Botox ile Dudak Kaldırma Mümkün mü?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam ben iki işlemi aynı anda yaptırmak istiyorum acaba alın ve göz çevreme botox ile dudak kaldırma ameliyatının aynı anda yapılması mümkün müdür merak ediyorum?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 22, 2020

Merhaba, tabi ki botox ve lip lift işlemlerini aynı anda yapmak mümkündür iki işlem de ayrı ayrı bölgelere uygulandığı için iki bölgeye de aynı anda sorunsuz uygulama yapılabilir. Bu durumda üzerinde durmamız gereken en önemli konu bu işlemlerin sizin için uygun olup olmadığıdır. Göz çevrenizdeki ve alnınızdaki kırışıklıkların botox işlemi ile giderilip giderilemeyeceğine karar vermemiz gerekir. Eğer botox işlemi size yeterli gelmeyecekse farklı önerilerde bulunabilirim. Botox özellikle ince çizgiler ve çok derin olmayan kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Eğer alın ve göz çevrenizdeki kırışıklıklarınız çok derin değilse botox sizin için yeterli olacaktır. Daha sonra dudak kaldırma işlemine ihtiyacınız olup olmadığına karar veririz eğer burun ve dudak arasındaki mesafeniz bu işlem için uygunsa iki işlemi rahatlıkla aynı anda yapabiliriz. Dudak kaldırma İşleminden hemen önce alın, göz çevresi ve kaş ortasına botox işlemini uygulayarak yüzünüzün üst kısmının daha genç görünmesini sağlayabiliriz. Ardından dudak kaldırma ameliyatını yapabiliriz böylelikle tüm yüzünüzde genç ve orantlılı bir görünüm sağlamış oluruz. İki işlemi kombine olarak lokal anestezi ile poliklinik ortamında 1 saat içinde yapabiliriz.

blank

Merhaba Leyla hanım,dudak kaldırma işlemi yaptırmak istiyorum ama aynı zamanda burun estetigi istiyorum aynı anda uygulama yapılabilir mi?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba,Eğer burnun kanatlarında küçülme olmazsa yapılabilir. Bunun nedenide dudak kaldırma operasyonunda burnun altında calıstıgımız için aynı bölgede baska bir operasyon uygun değildir.

blank

Merhaba Leyla hanım, dudak kaldırma işlemleriyle ilgili çok fazla bilgi var ve kafamız karışıyor. Botoxla dudak kaldırma işlemi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba, botox ile dudak kaldırma uygulaması yoktur fakat botox ile dudak kenarları kaldırılabilir.Botox, sinirden hedef organa olan iletimi bloke eder. Böylece hedef organda işlev azalması veya işlevin tamamen kaybolmasına neden olur. Bu sayede hareket kısıtlanır.
Sonuç olarak sadece dudak kenarı düşüklüğü sonucu oluşan üzgün ifadeyi gidermede botoks etkili olarak kullanılabilen bir tedavi yöntemidir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar