Brezilya Kalçası (BBL)

Brezilyalı kadınların popolarının güzelliği herkes tarafından bilinir. Dik ve dolgun görünen bu popo görünümü için illa ki Brezilyalı olmanız şart değil. Brezilya kalçasına sahip olmak için her ne kadar spor yapsanız, doğru beslenme programları uygulasanız da hedefe ulaşmanız çok uzun bir zaman alabiliyor. Popo bölgesine uygulanabilen estetik operasyonlar sayesinde Brezilya kalçasına bir gün içinde sahip olabilir, kum saati vücut formuna kavuşabilirsiniz. İhtiyaca göre popo dikleştirme ameliyatı da yapılarak formu bozulmuş olan kalçanız daha dik ve estetik bir hale getirilebilir.

Popo estetiğinde yağ enjeksiyonu

Brezilya popo estetiğinde ilk tercih edilen yöntem yağ enjeksiyonu oluyor. Yaşa bağlı olarak veya genetik nedenlerden ötürü kişinin kalçasında sarkık bir görüntü olabilir. Bu gibi durumlarda kişinin vücudundan alınacak yağ dokusuyla popo görünümünde daha dolgun bir görüntü hedeflenir. Bu işlem izsiz olarak yapıldığı için izsiz popo estetiği de denilebilir.

Yağ enjeksiyonu ile popo ameliyatında öncelikle kişinin bölgesel yağlanma olan alanları tespit edilir. Popo bölgesinde yağın nereye enjekte edileceğine karar verildikten sonra özel kanüllerle hastanın fazla yağlanma olan bölgelerindeki yağ hücreleri alınır. Yağ hücrelerini içeren bu yağ dokusu çok katmanlı bir şekilde popoya transfer edilir. Bu aşamada katmanlı transfer olması önemlidir, böylece yağ enjeksiyonu çok daha kalıcı olacaktır.

Kimler yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiğine uygundur?

Yağ enjeksiyonu ile yağ transferi için kişinin popo hacminin tamamen yok olmamış olması gerekir. Çok zayıf ve popo hacmini tamamen yitirmiş kişiler için yağ enjeksiyonu yeterli olmaz. Bu gibi durumlarda silikon protez önerilir. Bunun yanı sıra poposunda ileri derecede sarkma olan kişilerde sadece yağ enjeksiyonu yeterli olmaz, popo dikleştirme ameliyatı da yapılması gerekir. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatı için kişinin vücudunda yeterli yağ olması gerekiyor. Bu nedenle bu işlem çok zayıf kişilere önerilmez.

Yağ Dolgusuyla Popo Estetiği Kalıcı mıdır?

Dolgu uygulaması ile popo büyütme kalıcı bir işlem değildir, düzenli olarak tekrarlanması gerekir. Yağ transferinin katmanlı olarak uygulanması yağ dokusunun daha uzun sureli kalıcı görünmesine yardımcı olur. Yağ transferi oldukça kolay uygulanan bir yöntem olduğu için kişi düzenli aralıklarla popo estetiği yaptırarak kusursuz popo görünümüne sahip olabilir.

Popo bölgesine yapılacak olan yağ transferinde kişiden alınan yağ eşit olarak iki popoya transfer edilir. Yani kalçadaki büyüme, kişiden alınan yağın miktarına bağlıdır.

1000cc alınan yağ =250cc +250cc

2000cc alınan yağ =500cc+500cc

3000cc alınan yağ =750cc+750cc

4000cc alınan yağ = 1000cc+1000cc

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir