Doğallığına Önem Verenlere Baby Botox

botox

Botox denilince akla donuk bir yüz geliyor. Aslında günümüz teknolojisi ile birleşen yöntemler sayesinde botox ile doğal sonuçlar almak mümkün. Yani hem kırışıklarınız azalacak hem de yüzünüzde donuk bir hava kalmayacak. Mimiklerinizi kaybetmeyeceğiniz baby botoks uygulaması daha az dozda enjeksiyon ile yapılır. Bununla birlikte yüz kasları doğal olarak hareket etmeye devam eder, ciltteki kırışıklıklar da azalır.

Baby botox ile genç ve doğal bir görünüm

Botoks uygulaması hastaların görünümünü ve mimiklerini doğrudan etkileyen önemli bir operasyondur. Eğer botoks sonrasında mermer gibi bir alın, şaşkın bakışlar veya kaş mimiklerinde problem yaşıyorsanız operasyon amacına ulaşmamış demektir. Botoksun hedefine ulaşması için yüzün doğal görüntüsünün korunması ve aynı zamanda kişinin olduğundan daha genç ve diri görünmesi gerekiyor. Baby botoks, düşük dozda enjeksiyonlarla uygulanıyor. Sadece ciltteki kırışıkları düzeltecek kadar uygulanan baby botoks uygulaması mimik hareketlerini engellemiyor. Baby botoksun etkili olabilmesi için yüz anatomisinin çok iyi bilinmesi gerekir.

Sanki hiç botoks yaptırmamış gibi!

Baby botoks botulinum toksin enjeksiyonları ile yapılır. Sadece çok az miktarda uygulanarak lokal kırışıklığı açar, kasları gevşetir ve sinir kasılmalarını azaltır. Baby botoks ortalama olarak 15 dakika sürer. Botoks uygulamasının etkisi genellikle 1-2 gün sonra ortaya çıkar. 2 gün sonra yüzünüzdeki kırışıklığın azaldığını ve daha genç göründüğünüzü fark edersiniz.

Baby botoks göz çevresi, kaş arası, kaz ayakları, alın bölgelerinde tercih edilir. Botoksun etkisi geçici olduğu için baby botoks uygulamasını 6 ayda bir yaptırmanızı öneriyoruz. Böylece kalıcılığını ve dinamik yüz yapınızı daha uzun süre korursunuz. Fakat en çok merak edilen konuda botoks etkisi geçince kırışıkların tekrar artacağının düşünülmesidir. Bu durum sanılanın aksine o bölgedeki kaslar kullanılmadığından botox etkisi geçince daha fazla kırışıklık olmayacaktır.

Baby botoks mimiklerini kaybetmek istemeyen herkese uygun

Cildin kolajen üretimi 35 yaşından sonra azalmaya başlar. Kolajenin azalmasıyla birlikte cilt elastikiyetini kaybeder, kırışmaya başlar. Kırışıklar için ne kadar erken önlem alırsanız, o kadar etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. 30lu yaşlar baby botoks uygulaması için uygun yaşlardır. Yüzünüzdeki kırışıklardan endişe duyuyor, daha genç ve dinamik görünmek istiyorsanız minimal dokunuşlarla müdahaleler yapabilirsiniz. Botoks uygulamasının cildinizde sahte bir görüntü yaratmasından korkuyorsanız tercihiniz baby botoks olabilir. Minik dokunuşlarla doğal ve canlı bir yüze kavuşacaksınız.

Güvenli bir uygulama mıdır?

Baby botox uygulaması için uzman bir hekim tercih eder ve doğru noktalara gerekli dozlarda uygulanırsa oldukça konforlu ve güvenli bir uygulamadır. Botox uygulaması zaten hem estetik hem de tıbbi tedavilerde uzun yıllardır güvenle kullanılmaktadır.

Benzer Yazılar

BİR SORU SORUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir