Boyun Çizgileri Nasıl Geçer?

1.27K görüntülenmeBoyun Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler 39 yaşındayım boynumdaki çizgilerden çok şikayetçiyim. Yüzümde herhangi bir sarkma ve kırışıklık olmamasına rağmen boynumda ince ince çizgiler oluşuyor. Ameliyatsız birşeyler yaptırmak istiyorum. Bu boyun çizgileri nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyun bölgesinin cilt kalitesi yüz bölgesine göre daha hassastır ve incedir bu yüzden yaş alma ile beraber yüzünüzden önce boynunuzda ince çizgiler oluşmaya başlayabilir. Yüzünüze dolgu-botox uygulamaları cilt bakımları koruyucu kremler, nemlendiriciler, güneş kremleri uyguluyoruz. Yüzümüze bu kadar dikkat ederken boynumuzu bazen göz ardı edebiliyoruz. Öncelikle yüzünüze uyguladığınız ne varsa boynunuza da uygulamanızı tavsiye ederim. Eğer boynunuzdaki çizgiler yeni yeni oluşmaya başlamış ince çizgiler ise nefertiti botox enjeksiyonunu önerebilirim. Nefertiti botoksu, cerrahi müdahaleye gerek bırakmadan boyun bölgesindeki sarkmaları toparlar, daha genç bir görünüm yaratır. Nefertiti botoksu aynı zamanda çenenin yeniden yapılanmasına da yardımcı olur. Nefertiti botoxu aslında iki alana uygulanan botoks işlemidir. İlk botoks enjeksiyonu alt çene hattı boyunca, diğeri ise boyun bölgesindeki kaslara uygulanır. Böylece boyun ve çene çizgisindeki sarkık duran kaslar gerilir, daha yukarı çekilir ve ince çizgiler yok edilir. Bu da kişiye daha sıkı, gergin ve pürüzsüz bir boyun görünümü sağlar. Nefertiti işleminden sonra boynunuz daha canlı ve estetik görünecektir. Botox dışında Ulthera işlemi de etkili bir işlemdir. Ultrason ile ortaya çıkan yüksek ısı, cilde zarar vermeden cilt altı bağ dokularına minik hasar oluşturur. Bu kontrollü yaratılan hasarlar, bağ dokusunda toparlanma ve sıkılaşma meydana getirir. Uygulanan bölgede oluşan ısı hasarını onarmak için cilt doğal olarak onarım sürecini başlatır. Bu uygulama da uzun vadede kolajen üretimini arttırır ve cildin daha genç olmasını sağlar. Uygulamanın süresi ortalama 20 dakikadır. İdeal etki için bir seans yeterlidir.

0

Doktor Hanım merhaba, 50 yaşındayım. Son 4- 5 yıldır boyun çizgilerim iyice arttı. Boyun çizgileri nasıl geçer? Tedavi hakkında bilgi rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bahsettiğiniz boyun çizgilerinizin derinliğini analiz etmem lazım. Eğer çizgiler fazla derinleşmediyse Nefertiti botoksu ile tedavinizi yapabiliriz. Ancak 4-5 yıl kısa bir süre değil. Çizgilerde derinlik artmış olabilir. Böyle bir durum söz konusuysa önerim Ulthera tedavisi olur. Bu tedavinin sonuçları daha uzun sürede ortaya çıkar ancak içten bir tedavi olduğu için cildinizin kendiliğinden sıkılaşmaya başladığını fark edersiniz. Ayrıca boyundaki derin kırışıklıklara dolgu enjeksiyonuda yapabiliriz. Müsait bir zamanda muayeneye gelirseniz bir bakalım durumunuza ve bu doğrultuda tedavi için karar verelim. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, yaşım henüz genç olmasına rağmen boyun çizgilerim çok belirgin ve bu durum beni çok rahatsız ediyor. Acaba boyun çizgileri nasıl geçer? Cerrahi bir operasyona gerek duyulur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, boyun çizgileri yalnızca yaşlılığa bağlı olarak değil yapısal özellikler sebebiyle de oluşabilir. Boyun çizgileri için en sık uygulanan tedavi nefertiti botoksudur. Nefertiti botoksu ile hem boyun çizgileriniz ortadan kalkar hem de çeneniz de daha gergin bir hale getirilir. Ancak bilinmelidir ki nefertiti botoksunun kalıcılık süresi 6-8 aydır. İşlemin etkisi geçince tekrar gerekebilir. Nefertiti botoksu dışında dolgu uygulaması ile de boyun çizgilerini yok etmek mümkün. Eğer çok derin ve yerleşmiş çizgilerden bahsediyorsak ulthera tedavisi ile bu sorunun önüne geçebiliriz. Boyun çizgilerini ortadan kaldırmak için birçok tedavi yöntemi mevcut ancak hangi tedavinin sizin için uygun olacağına karar verebilmemiz için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Sevgiler.

0

Kolay gelsin doktor hanım, ben henüz 26 yaşında genç bir kadınım. Fakat genetik yapım gereği boynumdaki çizgiler çok derin ve oldukça göze çarpıyor. Bu çizgilerden kurtulmak istiyorum. Nasıl kurtulabilirim? Ameliyat olmam şart mıdır? Bilgi alabilirsem çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, boyun çizgileri birçok hastamın rahatsızlık duyduğu bir problem. Genellikle birçoğumuz cilt bakımı için yüzümüze odaklanırız ama boynumuzun da bakıma ihtiyaç duyduğunu göz ardı ederiz. Bu sebeple ne işlem yaptırırsanız yaptırın boyun bakımınız konusunda hassas davranmanızı öneririm. Nefertiti botoksu boyun bölgesinde ince çizgiler bulunan hastalarımız için sık sık uyguladığımız bir yöntem. Nefertiti botoksu sayesinde yalnızca boyun çizgileriniz hafiflemekle kalmaz, çeneniz de daha gergin bir hale gelerek toparlanır. Bu yöntem 6 ila 8 ay süresince kalıcılığını korur. Daha uzun süreli olması için devamlı yeniletmeniz gerekir.
Ayrıca çizgiler derinse dolgu yapılarak kapatılabilir. Bir diğer başvurduğumuz yöntem ise ulthera tekniğidir. Bu teknik boynundaki çizgileri çok daha derinleşmiş olan hastalarımız için uyguladığımız bir yöntemdir. Ulthera ile ciltteki kolajen seviyesi artırılır ve cilde sıkı bir görünüm kazandırılır. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, 46 yaşındayım. Boyun kırışıklıklarımdan şikayetçiyim. Boyun çizgileri nasıl geçer? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, tedavi yönteminin belirlenmesinde boynunuzdaki çizgilerin derinliği çok önemli. Eğer yeni yeni ortaya çıkmaya başladıysa Nefertiti botoksunu önerebilirim. 6- 8 aylık kalıcılığı bulunmakta, düzenli olarak tekrar edilirse etkisini süreklilikle görebilirsiniz. Çizgiler derinse Ulthera tedavisi önerebilirim. Bu tedavi ile ciltte kolajen üretimi artar ve cildin sıkılaşarak forma girmesi sağlanır. En etkili tedavi planını yapmak için sizi muayene etmeden bir tavsiyede bulunmam doğru olmaz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Hocam, ben boyun kırışıklıklarından şikayetçiyim. Yüzüme botox yaptırarak kırışıklıklardan kurtuldum ama boynuma da yaptırabilir miyim? Yoksa ameliyat mı olmam lazım? Boyun çizgileri nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyunda özellikle yaşın ilerlemesiyle ince çizgiler halinde kırışmalar meydana gelir. Eğer çizgiler yeni yeni oluşmaya başladıysa Nefertiti botoxu uygulayarak bu çizgileri azaltabiliriz. Ortalama 15 dakika süren bu işlemin kalıcılık süresi 6- 8 aydır. Eğer çizgiler daha derinleşmişse Ulthera cihazı ile yaptığımız uygulamalar bu çizgilerin azalmasında oldukça etkili sonuçlar veriyor. Ulthera ile yaptığımız işlemde cildin üst derisi zarar görmez. Ciltteki kolajen üretimi arttırılır ve cilt sıkılaşarak forma girer. Ortalama 20 dakikalık tek seansta bu işlem tamamlanır. Ameliyat kararı için doktorunuza detaylı bir muayene olmanız gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı