Doğum Sonrası Karın Sarkmaları Nasıl Geçer?

1.00K görüntülenmeKarın Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba Leyla Hanım, 2 yıl önce doğum yaptım, ancak karın bölgemde oluşan sarkmalar 2 yıl geçmesine rağmen düzelmedi. Aktif spor yapmaya çalışsam da ne yazık ki istediğim sonuçları alamıyorum. Karın germe ameliyatı ile bu sarkmalardan kurtulabilir miyim? Ameliyat sonrasında ne kadar sürede iyileşme olur? Bilgi alabilirsem sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba , genellikle hamilelik sonrasında ve aşırı kilo alıp verme sonucunda karın kaslarında ve derisinde oluşan deformasyon sonucunda karın bölgesinde sarkmalar meydana gelir. Karın germe ameliyatı ile karın bölgesindeki yağ dokusu ve fazla deri alınarak sarkmalar ortadan kaldırılır. Daha sıkı ve düz bir karın için karın germe ameliyatı size yardımcı olabilir. Ameliyat sonrası 2-3 gün hastanede kalan hastalar taburcu edildikten sonra 5-6. gün hafif aktiviteler yapabilir, 15-18 günde günlük yaşamına dönebilirler. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, doğuma bağlı olarak oluşan karın sarkmaları nasıl geçer? Doğumdan sonra karnımdaki sarkmalar bir hayli birikti ve gitmiyor. Lütfen yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, doğumdan sonra karın bölgesinde toplanan sarkmalar sık karşılaştığımız bir durumdur. Bu sarkmalar ilk 6 ay içerisinde giderek daha iyi duruma gelse de karın eski haline dönmemektedir. Ancak endişe edilmesi gereken bir durum yoktur. Günümüzde gelişen estetik tıp sayesinde bu durumun çaresi bulunmaktadır. Karın germe ameliyatı ile karın bölgesindeki fazla yağlar ve sarkıklıklar toparlanır. Böylece daha gergin ve sıkı bir cilde sahip olmuş olursunuz. Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, 5 ay önce doğum yaptım. Normalde hep zayıf biri olmama rağmen hamilelik süresince bir hayli kilo aldım ve doğumdan sonra karın bölgemde ciddi bir sarkma meydana geldi. Bu kötü görüntüyü düzeltmek istiyorum. Acaba doğum sonrası karın sarkmaları nasıl geçer? Siz ne önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğum sonrası birçok kadın sizin gibi benzer sorunlar ile baş başa kalır. Ne yazık ki alt karın bölgesindeki yağlanma ve sarkıklıklara spor yapmak dahi çok etkili olmayabilir. Bu nedenle kadın hastalarımız doğum sonrası bu tarz sorunları çözmek adına estetik operasyonlara başvurur. Karın germe ve toparlama tedavisinde en etkili yöntem ise karın germe ameliyatıdır. Bu ameliyatta öncelikle fazla yağlanma yaşanan bölgelerdeki yağlar alınır. Ardından sarkma görülen bölgeden fazla deri alınarak daha gergin ve estetik bir karın görüntüsü elde edilir.

0

Leyla Hocam iyi günler. Geçen yıl doğum yaptım ikiz bebeklerime ve doğum sonrası karnımda sarkma oldu. Doğum sonrası karın sarkmaları nasıl geçer? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hamilelikte alınan kilolar verildikten sonra çoğu kişiden özellikle karın bölgesinde ciddi sarkmalar oluşabiliyor. Öncelikle bu sarkmanın sizdeki oranına bakacağız. Etkili tedaviye karar vermede bu oranı belirlemek çok önemli. Aynı sorunla gelen bazı hastalarımda bu sorunu medikal tedavi yöntemleri ile çözdüğümüz oluyor. Ancak bazen ileri derecede sarkma problemleri ile karşılaşıyorum ve medikal yöntemler yeterli gelmeyebiliyor. Bu noktada en etkili yöntem karın germe ameliyatları. Bu ameliyat esnasında deforme olmuş deriyi keserek vücuttan atıyoruz. Yeni bir göbek deliği oluşturuyoruz ve karın bölgesini tamamen yeniliyoruz. Ayrıca hamilelik döneminde esneyen kasları da onarıyoruz. Uygun bir zaman diliminde merkezimizi ziyaret edebilirseniz sizi bir muayene eder, ihtiyacınız olan tedavi yönteminin ne olduğunu daha net aktarabilirim. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Merhaba Leyla Hanım, ben 2 yıl önce doğum yaptım. Hamilelik esnasında da baya fazla kilo almıştım. Haliyle doğumdan sonra göbeğim sarktı. Doğum sonrası karın sarkmaları nasıl geçer? Bilgi verirseniz sevinirim, iyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hamilelik sonrasında birçok kadın göbek bölgesinde yaşadığı sarkmalardan dolayı mustariptir. Sarkmayla birlikte çatlaklar da oluşmuş olabilir. Ve hamilelik sonrası bu sarkmalar diyet ya da ağır egzersizler ile ne yazık ki çözülemez. Göbek bölgesinde yoğun sarkmaları giderebilmenin en hızlı ve kesin yolu karın germe ameliyatlarıdır. Karın germe estetiğinde göbeğin alt kısmında sarkık görüntüyü oluşturan ve deforme olmuş olan deri kesilerek vücuttan atılır. Hastaya yeni bir göbek deliği de oluşturularak karın bölgesi bütünüyle yenilenir. Operasyon esnasında hamilelik döneminde esneyen kaslar da tamir edilir. Genel anestezi altında yaptığımız karın germe estetiği ile istediğiniz görüntüye kavuşabileceğinizi düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, yaklaşık olarak 1 yıl önce doğum yaptım. Doğumdan sonra ne kadar dikkat etmiş olsam da hamilelik döneminde aldığım kiloları veremedim. Fazla kiloların yanı sıra doğumdan sonra karın bölgemde bir sarkma meydana geldi. Doğumdan sonra oluşan bu karın sarkması nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hamilelik döneminde alınan kilolar ve doğumdan sonra oluşan cilt sarkmaları doğumdan sonraki altı ay içinde biraz toparlanır. Bu süreçten sonra bir müdahale olmadığı takdirde vücutta herhangi bir değişiklik olmaz. Eğer 6 aylık süreçte fazla kilolarınızdan ve cildinizde oluşan sarkmadan kurtulamadıysanız destekleyici bir estetik uygulamadan faydalanmalısınız. Sizin şikayetiniz doğum sonrasında oluşan karın sarkması olduğu için muhtemelen en uygun yöntem karın germe ameliyatı olacaktır. Ancak net bir karar vermeden önce sizi muayene etmeli ve cilt yapınız hakkında bilgi edinmeliyim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı