Cilt Lekelerine Son Vermeye Hazır Mısınız?

Leke, farklı sebeplere bağlı olarak cilt dokusu üzerinde ortaya çıkan bir cilt problemidir. Oluşumunun ya da tedavisinin gerçekleştirilebilmesi için mutlaka nedenin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Cilt lekeleri en fazla cilt dokusunun açıkta olan yüz bölgesinde, el ve boyun bölgesinde ortaya çıkar.

Cilt lekeleri nasıl meydana gelir?

Cilt lekelerinin çok çeşitli şekillerde ortaya çıktığı bilinmektedir. Bunlardan en yaygın olarak karşılaşılanları sağlıksız beslenme, genetik yatkınlık, çevresel koşulların iyi olmaması sayılmaktadır. Ayrıca güneş ışınları da cilt dokusu üzerinde farklı türlerde lekelere yol açabilmektedir.
Cilt lekelerinin ilk sırasında sivilce izleri yer almaktadır. Çoğunlukla ergenlik dönemleri içerisinde meydana gelen bu aknelere yapılan müdahaleler sonucunda iz ve leke kalmasıyla çok sık karşılaşılır.

Cilt lekeleri nasıl tedavi edilir?

Günümüzde cilt lekelerinin çok çeşitli çözüm uygulamaları yer almaktadır. Bunlar içerisinden en fazla tercih edilen ve en iyi başarı oranlarını yakalayan uygulamalar baby face beauty uygulaması ile fraksiyonel lazer yani fraxel dual uygulamasıdır.

Baby face beauty uygulaması nedir?

Bu uygulama thulium lazer kullanılarak gerçekleştirilen cilt bakım ve cilt dokusunun yenileme işlemidir. Bu uygulamada yer alan thulium lazer ışınları sayesinde cilt dokusu üzerinde mikro-kanallar açılmakta dokunun durumuna göre ihtiyacı olan A ve C vitamini, Tranexamicacid; Resveratrol, ampuller cilt dokusunun alt katlarına uygulanmaktadır.
Baby face beauty uygulaması, thulium lazerin etkisi ile ampullerin cilt yenileyici etkilerinden maksimum verimle yararlanılmaktadır.

Baby face beauty uygulamasının avantajlar;

⦁ Tedavi süresinin kısa olması,
⦁ Ağrısız bir uygulama olması,
⦁ Yalnızca ufak ölçekli kızarıklık meydana getirmesi
⦁ Uzun süre cilt dokusunun yenilenmesini desteklemesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Fraksiyonel lazer uygulaması nedir?

Bu lazer uygulaması cilt dokusunun yenilenmesinde kullanılan lazer uygulamasıdır. Tedavi edici özelliğinin çok yüksek olması ve de yan etkilerinin yok denecek kadar az olması sayesinde günümüzde çok sık yararlanılmaktadır.
Fraksiyonel lazer uygulaması cilt dokusunun alt ve üst katmanlarında etkisini göstermektedir. Lazer ışını cilt dokusuna minik sütunlar şeklinde gönderilerek bölge üzerinde yeni kollajenlerin oluşumunun tetiklenmesi sağlanır.

Fraksiyonel lazer uygulamasının faydaları nelerdir?

Fraksiyonel lazer uygulaması cilt lekelerinin ortadan kaldırılması, akne izlerinin tedavi edilmesi, gençlik etkisi başta olmak üzere çok sayıda cilt sorununda başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.
Uygulanın kısa süreli olması, sosyal hayatı olumsuz bir şekilde etkilememesi ve etkilerinin çok başarılı sonuçlar vermesi sayesinde cilt lekeleri uygulamaları içerisinde ön plandadır.

Benzer Yazılar

BİR SORU SORUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir