Boyun Germe Estetiği

Yüz hatlarında yer çekimine en çok maruz kalan bölgelerin başında çenenin yan kısımları ve çene altındaki gıdı bölgesi yer alıyor. Gıdı bölgesindeki deformasyonlar yüzünden buradaki deri kolayca gevşeyebiliyor ve ileriki aşamalarda sarkmaya başlıyor. Bunun yanı sıra yaş faktörünü ve yer çekimini de eklediğimizde boyun sarkma sorununu yaşayan birçok kişi görebiliyoruz. Boyundaki derinin sarkmasına halk arasında genellikle gıdı deniliyor. Bazı kişilerde bu sarkıklık boyun bölgesiyle birleşerek estetik olmayan bir görünüme sebep olabilir.Yanaklardan başlayan sarkma, çene bölgesinde kendini oldukça belli eder. Fotoğraflarda olduğunuzdan daha yaşlı ve kilolu görünüyorsanız sebebi gıdı problemi olabilir. Boyun germe operasyonuyla gıdınızdan kurtulabilir daha genç görünebilirsiniz.

Boyun sarkmasının nedenleri nelerdir?

Boyun sarkması ve gıdı probleminin başında genetik sebepler geliyor. Genetik sebeplerin üzerine ilerleyen yaş faktörünü de ekleyince gıdı sarkması beklenen bir gelişme oluyor. Bu nedenlerin yanı sıra çene kemiğinin yeterince gelişmemesi, kilolu olmak ve cildin esnekliğinin artmasıyla birlikte boyun bölgesinde sarkma ve gevşeme görülebiliyor. Zamanla çene hattı düzleşiyor, ağız çizgisinden başlayarak çeneye kadar devam eden katlantı çizgisi ortaya çıkıyor. Daha sonra gıdı ve boyun bölgesinde sarkma meydana geliyor.

Boyun estetiği nasıl yapılır?

Boyun estetiği genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat ortalama iki saat sürer. Kulak önünden başlayan, kulak memesinin altından kulak arkasına kıvrılan ve oradan da saçlı derinin içine doğru ilerleyen bir kesi açılır. Deri altındaki kas dokusu gerginleştirilir, cilt gerdirilerek fazlalıklar çıkarılır ve yeniden şekillendirilir. Şayet gıdıda yağlanma var ise Liposuction yapılır. Boyun estetiği operasyonundan önce hastanın daha önce geçirdiği operasyonlar ve hastanın yaşı, çene bölgesi ve cildin sarkması incelenir. Böylece hastaya en doğru olan estetik işlem yapılır. Boyun estetiğinin amacı, hastanın gıdı bölgesindeki fazla yağdan kurtulması ve sarkık görünümün ortadan kalkmasıdır. Böylece hasta kendini daha genç hissedecek ve kendine olan güveni artacaktır.

Boyun estetiği sonrası iyileşme süreci

Boyun estetiği ortalama 2 ila 3 saat sürer. İlk gün biraz ağrı olsa da hasta ağrı kesicilerle bunları durdurabilir. Bu operasyon sırasında kulak önü ya da arkasından girildiği için çok küçük izler kalır. Kalan bu izler dışarıdan çok belli olmaz. Eğer kişi izlerden rahatsız duyarsa lazer tedavilerinden faydalanabilir. Boyun estetiğinin üçüncü gününden sonra duş alınabilir. Operasyondan sonra mutlaka 10 gün boyunca bandaj kullanmalısınız. 10 gün içinde kulak çevresindeki dikişler alınır ve hasta günlük hayatına devam edebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir