Doğum Sonrası Karın Sarkmaları Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla Hanım, 2 yıl önce doğum yaptım, ancak karın bölgemde oluşan sarkmalar 2 yıl geçmesine rağmen düzelmedi. Aktif spor yapmaya çalışsam da ne yazık ki istediğim sonuçları alamıyorum. Karın germe ameliyatı ile bu sarkmalardan kurtulabilir miyim? Ameliyat sonrasında ne kadar sürede iyileşme olur? Bilgi alabilirsem sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba , genellikle hamilelik sonrasında ve aşırı kilo alıp verme sonucunda karın kaslarında ve derisinde oluşan deformasyon sonucunda karın bölgesinde sarkmalar meydana gelir. Karın germe ameliyatı ile karın bölgesindeki yağ dokusu ve fazla deri alınarak sarkmalar ortadan kaldırılır. Daha sıkı ve düz bir karın için karın germe ameliyatı size yardımcı olabilir. Ameliyat sonrası 2-3 gün hastanede kalan hastalar taburcu edildikten sonra 5-6. gün hafif aktiviteler yapabilir, 15-18 günde günlük yaşamına dönebilirler. Sağlıklı günler dilerim.

blank

Merhaba Leyla Hanım. Birkaç ay önce doğum yaptım ve karın bölgemde sarkmalar meydana geldi. Bunları toparlamak için spor da yaptım fakat kesinlikle istediğim şekilde bir faydasını göremedim. Doğum sonrası karın sarkmaları nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 22, 2020

Merhaba. Vücudumuz zamanla kilo alıp verdikçe ve doğum sonrası yaşanan süreçte deforme olur ve sarkmalar meydana gelir. Spor ve diyetle fazla kilolarımızı verdikten sonra geriye kalan inatçı ve bölgesel kilolar ve sarkmaları liposuction ve karın germe işlemiyle çözebiliyoruz. Eğer fazla kilonuz yoksa fakat cildinizde sarkma mevcutsa, karın germe operasyonu öneriyorum. Karın germe operasyonu en basit haliyle karındaki sarkan fazla derinin cerrahi yöntemlerle kesilip alınması ve sonrasında göbek deliğinizin vücudunuzun yeni haline uygun şekilde tekrardan konumlandırılmasıdır. Doğum yaptıktan minimum 10 ay sonrası için önerdiğim bir operasyondur.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar