Botox Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam benim bir hafta sonra düğünüm olacak. Botox yaptırsam etkisini ne zaman görebilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Botoxun etkisini uygulamadan 2-3 gün sonra görmeye başlarsınız. Bu nedenle düğün, nişan gibi özel günlerden önce botox yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka bir hafta öncesinden bu işlemi yaptırmanız önerilir. Botox uygulaması genellikle ilk 48 saat içinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Tabii bu süre kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir. İlk 3 gün botoxun cildinizde yarattığı kızarıklık ve şişkinliğin geçmesi için kendinize zaman ayırmalısınız. Fotoğraf çekimine katılacak olanlar için en az 7 gün öncesinden botox ve dolgu uygulamalarının tamamlanması önerilir. Sevgiler.

blank

Hocam merhaba, bir ay sonra nişanım olacak. Nişandan hemen önce botox yaptırsam olur mu? Botoks yaptırdıktan sonra etkisini hemen aynı gün görmem mümkün mü? Özellikle göz çevremde çok kırışıklık var, bunları nişan gününde en aza indirmek istiyorum. 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 23, 2019

Merhabalar, botoks etkisini birkaç gün içinde gösteren bir uygulamadır. Botoks yaptırdığınız gün yüzünüzde bir değişiklik olmaz. Birkaç gün içinde botoksun gençlik etkisini görmeye başlarsınız. Nişandan 4-5 gün önce göz çevresine botox yaptırarak nişan gününüz de daha genç ve kusursuz görünebilirsiniz. Botox yaptırdığınız gün cildinizde ufak kızarıklar olacağı için özel günlerinizi botox uygulaması ile aynı güne getirmemeye özen gösterebilirsiniz. Sevgiler.

blank

Merhabalar. 2 hafta içinde çok yakın bir arkadaşımın düğününe katılacağım ve öncesinde botox yaptırmak istiyorum. Botox ne kadar sürede etkisini gösterir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 17, 2020

Merhaba. Botox uygulandıktan 48-72 saat içinde etkisini göstermeye başlar. Alnınızın gerildiğini ve hareket kabiliyetinin kısıtlandığını hissetmeye başlarsınız. Kaşlarınız yukarıya doğru ivme kazanır. Botoxun tam olarak oturması 1 hafta ila 10 gün içinde olur. Sonrasında kontrole gidilmelidir. Düğün ve davetlerden 2 hafta önce yaptırmak çok uygundur. Botoksunuz bu süreye kadar oturacaktır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar