Bölgesel Olarak Karın Yağlarını Alınca Sarkma Oluyor mu?

469 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben senelerdir diyet ve spor yapıyorum ama karın bölgemdeki yağlardan kurtulamadım. Karın yağlarımı aldırmak istiyorum ama sonrasında sarkma olur mu? Bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Burada en önemli olan cildin kalitesidir. Eğer ciltte çatlaklar varsa, cilt kalitesi kötüyse, içindeki yağ dokusunu aldığımızda cildin sarkabileceğini düşünüyorsak eğer sarkma mutlaka olur. O yüzden liposuction yaparken dikkat etmek gerekiyor. Cildin kalınlığı çok önemli aslında. Cilt kalın olduğu zaman genel olarak sarkma görmüyoruz. Erkek hastaların ciltleri daha kalın olduğu için şanslılar. Ama cildin çok yumuşak olduğu, ince olduğu, yağ dokusunun ondülasyon dediğimiz dalgalı olduğunu gördüğümüz durumlarda cilt mutlaka sarkıyor.Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, karnımdaki yağlanmadan çok şikayetçiyim. Acaba bölgesel olarak karın yağlarını alınca sarkma oluyor mu? Eğer oluyorsa estetik işlem yaptırmamayı tercih ederim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bölgesel yağlanma sorununda en etkili çözüm liposuction yöntemidir. Liposuction ile diyet ve spor ile erimeyen fazla yağlar vücuttan atılır. Eğer yağlanmaya sarkma da eşlik ediyorsa germe ameliyatı uygulanabilir. Sorunuza sağlıklı bir yanıt verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. Cilt elastikiyet düzeyiniz, yağlanma ve sarkma şiddetinizi bilmeden yorum yapmam doğru olmaz. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, karın yağlarımı aldırmak istiyorum ancak bir endişem var. Bölgesel olarak karın yağlarını alınca sarkma oluyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, karın yağlarınızdan liposuction yöntemi ile kurtulmanız mümkün. Fakat cilt elastikiyet seviyesi düşük olan ve fazla yağlanması bulunan kişilerde liposuction sonrası sarkma da görülebilir. Ancak endişe duyulacak bir durum yoktur. Karın germe ameliyatı ile oluşan bu sarkmayı düzeltmek mümkündür. Size uygun en iyi tedaviyi belirlemem için öncelikle sizi muayene etmem gerekir.

0

Leyla Hocam merhaba, ben karın bölgemde yağları aldırmak istiyorum. Bölgesel olarak karın yağlarını alınca sarkma oluyor mu? Nasıl bir tedavi olmalı? Bilgilendirebilir misiniz? Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu soruya kesin bir cevap verebilmem için sizi muayene etmem gerekiyor. Çünkü bu sorunun cevabı mevcut duruma göre değişebilir. Öncelikle karın bölgesindeki yağlanma oranına ve cildin elastikiyetine bakmak lazım. Eğer yağlanma azsa ve cilt de sıkıysa o zaman Liposuction ile yağlanma giderilebilir. Ancak yağlanmanın fazla olduğu cilt elastikiyetinin de yeterli olmadığı durumlarda karın germe operasyonu da mutlaka yapılmalı. Uygun bir tarihte gelebilirseniz gerekli muayene ve analizleri yapalım. İhtiyacınıza yönelik etkili bir tedavi planı oluşturalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler. Son 10 ayda biraz fazla kilo aldım ve geri vermekte zorlanıyorum. Fazla kilolar özellikle göbek bölgemde. Bu yağları aldırmak istiyorum ama bölgesel olarak karın yağlarını alınca sarkma oluyor mu diye endişe ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu soruyu daha net cevaplayabilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Çünkü bölgedeki yağ oranına bakmalı ve cilt elastikiyetinizi görmeden kesin bir bilgi vermem doğru olmaz. Ancak genel olarak şunu söyleyebilirim ki sarkmaya meyilli olmayan deriye sahip olan hastalarımda fazla yağları Liposuction ile alıyorum. Ancak bölgede sarkma olacaksa mutlaka karın germe operasyonu ile kombinlemeyi öneriyorum yağ alımını. Önce bir muayene edelim. Diyet ve egzersizler aracılığı ile vücudu sıkılaştırabildiğiniz kadar sıkılaştırın. Sonrasında da gerekli olan işlemi uygulayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, karın yağlarımı aldırmak istiyorum ama yağlar alındıktan sonra sarkma oluşmasından endişeleniyorum. Bölgesel yağlanmanın oluştuğu alanlardan yağ aldırınca sarkma oluyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bölgesel yağlanmanın ortadan kaldırılması için kişilere genellikle Liposuction yapılır. Liposuction ile yağ alımından sonra ciltte sarkma olup olmayacağı kişiden alınan yağ miktarına göre ve cildin elastikiyetini ne kadar kaybettiğine bağlı olarak farklılık gösterir. Vücuttan alınan yağ miktarı arttıkça ve cilt elastikiyeti azaldıkça ciltte sarkma oluşma riski de artar. Eğer Liposuction sonrasında ciltte sarkma oluşma ihtimali varsa doktorunuz Liposuction ile birlikte karın germe ameliyatı yaptırmanızı isteyebilir. Böyle karın yağlarınızı aldırdıktan sonra karın bölgenizde sarkık bir görünüm oluşmaz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı