Botox Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

1.41K görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

İyi günler hocam benim bir hafta sonra düğünüm olacak. Botox yaptırsam etkisini ne zaman görebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Botoxun etkisini uygulamadan 2-3 gün sonra görmeye başlarsınız. Bu nedenle düğün, nişan gibi özel günlerden önce botox yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka bir hafta öncesinden bu işlemi yaptırmanız önerilir. Botox uygulaması genellikle ilk 48 saat içinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Tabii bu süre kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir. İlk 3 gün botoxun cildinizde yarattığı kızarıklık ve şişkinliğin geçmesi için kendinize zaman ayırmalısınız. Fotoğraf çekimine katılacak olanlar için en az 7 gün öncesinden botox ve dolgu uygulamalarının tamamlanması önerilir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, gelecek ay kardeşim evleniyor. Düğün öncesi botox yaptırma düşüncesindeyim ancak şimdi yaptırsam hemen etki eder mi? Botox ne kadar sürede etkisini gösterir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox anında etki eden bir uygulama değildir. Etkileri hissedebilmek için en az 48 saat beklemek gerekir. Yaklaşık 2-3 gün içinde de yüzünüzde fark edilir bir değişim meydana gelir. Fakat etkilerinin tam olarak hissedilebilmesi 2 haftayı bulabilmektedir. Bu sebeple size önerim, kardeşinizin düğününden en az 2 hafta önce botox uygulatmanız yönünde olacaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, önümüzdeki ay nişanım olacak. 30 yaşındayım. Alnıma ve göz kenarlarıma botoks yaptırmak istiyorum. Botox ne kadar sürede etkisini gösterir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoksun etkisi 48 saat içerisinde ortaya çıkmaya başlar. En etkili sonuçların görülmesi için ise ortalama 10 gün geçmesi gerekir. Etkinin en yüksek oranda görüldüğü süre ise işlemden sonraki 15. gündür. Vakit kaybetmeden muayene için gelirseniz yakın bir tarihe uygulamanızı yapabiliriz. Sonuçlar rahatlıkla nişanınıza kadar yetişir ve fotoğraflarınızda hayal ettiğiniz o görüntüye ulaşmış şekilde poz verebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhabalar hocam önümüzdeki ay düğünüm var ve ben botox yaptırmak istiyorum öncesinde. Acaba ne kadar süre önce yaptırsam düğünüme yetişmiş olur? Botox ne kadar sürede etkisini gösterir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox işlemi uygulamadan yaklaşık 48 saat sonra etkisini hissettirmeye başlar. 2-3 gün içerisinde gözle görülür bir değişim elde edilir. Ancak görünümün tam oturması 2 haftayı bulabilir. Eğer düğünden önce botox yaptırmak ve etkisini hissetmek istiyorsanız düğünden en az 2 hafta önce botox yaptırmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 1 ay sonra kız kardeşim evleniyor. Düğüne kadar yüzümdeki kırışıklıklardan kurtulmak istiyorum. Yüzüme botox yaptırmak istiyorum. Botox ne kadar sürede etkisini gösterir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yapılan botoks uygulaması 48 saat yani 2 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. Ancak daha etkili sonuçların ortaya çıkması için 10 gün geçmesi önerilir. 15 gün içerisinde ise etki maksimum seviyeye ulaşır. Yani önümüzdeki 1 aylık süreç istediğiniz sonuçları alabilmeniz için oldukça yeterli olacaktır. Daha fazla vakit kaybetmeden uzman bir doktora başvurmanızı yüzünüzde hayal ettiğiniz görüntüye hızlı bir şekilde kavuşmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım,   yakın bir zamanda nişanım olacak. Güldüğüm zaman kaz ayaklarım çok belli oluyor. Bu nedenle nişan fotoğraflarımda daha iyi görünmek için botox yaptırmak istiyorum. Botox etkisini ne zaman gösterir, ne zaman botox yaptırmam gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle tebrik ederim. Göz çevresine botox yaptırdıktan sonra ilk etkiyi 3-4 gün içinde görürsünüz ama botoxun tam etkisini görebilmek için 1 hafta beklemek gerekir. Botoxun etkisi yaklaşık olarak 46 ay devam eder ama yapıldıktan sonra etkisi kademeli olarak azalmaya başlar. Bu nedenle nişan töreninden 2-3 hafta önce botox yaptırmanız daha iyi olabilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar