir tedavisi var mı hocam?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   İyi günler, geçmişten günümüze her devirde kadınlar birçok epilasyon yöntemi denemişlerdir. Çoğu epilasyon işlemi cildimize zarar vermekte ve batık oluşturabilmektedir. Jilet uygulaması cildimizi yıpratırken, ağda gibi işlemler batıklara neden olmaktadır. Ağda işleminde kökten alınan kıllar daha sonra cilt yüzeyine çıkamamakta ve cilt altından ilerlemektedirler. Cilt altında siyah renge neden olan batıklar enfeksiyon riski de taşımaktadırlar. Batıkların alınması için yapılan müdahalelerde cilt dokusu hasar görmekte, kırmızı ya da mor renkli lekeler oluşmaktadır. Batık lekeleri de dediğimiz bu lekelenmeler estetik bakımdan hoş görünmemektedir. İleri teknoloji tedavileriyle istenmeyen vücut tüylerinden kolay ve acısız bir şekilde kurtulurken, cilt de zarar görmemektedir. Ayrıca bu cihazlar daha önceden yapılan yanlış epilasyon uygulamalarının izlerini ve lekelenmelerini de tedavi etmektedir. Buz Lazer Epilasyon cihazı bleching yaparak başka bir deyişle deride cilt açılması yaparak epilasyon kaynaklı lekelenmelerin ve izlerin geçmesini sağlamaktadır. Soprano İce Platinium ve Soprano Titanium cihazları bütün lazer epilasyon cihazlarının dalga boylarını içermektedir. İlk üç seans sonrasında epilasyon lekeleri ciddi bir şekilde azalmakta ve yine tüylerde de aynı azalma etkisi görülmektedir. Cihazların bir diğer özelliği de eski cihazlara nazaran minimum acı ile işlem sona erdirilirken buz başlığı ile ciltte rahatlama sağlanır hastanın işlemden konforlu bir şekilde çıkması beklenir. Buz Lazer Epilasyon yöntemi her mevsim yapılabilmektedir. İşlem sonrasında cildi güneşten, fazla ısıdan, deniz ve havuzdan korumak ve bu uygulamalara ara vermek hem işlemin sonuçları hem de cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

 3. blank Kübra dedi ki:

  Hocam Merhaba, bacaktaki batık lekeleri nasıl geçer? Ben 15 yaşımdan beri ağda ve jilet ile epilasyon yaptım bu yüzden hep batık sivilcelerim oldu. Onları hep sıktım oynadım bacaklarım benek benek oldu hala da batıklarla başım dertte. Ne yapabiliriz?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, epilasyonun birçok yöntemi olmakla beraber geçmişten günümüze sayısız işlem gören tüylü derimiz yapılan her işleme farklı reaksiyonlar verebiliyor. Kiminde jilet batık oluşumunu engellerken kiminde ince ve kuru bir deri tipine sahip ise daha çok batık oluşumuna sebebiyet veriyor. Özellikle ağda uygulaması sonrası sıklıkla karşılaştığımız batık probleminin ana sebebi kökden çekilen tüyün uzarken deri katmanında çıkacak yol bulamaması sonucu içerde büyümesi şeklinde düşünülebilir. Bu gibi durumlarda çoğu zaman sadece kılın içerde büyümesi ve dönmesi dışında iltihap oluşturma gibi de bir negatifliğe zemin oluşturuyor. Artık teknolojinin sayesinde tüm bunlardan kurtulmak mümkün. Lazer tabanlı epilasyonlar sayesinde ağda gibi anlık çözümlerden ziyade uzun vadede tüylerinizden tamamen kurtulmanızı sağlarken “bleching” yani deride renk açılmasını sağlayarak geçmişten kalan batık leke ve izlerinde dahi etkili olan Buz Lazer Epilasyon cihazlarını öneririm. Soprano Ice Platinium ve en son teknolojisi olan Soprano Titanium cihazları lazer epilasyonda gerçek anlamda çığır açıyor. İlk 3 seans sonrası bile aradaki farkı net şekilde hissettiren bu cihazlar tüm lazer epilasyon dalga boylarını barındırdığı için hem en üst seviye işlem görüyor buz başlığı sayesinde minimum acı ile işlemi tamamlıyor oluyorsunuz. İşlem öncesi mutlaka jiletleme yapılması gerekiyor ki köklere işlem yapılsın. İşlem sonrası 24 saat su değmemesi gerekiyor ve bölgeyi güneşten mutlaka korumak gerekiyor. Buz lazer epilasyon 4 mevsim uygulanabilir sadece güneşlenmeler ve deniz-havuz için bir hafta ara vermek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir