Bölgesel yağlarınızdan Liposuction ile kurtulabilirsiniz!

İnatçı yağlardan kurtulmak zordur. Her ne kadar diyet yapsanız, spor ile vücudunuzu sıkılaştırsanız da bazı bölgelerdeki yağları eritmek kolay olmuyor. Kişinin rahatsız olduğu yağlardan kurtulması ve vücut kontörünü daha kusursuz göstermesi için Liposuction işlemi tavsiye edilebilir. Belli bölgelerde toplanmış cilt altı yağ dokularını bu işlemle yok edebilirsiniz. İnatçı yağlar, bir türlü eritemediğiniz bölgeler Liposuction ile kalıcı olarak yok olacaktır. Günümüz teknolojisi ile hızlı iyileşme avantajı sunan yağ çekme işlemi, hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Liposuction (Liposakşın) Nedir?

Liposakşın vücutta belli bölgelerde toplanmış cilt altı yağ dokularının vakum ve kanüller (metal borular) yardımıyla alınmasını sağlayan (vakumla yağ alma) bir ameliyattır.

Kilo alımında vücudumuz belirli bölgelere fazla yağ depolar. Diyet ve sporun yanında özellikle belirli bölgelerdeki yağlardan kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği yöntemler arasında Liposuction (Liposakşın) uygulaması gelir. Liposuction (Liposakşın), vücut konturunu bozan yağ birikimlerini neredeyse iz bırakmaksızın uzaklaştırmaya yarayan işlemdir, vücut konturlarını düzeltebilir.

Liposuction vücudun belli bölgelerinde, diyet ve diğer zayıflama yöntemlerine yanıt vermeyen artmış yağ dokularının alınması ve vücut konturlerinin daha iyi şekillendirilmesi için yapılan cerrahi bir yöntemdir. Bir zayıflatma ameliyatı değil şekillendirme ameliyatıdır. İstenmeyen yerlerdeki yağların emilerek alınması işlemi olarak tanımlanan liposuction; suction =emmek ve lipos =yağ sözcüklerinin birleşiminden oluşmuştur ve vakumla yağ emmek anlamına gelmektedir.

Liposuction nasıl yapılır?

Vakumlu bir pompaya bağlı özel tasarlanmış kanüller aracılığıyla vücudun çeşitli bölgelerinden yağ alma tekniğidir. Kanüller kullanılarak yapılan Liposuction tekniğinin temelinde vücut şekillendirme yatar. Liposuction ile istenmeyen bölgelerden yağlar alınır ve alınan yağlar hacmini kaybetmiş bölgelere verilir. Aslında, tüm yapılan işlemlerde amaç, vücudun çizgilerini değiştirmektir.

İşlemin başarısını etkileyen en önemli etken cildin esnekliğidir. Liposuction küçük alanlarda ise lokal anestezi (sadece o bölgenin uyuşturulması) ile, daha geniş ve birden fazla alanda ise genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon süresi ve ameliyat sonrası süreç ne kadar geniş alanda yağ alındığına bağlıdır. Operasyon sonrasında, 6 hafta süreyle, operasyon sahasına baskı uygulayan korseler ile cildin kendini toparlaması desteklenir.

Birçok teknik kullanılarak yağ emme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Klasik Liposuction, Ultrason Yardımlı liposuction (UAL), Lazer Yardımlı Liposuction teknikleri bunların arasında sayılabilir.

Liposuction için uygun muyum?

Liposuction uygulaması için ideal hastalar; normal vücut ağırlığı olan, sıkı ve elastik bir cilt yapısına sahip, fakat belli vücut bölgelerinde aşırı yağ kitleleri olan hastalardır. Liposuction (Liposakşın) bilindiğinin aksine, kilo verme yardımcı bir işlem için kullanılmaz. İşlemin, vücudunuzda bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağlar var ise ve sağlıklı iseniz uygulanması doğrudur. Bu yöntemle toplanan yağlar aspiratör yerine enjektörde biriktirilerek, vücudun diğer bölgelerinde kalıcı dolgu olarak da uygulanabilir.

Liposuction hangi bölgelere uygulanabilir?

Kadın ve erkeklerde vücudun belli bölgelerinde orantıyı bozan yağ depolarının alınmasında,

Yanaklar, boyun, çene altının şekillendirilmesinde,

Kolların iç kısmında,

Kalça, uyluk, baldır ve bilek şekillendirmede,

Karın ve bel bölgelerinin şekillendirilmesinde,

Erkeklerde meme büyüklüğünün tedavisinde kullanılır.

Lazer Yardımlı Liposuction, lazer enerjisi kullanılarak yağ hücrelerini daha yoğun parçalar ve 2. bir dalga boyu kullanılarak cilt sıkılaştırılmasını sağlayabilir.

Lazer Liposuctionın, Klasik (Konvansiyonel) Liposuctiona göre avantajları nelerdir?

Minimal invaziv

Genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan

Vücut kontür düzeltilmesi ve cilt sıkılaştırmayı sağlayan

Anında sonuç verebilen

Klasik Liposuctiona göre daha erken toparlanma, daha az şişlik ve ağrı, daha kısa süreli korse kullanımı gerektiren bir yöntemdir.

Lazer Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Vücut kitle indeksi ideale yakın olup, lokalize yağ fazlalıkları bulunan

Cilt elastikiyeti klasik liposuction operasyonuna göre kritik olanlar

Beklentileri gerçekçi sınırlarda olan

2 litre veya daha az yağ aspirasyonuna ihtiyaç duyulan

2 veya 3 alanda aspirasyon planlanan

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir