Meme Estetiği

Doğal İzsiz Meme Estetiği

Kadınların en büyük hayallerinden biri dolgun ve ideal görünen göğüslerdir. Kadınların kendini çekici hissetmesi, giydikleri kıyafetleri kendilerine yakıştırmaları için göğüsler önemli bir rol oynar. Küçük göğüslü kadınlar, meme estetiği sayesinde hayallerinde meme görünümüne kavuşabiliyor ve dolgun memelerin keyfini uzun seneler çıkarabiliyorlar. Meme estetiği olmayı düşünen kadınların aklında iz kalır mı? sorusu belirebiliyor. Bu tarz endişeleri gidermek adına günümüzde doğal izsiz meme estetiği yapılabiliyor. İzsiz meme estetiği sayesinde kusursuz göğüslere vücudunuzda herhangi bir iz kalmadan kavuşabilirsiniz.

İzsiz Meme estetiği nasıl yapılır?

İzsiz meme ameliyatında, silikon protez meme koltuk altından memeye yerleştirilir. Koltuk altından girilerek yapılan ve silikon protezin tamamının kas zarı ile örtüldüğü bu ameliyat sayesinde hastalarda neredeyse hiç iz kalmamaktadır. Koltuk altından memeye yerleştirilen protez, göğüs arkasında olduğu için sarkmaya da neden olmaz. Meme altına yerleştirilen protezler ise memeyi aşağı doğru çekerek sarkma yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle protezin kas altına konması tercih edilmektedir. Gerekli durumlarla hastanın vücudundan alınan yağlarla göğüs büyütme de yapılabilir.

Meme estetiğinden sonra iz kalır mı?

Koltuk altından girilen meme ameliyatlarında, göğüs üzerinde kesi yapılmadığından herhangi bir iz kalmaz. Koltuk altında ise kolun tam katlanma yerinden kesi yapıldığı için iz bir kaç ay içerisinde hemen hemen tümüyle kaybolur. Birkaç yıl geçtikten sonra ameliyat izi tümüyle silinir.

İzsiz meme ameliyatı ne kadar sürer?

İzsiz meme operasyonunda göğüste bir kesi açılmadığı için ortalama 20 dakika sürer. Koltuk altından girilen meme estetiğinde, hiç bir doku kesilmediği için, o bölgede bir tünel açarak dokuları aralama tekniğiyle ameliyat gerçekleştirilir ve hemen hemen hiç kanama oluşmaz. Bu nedenle 15-20 dakika içinde ameliyat sonlandırılabilmektedir.

İzsiz meme estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Meme estetiği genel anestezi altında yapılır. Hasta aynı gün içinde taburcu olabilir. İzsiz meme estetiğinde dikişler içeriden yapıldığı için dikiş alınması gibi bir durum söz konusu değildir. Hastanın iyileşmesi genellikle 3-4 gün sürmektedir. Bu süre içinde hasta hafif işlerine dönebilmektedir. Ancak, bazen bu süre, hastanın ağrı eşiğine bağlı olarak 7-10 güne uzayabilmektedir. Hastanın spor yapmaya başlaması için ise ortalama bir iki aylık bir sürenin geçmesi önerilmektedir.

Meme estetiği emzirmeye engel olur mu?

Hayır, olmaz. Koltuk altından yapılan ameliyatlar, meme dokusuna hiç dokunmadan yapılır. Operasyonda kullanılan bu teknik ile kişi ilerde doğum yaparsa bebeğini emzirebilmektedir.

İzsiz meme estetiği kimlere uygundur?

Küçük memelerinden rahatsız olan kadınlar, daha dolgun ve dik görünen memelere sahip olmak isteyenler izsiz meme estetiğinden faydalanabilir. Meme büyütme operasyonunun bırakacağı izden tedirgin olan, vücudunda ameliyat izi olmasını istemeyen hastalarımız izsiz meme estetiğini 20li yaşlardan itibaren olabilirler.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir