Blog

Badem göz ameliyatı geçici mi?

Badem Göz Ameliyatı

Badem Göz Ameliyatı Badem göz ameliyatı geçici mi, nasıl yapılır, ne işe yarar ve buna benzer birçok soru badem göz estetiği olmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Badem göz ameliyatı, bir estetik ameliyat olup birçok kadının hayalindeki estetik ve dikkat çekici göz yapısına kavuşmasını sağlamaktadır. 

Badem göz ameliyatının kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle beraber genellikle 3-6 yıl arasında olmaktadır. Yüz ifadesinde belirgin bir fark yaratacak olan badem göz estetiği ile beraber, kişi daha seksi bakışlara ve yüz ifadesine kavuşurken aynı zamanda yüzünde daha canlı ve ışıltılı bir görünüm de elde etmiş olur. Alanında uzman doktorlar tarafından yapıldığı takdirde oldukça risksiz bir operasyon olup yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. 

Badem göz herkese yakışır mı?

Badem göz herkese yakışır mı, benim için uygun göz şekli badem göz müdür diye merak eden kişilere cevabımız “Büyük gözler kime yakışmaz ki?” olmaktadır. Göz kenarlarının yukarıya doğru biraz çekilmesi sayesinde yüzün güzelliğini ortaya koyan daha etkili ve dikkat çekici bakışlar yaratan badem göz estetiği aynı zamanda gözlerin daha iri görünmesini ve daha parlak gözaltlarına sahip olunmasını sağlamaktadır. Badem göz estetiği sayesinde tamamen çekik olması yerine hafif çekik olan göz yapısı sağlanır ve makyaj uygulamaları da bu göz yapılarında çok daha güzel durmaktadır.  

Yine de mutlaka görüşme öncesi değerlendirme yapmak gerekir. Doktorunuz yüzünüzü, göz yapınızı ve beklentinizi tam olarak değerlendirdikten sonra size bu konu ile ilgili net bilgi verecektir.

Badem göz ameliyatı zor mu?

Badem göz ameliyatı cerrahi bir uygulama olmakla beraber lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu nedenle badem göz ameliyatlarında hem operasyon süreci hem de operasyon sonrası oldukça kolaydır. 

Badem göz estetiği öncesinde işlemin yapılacağı bölge uyuşturulur. Bu sayede işlem esnasında hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Ardından gözün dış kenarlarında bulunan bağlar yukarıya doğru çekilerek uygun kemiğe sabitlenir ve daha çekik daha belirgin gözlerin meydana gelmesi sağlanır. Bu esnada kendiliğinden eriyen özel dikişler kullanılır. Badem göz estetik uygulaması yaklaşık olarak 45-50 dakika kadar sürer. Uygulamanın ardından hasta evine gidebilmektedir. 

Badem göz ameliyatı ne kadar sürede iyileşir?

Badem Göz AmeliyatıBadem göz ameliyatı sonrasında günlük yaşamına kısa sürede dönmek isteyen veya iş yaşamına dönmek zorunda olan kişiler, bu ameliyatın iyileşme sürecini haklı olarak merak etmektedirler ve iyileşme süresine bağlı olarak ameliyat olup olmama kararını vermektedirler. Badem göz ameliyatı esnasında çekilen göz kenarları yukarıdaki kemiğe sabitledikten sonra kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için sonrasında dikiş alınma süreci yaşanmaz. Badem göz ameliyatı sonrasındaki ilk hafta uygulamanın yapıldığı bölgede yalnızca hafif ödem ve kızarıklık olabilmektedir. Ancak bu hafif yan etkiler kişinin sosyal hayatına dönmesinde herhangi bir engel oluşturmazlar ve yaklaşık olarak 10 gün içerisinde de tamamen geçerler.

Badem göz estetiğinde dikiş izi kalır mı?

Badem göz estetiği esnasında yukarıya doğru çekilen gözün dış kenarlarının kemiğe sabitlenmesinin ardından zaman içerisinde kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmaktadır. Üstelik dikiş yerleri de oldukça belli belirsizdir. Badem göz estetik operasyonlarının uzman kişiler tarafından yapılması halinde operasyon sonrasında herhangi bir dikiş izi kalma olasılığı bulunmamaktadır.

Badem göz estetiği kaç yaşında yapılır?

Badem göz estetiği yapılmakta olduğu yaş sınırıyla ilgili olarak diğer estetik operasyonlarından ayrışmaktadır. Diğer estetik operasyonları yaş almayla beraber vücutta ve yüz bölgesindeki değişimler başladıkça daha çok talep görmelerine rağmen, badem göz estetiği operasyonları genellikle 30 yaşın altındaki kişiler tarafından talep edilmektedir. Her estetik operasyonunda olduğu gibi badem göz estetik operasyonlarında da kişinin 18 yaşını doldurmuş olması hem ruhsal hem de fiziksel gelişimini tamamlamış olması açısından önemlidir. Bu nedenle badem göz estetiği uygulamaları sıklıkla 18-30 yaş aralığında kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yine de her yaşta uygulanabilen bir operasyondur.

Badem göz ameliyatsız nasıl yapılır?

Etkili ve çekici göz ve bakışlara sahip olmak isteyen; ancak badem göz estetiği ameliyatlarından korktuğu alternatif çözümler arayan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Ameliyatsız badem göz estetik uygulamaları botoks uygulaması, şakak dolgusu ve Fransız ip askı yöntemleridir. Bu işlemler sayesinde ameliyat olmadan da badem göz görünümünün yakalanması mümkündür.

Badem Göz AmeliyatıBu uygulamalardan en sıklıkla yapılan ise Fransız askısı ile badem göz uygulamasıdır. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır ve cilt dokusunun altına yerleştirilen eriyebilen ipler sayesinde göz çevresinin yukarıya doğru çekilmesi sonucunda badem göz görünümü elde edilir. Cilt altı dokusuna ince kanüller aracılığıyla yerleştirilen bu özel ipler göz kenarlarından yaklaşık 45 derecelik açıyla hafifçe yukarı kaldırılır. Bu işlem esnasında gözlerle beraber kaş çevresi de yukarıya kaldırılmış ve biçimlendirilmiş olur. Ayrıca işlem esnasında kullanılan ipler cilt altı dokuda kaldıkları sürece kolajen üretimini tetikledikleri için uygulama bölgesindeki ciltte gençleşme ve daha canlı bir görünüm de sağlanmaktadır. Fransız ip askı ile badem göz uygulamasının kalıcılığı badem göz ameliyatlarına oranla çok daha kısadır. Uygulamanın ardından yaklaşık 5-7 yıl içerisinde işlemin kalıcılığı tamamen geçer ve gözler eski şeklini alır. 

Botoks ile badem göz uygulamasında ise göze daha çekici bir şekil verilirken aynı zamanda göz çevresindeki sarkma ve deformasyonlar da tedavi edilmektedir. Bu sayede kişinin yüzüne üzgün ve yorgun ifade katan bakışlar düzeltilmiş olur. Botoks ile badem göz uygulaması yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Bu uygulamanın göz şeklinde ve göz çevresindeki kalıcılığı ise yaklaşık olarak 4-6 ay arası olmaktadır. 

Şakak dolgusu ile badem göz uygulamalarında şakaklara hyaluronik asit içeren dolgu enjekte edilir. Bu sayede şakakların ve göz çevresinin toparlanarak göze badem şeklinin verilmesi sağlanır. Şakak dolgusu ile badem göz uygulamasının kalıcılığı ise 6-12 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Bu sürenin sonunda işlem kalıcılığını kaybeder; ancak hastanın talep etmesi halinde uygulamanın tekrarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.  

Tüm bu ameliyatsız badem göz estetiği yöntemlerinin avantajı uygulama esnasında herhangi bir kesinin ve dikiş işleminin yapılmamasıdır. Badem göz estetik ameliyatlarına göre dezavantajları ise hepsinin kalıcılık sürelerinin estetik ameliyatına oranla çok daha kısa olmalarıdır. 

İple badem göz ne kadar kalıcı?

Badem göz estetiği ameliyatlarına alternatif olarak iple badem göz uygulaması yaptırmak isteyen kişiler, bu işlemin kalıcılığına göre iki işlem arasında karar vermek istemektedirler. İple badem göz uygulamasının kalıcılığı uygulama esnasında kullanılan ipin türüne göre değişmekle beraber yaklaşık olarak 1,5-2 yıl kadardır. Ancak kalıcı ip ile yapılan badem göz uygulamasında kalıcılık 5-7 yıla kadar uzayabilir. 

Vücutta eriyebilen özel ipler cilt altı dokusunda kaldıkları süre boyunca kolajen üretiminin arttırılmasını sağlarken, yaklaşık 2 yılın sonunda tüm etkilerini kaybederler. Sonucunda da gözün şekli eski görünümüne geri dönmüş olur. Ancak kalıcı iplerde ipler erimez ancak etkisi zamanla geçer. Bu süre yine de uzundur. 

Bunların yanı sıra göz çevresini etkileyecek şekilde sık mimik yapan kişilerde bu kalıcılık süresi daha da kısa olabilmektedir. Yine aynı şekilde kişinin yapacağı özel göz çevresi bakım uygulamaları kalıcılık süresinin korunmasında fayda sağlayabilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.