Dermapen ile Cilt Kalitenizi Arttırın

Dermapen, cilt kalitesini arttırarak cildinizin sıkılığını sağlıyor, daha genç ve enerjik bir cilt yaratıyor. Cilt iğneleme, cilt güzelliği tedavilerinde en yeni görülen tedavilerden biridir. İnce çizgilenmeler, minik dokunuşlar, cilt rengi eşitsizliği gibi sorunları ortadan kaldırarak cilt kalitesini arttırmayı hedefleyen Dermapen, cildin kendi olanaklarından yardım alıyor. Dermapen uygulamasında mikro iğneleme tekniği kullanılır. Mikro iğneleme tekniğinde cilde minik delikler açılarak cildin kendini tedavi etmesi amaçlanır. Böylece cildin ürettiği kolajen cildi onararak daha pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar.

Mikro iğneleme nedir?

Mikro iğneleme son on yılda popülerlik kazanmıştır, çünkü cilt için minimum iyileşme süresi ile basit bir tedavi imkanı sağlar. Mikro iğneleme, UV hasarını ve cilt yaralarını yıllar boyunca tedavi etmek için kullanılan izsiz ve nispeten acısız bir yöntemdir. Minik iğnelerle ciltte hasar oluşturularak cilt kalitesi artar, cilt sıkılık kazanır.

Dermapen uygulanacak bölgeye öncelikle anestezik krem sürülerek cilt uyuşturulur. Daha sonra Dermapen başlığı uygulanan bölgeye gezdirilir. Mikro iğneleme cilt yenileme, iz tedavisi, kırışıklık ve sıkılık gibi durumlarda tercih edilen bir uygulamadır. Dermapen cilt altındaki kolajen üretimini destekleyerek cilt kalitesini arttırmayı hedefler.

Uygulama nasıl yapılır?

Uygulama, çapı 0.1 mm kadar küçük olan mikro iğnelerle kaplanmış bir kalem başlıkla yapılır. Kalemin ucundaki silindir dönerek ciltte masaj hissi yaratır. Üst epidermal tabakaya en az düzeyde zarar vererek ciltte çok sayıda mikro-kesi oluşturur, fakat daha çok dermal tabakaya mikroskobik hasar verir. Yaralanma ve minik kanama ciltte bir yara iyileşmesi amacı oluşturur. Bu artan kollajen ve elastin (elastik lifler) üretimi ciltte pürüzsüz bir doku yaratır.

Dermapen uygulaması acıtır mı?

Mikro iğneleme genellikle topikal anestezik krem ​​kullanılarak yapılır ve tedavi edilen alanın büyüklüğüne bağlı olarak 10-20 dakika sürebilir. Cilt, ideal olarak, retinoid (A vitamini) kremler ve C vitamini gibi antioksidanlar gibi cildin yenilenmesini artırabilecek uygun cilt bakım ürünleriyle önceden tedavi edilmelidir. İşlemden sonra hastalarda minik kanamalar oluşabilir bu normaldir. Yüzdeki kızarıklıklar ve şişlikler birkaç güne geçer.

Benzer Yazılar

BİR SORU SORUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir