Fraxel Dual

Daha Parlak, Ferah ve Temiz bir Cilt İster Misiniz?

Yaşınız kaç olursa olsun veya cilt tonunuz ne olursa olsun en az rahatsızlığı yaşatarak cildiniz için zamanı geriye alabilen, çığır açan bir cilt yenileme teknolojisi fraksiyonel lazerdir. Hastalarımız için mükemmel bir yüzey arındırıcı lazer yöntemi olan Fraxel Dual, kısa sürede etkileyici sonuçlar almamızı sağlar. Bu non-invaziv uygulama, yaşlanma lekelerini , cilt tonu problemlerini , güneş hasarlarını, çizgileri ve kırışıklıkları, akne izlerini veya genel cilt problemlerini tedavi amaçlı kullanılır. Bu yöntemi; yüz, boyun, göğüs, kol, bacak ve sırt bölgelerinde uygulayabiliyoruz. Fraxel lazer yöntemi 5 yıldır tüm dünyada, güvenle uygulanan ve kanser yapıcı bir etkisine rastlanmamış FDA onaylı bir uygulamadır.

Fraxel Dual Dalgaboyu Sistemi aslında iki lazerli bir uygulamadır.

1927 nm; Dalgaboyu yüzeysel olarak tedavi etmemizi sağlar. Bu lazer modu cilt tonu, doku yapısı ve yaşlılık belirtilerine etki eder. Cilt pigmentasyonunu iyileştirir. Tüm cilt tiplerinde etkili olan bu yöntem ile göğüs, el ve kollar dahil olmak üzere birçok bölgeyi kolayca tedavi edebiliriz.

1550 nm; Dalgaboyu modu ise cilt dokusunu hedefler. Derin çizgileri, akne izlerini tedavi eder. Cildin üst derisinde fazla soyulmaya neden olmadan cildin alt katmanlarına ısı hasarı yaparak cildin yenilenmesini sağlar.

Kişinin ihtiyacına göre konusunda uzman bir hekim tarafından uygulama yapılır. Bazı kişilerde her iki yöntemde uygulanabilir. Fraksiyonel lazer uygulaması PRP, mezoterapi, dolgu, radyofrekans gibi cilt yenilemede etkili olan yöntemler ile birlikte kullanılabilir. Böylece iz, kırışıklık ve sarkma tedavilerinde de etkinliğini arttırır.

Parlak Cilt İçin Fraksel Nasıl ve kaç seans uygulanır?

Uygulama öncesinde cildin güzel bir şekilde temizlenmesi gerekir. Cildi enfeksiyonlardan korumak amaçlı sterilizasyon sağlayan solüsyonlarla güzelce silinir. İsteğe bağlı olarak ağrıyı azaltıcı lokal anestezik krem sürülebilir. Lazer ışınlarından korumak amaçlı kişiye uygulama sırasında gözlük takılır. Fraksiyonel lazerde tedaviler seanslar halinde yapılmaktadır. Kişinin şikayetine göre en az 3-5 seans, en fazla 3-8 hafta aralıklarla uygulama yapılır. Seanslar genellikle 20 ila 30 dakika arasında sürer, seans aralıkları ise 3-4 hafta kadardır.

Fraksel Uygulama Sonrası, Daha Parlak Cilt

Cilt yenileme tedavinin seviyesine bağlı olarak kızarıklık ve şişme görülebilir. Bunun için nemlendirici bir krem ve ödem içinde buz buz paketleri ile soğutma yapılması faydalı olur. Bu şikayetler hafif ve geçicidir. Soymadan yapılan fraksiyonel lazer uygulamasında kişi sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Soyarak etkili olan tedavi yönteminde ise kişinin cilt yapısına bağlı olarak 5-10 gün arasında kızarıklık ve kabuklanma görülebilir. Bu durumda da bir kapatıcı sürülerek yine sosyal yaşama geri dönülebilir. Tedavi sonrasında bir saat kadar güneş yanığı duygusu hissedilir. Cilt bir iki hafta boyunca bronzlaşır bu durum tedavi seansları devam ettikçe görülür. Cilt güneşte kalmış gibi soyulacaktır ve altından daha taze, parlak, ışıltılı ve daha pürüzsüz görünen yenilenmiş bir cilt çıkacaktır.

Uygulama estetik amaçlı yapılıyor olsa da tıbbi bir müdahaledir. Bu yüzden mutlaka güvenilir tecrübeli ve uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Bu durum oluşabilecek risklerin önlenmesinde ve tespitinde aynı zamanda uygulamanın başarısında önemli bir koşuldur. Fraxel Dual uygulamasının yaz aylarında yapılması önerilmez. Bu uygulama sonrasında kişi güneşten çok iyi korunması gerektiğini bilmeli ve günlük yaşamına kontrollü bir şekilde devam etmelidir

Fraksiyonel lazer uygulaması sonrasında ödeme ve kollajen kısalmasına bağlı olarak ani bir düzelme görülür, fakat daha sonra bu düzelme azalır. Asıl kollajen yapımı üçüncü aydan sonra başlar ve işlemin sonucu en iyi şekilde 6. aydan sonra ortaya çıkar.

Cilt yenileme sonrası yan etkiler nelerdir?

Yan etki görülme oranı oldukça düşüktür, fakat olası yan etkileri;
Geçici yada kalıcı lekelenmeler
Herpes enfeksiyonu ve sivilce atağı
Yara izi ve enfeksiyon

Cilt yenileme Kimler için uygun değildir?

Deride aktif enfeksiyon ve iltihabı olanlara
Hamileler ve emzirme sürecinde olanlara
Son 6 ay içinde oral isotretinoin kullanmış olan kişilere
Işık duyarlılığı olan kişilere
Gül hastalığı olanlara
Kanser hastalarına
Kan sulandırıcı hap kullanan kişilere (en az 10 gün geçmeli)
Sivilce tedavisi için ilaç kullananlara (ilaç tedavisi bittikten en az 6 ay sonra)
Çok koyu tenli olan kişilere leke oluşumu riskinden dolayı uygulama yapılmamaktadır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.