Boyun Çizgileri Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

İyi günler 39 yaşındayım boynumdaki çizgilerden çok şikayetçiyim. Yüzümde herhangi bir sarkma ve kırışıklık olmamasına rağmen boynumda ince ince çizgiler oluşuyor. Ameliyatsız birşeyler yaptırmak istiyorum. Bu boyun çizgileri nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 25, 2020

Merhaba, boyun bölgesinin cilt kalitesi yüz bölgesine göre daha hassastır ve incedir bu yüzden yaş alma ile beraber yüzünüzden önce boynunuzda ince çizgiler oluşmaya başlayabilir. Yüzünüze dolgu-botox uygulamaları cilt bakımları koruyucu kremler, nemlendiriciler, güneş kremleri uyguluyoruz. Yüzümüze bu kadar dikkat ederken boynumuzu bazen göz ardı edebiliyoruz. Öncelikle yüzünüze uyguladığınız ne varsa boynunuza da uygulamanızı tavsiye ederim. Eğer boynunuzdaki çizgiler yeni yeni oluşmaya başlamış ince çizgiler ise nefertiti botox enjeksiyonunu önerebilirim. Nefertiti botoksu, cerrahi müdahaleye gerek bırakmadan boyun bölgesindeki sarkmaları toparlar, daha genç bir görünüm yaratır. Nefertiti botoksu aynı zamanda çenenin yeniden yapılanmasına da yardımcı olur. Nefertiti botoxu aslında iki alana uygulanan botoks işlemidir. İlk botoks enjeksiyonu alt çene hattı boyunca, diğeri ise boyun bölgesindeki kaslara uygulanır. Böylece boyun ve çene çizgisindeki sarkık duran kaslar gerilir, daha yukarı çekilir ve ince çizgiler yok edilir. Bu da kişiye daha sıkı, gergin ve pürüzsüz bir boyun görünümü sağlar. Nefertiti işleminden sonra boynunuz daha canlı ve estetik görünecektir. Botox dışında Ulthera işlemi de etkili bir işlemdir. Ultrason ile ortaya çıkan yüksek ısı, cilde zarar vermeden cilt altı bağ dokularına minik hasar oluşturur. Bu kontrollü yaratılan hasarlar, bağ dokusunda toparlanma ve sıkılaşma meydana getirir. Uygulanan bölgede oluşan ısı hasarını onarmak için cilt doğal olarak onarım sürecini başlatır. Bu uygulama da uzun vadede kolajen üretimini arttırır ve cildin daha genç olmasını sağlar. Uygulamanın süresi ortalama 20 dakikadır. İdeal etki için bir seans yeterlidir.

blank

İyi günler Leyla Hanım,  boyun bölgemde ince ince çizgiler oluşmaya başladı, halbuki ben daha 30 yaşındayım. Yüzümde kırışıklık yok ama boynumdaki kırışıklık beni çok mutsuz etmeye başladı. Bu boyun çizgilerinden nasıl kurtulabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, boyun bölgesindeki cilt yapısı yüz bölgesine göre daha hassas bir yapıdadır. Yüz bölgesinde kırışıklıklar hemen başlamasa da, bakım yapılmayan, ilgilenilmeyen boyun cilt derisi ince çizgiler oluşturmakta ve bakımsızlığa karşı adeta alarm vermektedir. Yüzümüze gösterdiğimiz hassasiyeti boyun bölgemize aynı duyarlılıkta davranmadığımız için çizgiler erken yaşlarda oluşabilmekte ve yıllara bağlı olarak derinleşip kalıcı hale gelebilmektedir. Boyundaki yeni oluşmaya başlayan ince çizgileri uyguladığımız Nefertiti botoksu ile görünürlüğünü azaltabilmekteyiz. Nefertiti botoksu ile neştersiz güzellik mümkün hale gelmektedir. Uygulamayla boyun bölgesindeki cilt sarkması, cilt katlanması toparlanmakta, diri canlı ve sağlıklı bir görüntü elde edilmektedir. Nefertiti botoksu uygulama alanı alt çene bölgesi ve boyun bölgesindeki kaslardır. Uygulama 10-15 dakika arasında sürmekte ve kalıcılığı yaklaşık altı ay civarında olmaktadır.

blank

Merhaba Leyla Hanım, 56 yaşında emekli bir sınıf öğretmeniyim. Yüzümde fazla kırışıklık olmamasına rağmen mesleğim gereği çok konuştuğum ve çok anlattığım için boynumda kırışıklıklar meydana geldi. Boyun çizgileri nasıl geçmektedir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, yüzümüze uyguladığımız kremleri, losyonları ve vitaminleri aslında boyun bölgesine de uygulamak gerekmektedir. Böylelikle yüz derisinden daha ince bir forma sahip olan boyun derisinde, ince çizgi oluşma süreci uzatılabilmektedir. Erken yıllarda boyun bölgesinde ortaya çıkan ve fark edilmeyip derinleşen boyun çizgilerini Ulthera cihazı ile ameliyatsız bir şekilde yok etmek mümkündür. Ulthera cihazında ultrason yardımıyla ortaya çıkan yüksek ısı, cildin üst kısmına zarar vermeden alt katmanlarındaki bağ dokusunda sıkılaşma meydana getirir. Deri altındaki yüksek ısıdan oluşabilecek hasarı engellemek için cilt bir onarım süreci başlatır. Uygulama sayesinde ciltteki kolajen üretimi artar, cilt toparlanır, forma girerek daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilir. Uygulama tek seanstır ve 20 dakika sürmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar