Vaser Liposuction

Bölgesel Yağlardan Kurtulmanın En Etkili Yolu

bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili yolu

Günümüzde zor yaşam koşulları bizi daha immobil yani hareketsiz hale getirmektedir. Stresli ve masa başı çalışma koşulları, spor yapmaya zaman bulamamak, uygulanması zor diyet programları ile zayıflamak özellikle bölgesel yağlanmada zor bir seçenek haline geliyor. Diyet ve spor yaparak zayıflanılsa bile vücudumuza yerleşen bölgesel dirençli yağların erimesi oldukça zor. Vücut formunu bozan ve kişiyi şekilsiz gösteren bu inatçı bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili yolu liposuction işlemi ile artık son derece kolay.  Karın alt bölgesindeki veya beldeki yağlar gibi inatçı özellikteki yağların, kalıcı olarak yok edilmesi Liposuction ile mümkün olmaktadır. Son yıllarda bulunan üst teknoloji ile kişilere hızlı iyileşme avantajı sunan Liposuction yani yağ alma yöntemi cinsiyet ayırt etmeksizin herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili yolu nedir?

Bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili yolu liposuctiondır. Liposuction, vücutta bölgesel yağlanma olan hedef bölgeden yağların çok ince kanüller aracılığıyla emilip, vücut dışına çıkarılması işlemidir. Kilo alındığı zaman vücutta belirli bölgelere diğer bölgelere oranla daha fazla yağ depolanır. Liposuction vücut kontürünün bozulmasına neden olan ve biçimsizleştiren yağ oluşumlarının iz bırakmadan vücut dışına çıkarılması işlemidir. Diyet ve sporla bir türlü giderilemeyen inatçı yağlanmalar liposuction yöntemiyle ağrısız ve acısız bir şekilde kolaylıkla yok edilebilmektedir.

Liposuction, Lipos: yağ ve suction: emilme sözcüklerinin bir araya gelerek oluşan ve vakumla yağ emilmesi anlamına gelen estetik bir müdahaledir. Bölgesel yağlanmanın neden olduğu şekil bozukluklarını yok etmek için yapılan Liposuction müdahalesi bir zayıflama uygulaması değildir. Vücut kontürünü düzenlemeye yardımcı cerrahi bir işlem olma özelliğinde olan bu işlemle vücuttaki istenmeyen yağların emilerek dışarı çekilmesi işlemi olarak tanımlanmaktadır.

Bölgesel yağlar için Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction, vücudun problemli bölgelerine yerleştirilen özel kanüller aracılığıyla vücut dışına yağ çekilmesi işlemidir. Liposuction işleminin temelinde vücut kontürünün düzeltilmesi ve şekillendirilmesi vardır. Bu yöntemle yağlar vücut dışında toplanır ve hastanın isteğine ve vücudundaki doku azalması olan bölgelere yağ enjeksiyonu işlemiyle vücut kontürü eşitlenir. Bu işlemin temelinde vücuttaki yağların yer değiştirilmesi ve vücudun estetik bakımdan daha kıvrımlı ve hoş görünmesini sağlamaktır. Yapılan işlemle vücut çizgileri değiştirilir ve göze daha güzel gelen yeni çizgiler oluşturulur. Liposuction işleminde kişinin cilt yapısı çok önemlidir. Cilt elastikiyet oranı fazla olan kişilerde operasyon sonrasında vücut kendini çok daha kolay toplamaktadır.

Liposuction yöntemi çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Aynı anda vücudun birkaç bölgesine yapılmasına olanak sağlayan bu işlemde operasyonun süresi işlemde ne kadar yağ alındığıyla doğru orantıdadır. Liposuction müdahalesinden sonra doktorun tavsiye edeceği, işlem bölgesine özel bir baskı uygulayan korseler ile vücut daha çabuk şekil almakta ve daha çabuk toparlanmaktadır.

Bölgesel yağlar için Liposuction yöntemleri yapılan tekniğe ve cihazların özelliklerine göre farklılaşmaktadır. Klasik Liposuction, Lazer Liposuction, Vaser Liposuction ve Ultrason yardımlı Liposuction (UAL) seçeneklerini hekiminizle görüşerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Hekiminiz sizin için en uygun olacak yöntemi size önerecektir.

Bölgesel yağlanmadan kurtulmak İçin Uygun muyum?

Liposuction uygulaması asla bir kilo verme yöntemi değildir. Liposuction uygulaması için en uygun kişiler; vücut kitle indeksleri ve vücut ağırlıkları normal sınırlar içerisinde olan, sıkı ve esnek cilt yapısına sahip olan kişiler, spor ve diyet yapmalarına rağmen vücutlarındaki bölgesel yağları eritmekte zorlanan kişiler için çok daha uygun bir yöntemdir. Vücutta bazı bölgelerde yağ oluşumları her türlü denemeye rağmen bir türlü eritilememektedir. Bu noktada liposuction uygulaması devreye girerek, vücudun şekilsizleşmesine neden olan bölgesel ve dirençli yağların eritilmesine yardımcı olmaktadır.

Bölgesel yağlanma tedavisi hangi bölgelere yapılabilir?

Liposuction uygulamasında en çok tercih edilen bölgeler zayıflama programlarıyla eritilemeyen bölgesel yağlanmaların olduğu bölümlerdir. Bu yağ depoları vücut orantısını bozar ve vücudun biçimsiz görünmesine neden olur.

Kalça, basen, alt karın, üst karın, gıdı bölgesi, bel yanları, diz ve ayak bileği bölgeleri, iç ve dış kollar uygulamanın en fazla yapıldığı bölgelerdir. Baldır ve uyluk bölgesi şekillendirilmesinde, erkeklerde meme büyüklüğünün ayarlanmasında ve yüz bölümünde yanak, gıdı, kulak önü ve arkası ile yanakların şekillendirilmesinde de oldukça fazla uygulanan estetik bir müdahaledir. Lazer Liposuction yönteminde lazer enerjisi kullanılır ve yağ hücrelerinin yakımında dalga boyu  kullanılarak yağların daha rahat parçalanması sağlanır.

Bölgesel yağlanma için Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Vücut kitle endeksi normal sınırlarda olan kişilerde, elastik cilt yapısına sahip olan kişilerde, vücudundaki yağ alım oranı iki litre ve daha az olan kişilerde, ciddi sağlık problemlerine sahip olmayan bireylerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bölgesel yağlanma için liposuction işleminde iki litre ya da iki litreden daha az yağ aspirasyonu yapılmaktadır.  Bölgesel liposuction yöntemi kilo verme yöntemi değil, vücudun forma girmesini sağlayan cerrahi bir müdahaledir. Bu işlemle vücut hatları şekilli hale getirilerek kıvrımların ortaya çıkması sağlanır. Bölgesel yağlanma için liposuction uygulamasında iki ya da üç alanda aspirasyon planlanıp uygulanabilmektedir. Lokal yağların vücut dışına çıkarılmasına olanak sağlayan bir yöntem olma özelliğindedir. Beklentileri gerçekçi sınırlarda olan bireyle uygulama sonrasında çok daha fazla memnun olmaktadırlar.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.