Botox ile Dudak Kaldırma Mümkün mü?

960 görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

Merhaba hocam ben iki işlemi aynı anda yaptırmak istiyorum acaba alın ve göz çevreme botox ile dudak kaldırma ameliyatının aynı anda yapılması mümkün müdür merak ediyorum?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, tabi ki botox ve lip lift işlemlerini aynı anda yapmak mümkündür iki işlem de ayrı ayrı bölgelere uygulandığı için iki bölgeye de aynı anda sorunsuz uygulama yapılabilir. Bu durumda üzerinde durmamız gereken en önemli konu bu işlemlerin sizin için uygun olup olmadığıdır. Göz çevrenizdeki ve alnınızdaki kırışıklıkların botox işlemi ile giderilip giderilemeyeceğine karar vermemiz gerekir. Eğer botox işlemi size yeterli gelmeyecekse farklı önerilerde bulunabilirim. Botox özellikle ince çizgiler ve çok derin olmayan kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Eğer alın ve göz çevrenizdeki kırışıklıklarınız çok derin değilse botox sizin için yeterli olacaktır. Daha sonra dudak kaldırma işlemine ihtiyacınız olup olmadığına karar veririz eğer burun ve dudak arasındaki mesafeniz bu işlem için uygunsa iki işlemi rahatlıkla aynı anda yapabiliriz. Dudak kaldırma İşleminden hemen önce alın, göz çevresi ve kaş ortasına botox işlemini uygulayarak yüzünüzün üst kısmının daha genç görünmesini sağlayabiliriz. Ardından dudak kaldırma ameliyatını yapabiliriz böylelikle tüm yüzünüzde genç ve orantlılı bir görünüm sağlamış oluruz. İki işlemi kombine olarak lokal anestezi ile poliklinik ortamında 1 saat içinde yapabiliriz.

0

Doktor Hanım merhaba, bazı ünlülerde görüyorum üst dudakları kalkık çok hoş görünüyor. Bu nasıl yapılıyor? Botox ile dudak kaldırma mümkün mü yaptırsam?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, üst dudak kaldırma, üst dudağa kıvrım kazandırma gibi etkileri yarattığımız operasyon lip lift ameliyatlarıdır. Botoks ile dudak kaldırma yapılmaz. Bu aşamada size net bir öneride bulunabilmem için sizi muayene etmem şart. Çünkü bazen istediğiniz estetik görüntüyü yakalamakta dudak dolgusu da yeterli gelebiliyor. Dilerseniz gerekli analizleri yapalım, istek ve beklentilerinizi biraz daha detaylandıralım. Sonrasında doğru işleme karar verelim. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, dudak kaldırma estetiği olmak istiyorum. Acaba bu isteiğimi botox uygulaması ile gerçekleştirebilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, botox ile dudak kaldırma maalesef yapılmamaktadır. Botox estetik alanda kırışıklık gidermede, medikal alanda ise terleme ve migren rahatsızlıklarında kullanılan bir tedavi şeklidir. Dudak kaldırma gibi bir etkisi yoktur. Eğer dudak kaldırma gibi bir isteiğiniz var ise lip lifting ameliyatı ile bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, özellikle üst dudak bölgem çok ince ve düşük duruyor. Gülümseyince dişlerim çok ön plana çıkıyor. Bu sebeple aynadaki görüntümden de hiç hoşlanmıyorum. Acaba botox ile dudak kaldırmak mümkün müdür? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox işlemi estetik tıpta yüzdeki ince çizgi ve kırışıklıkların hafifletilmesinde önemli rol oynar. Medikal tıpta ise aşırı terleme ve migren tedavisinde sıkça yararlanılır. Ancak botox ile dudak kaldırma mümkün değildir. Eğer üst dudak bölgenizin ince ve düşük durmasından şikayetçi iseniz lip lift ameliyatı ile dudak dolgusu işlemi yaptırabilirsiniz. Lip lift ile dudak düşüklüğü sorununuzu giderebilir, dolgu ile de dudaklarınızı daha dolgun gösterebiliriz.
Botox dudak üstüne sadece gummy smile denen gülünce diş etleri fazla görünen insanlar için dudağı daha aşağı düşürmek için kullanılır. Dudak üstünde botoksun kaldırıcı değil indirici etkisi vardır.

0

Leyla Hocam merhaba, ben üst dudaklarımın daha kalkık bir şekle girmesini istiyorum. Botox ile dudak kaldırma mümkün mü? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox ile dudak kaldırma mümkün değildir. Üst dudakların daha kalkık görünmesi için Lip Lift ya da dudak dolgusu yapılabilir. Bu aşamada doğru bir yönlendirme yapabilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerek. Eğer hafif bir kalkıklık dudakları estetik bir görüntüye getirebilecekse dudak dolgusu önerebilirim. Ancak üst dudak ve burun arasındaki aralığın fazla olmasından dolayı gerekli bir kalkıklıksa o zaman Lip Lift ameliyatı gerekebilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, üst dudaklarıma biraz daha hacimli görünmesi için dudak kaldırma yaptırtmak istiyorum. Botox ile dudak kaldırma mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox ile dudak kaldırma işlemi yapılmaz, tam tersine botoks dudağı daha aşağı indirmede kullanılır. Eğer şikayetiniz burun ve üst dudak arasındaki boşluğu kapatmaksa Lip Lift ameliyatı ile sorununuz giderilebilir. Ancak hafif bir hacimle istediğiniz görüntüye kavuşabilecekseniz dudak dolgusu da ihtiyacınızı karşılayabilir. Burada önemli olan şu an ki mevcut durumunuza göre ihtiyacınızın belirlenmesi. Bunun belirlenmesi için de öncelikle muayene olmalısınız.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı