Doğumdan Ne Kadar Sonra Liposuction Ameliyatı Olabilirim?

995 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Hocam selamlar ben 38 yaşındayım bir tane çocuğum var sezaryen ile yeni doğum yaptım. Doğum kilolarımı verdim ama bölgesel fazlalıklarım doğum öncesinde de vardı hala beni rahatsız eden basen ve karın bölgem de yağlanma var. Artık bu yağlardan kurtulmak istiyorum. Doğum yapalı 5 ay oldu ameliyatı ne zaman yaptırmam doğru olur? Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba sezeryan ile doğum yapmış hastalarımız için doğumdan en az 6 ay sonrasında Liposuction operasyonu önermekteyiz. Çünkü bu süre boyunca vücutta değişiklikler devam edecektir.Operasyon için emzirme dönemi geçmesi ve hastanın ideal kilosuna dönmesini beklemek gerekmektedir. Sonrasında uzman bir cerrah ile görüşerek ameliyatınıza karar verebilirsiniz.Sağlıklı günler.

0

Doktor Hanım merhaba, doğumdan ne kadar sonra liposuction ameliyatı olabilirim? Göbek yağlarımı aldırmak istiyorum. Doğum gerçekleşeli 8 ay oldu. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğum sonrası vücudun normal formuna dönmesi için emzirme dönemi bittikten sonra ortalama 6 ay kadar bir süre gereklidir. Eğer emzirmiyorsanız ve üzerinden 6 ay geçti ise liposuction yapılabilir. Uygun bir zamanda muayene için gelebilirseniz birkaç analiz yapalım bir de tetkik ve tahliller ile genel sağlık durumunuzu değerlendirelim. Sonrasında sizin için en uygun yöntem Liposuction mı, eğer öyleyse zamanlamada hangi tarih doğru olur konuşalım ve tedavi takviminizi belirleyelim. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, 3 ay önce doğum yaptım. Hamilelik sırasında oldukça kilo aldım. Doğumdan sonra hızla versem de göbeğimdeki yağlar bir türlü gitmedi. Aynı zamanda vücudum da sarktı. Bu nedenle liposuction yaptırmak istiyorum. Acaba doğumdan ne kadar sonra liposuction ameliyatı olabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin de dediğiniz gibi doğum sonrası birçok kadının vücudunda sarkma ve yağlanmalar görülebilir. Ancak gelişen estetik tıp ile bunun önüne geçmek mümkün. Liposuction ile fazla yağlarınızdan kurtulabilir, germe ameliyatı ile sarkık bölgeleri toparlattırabilirsiniz. Ancak henüz 3 ay önce doğum yaptığınızı belirtmişsiniz. Liposuction işlemi yaptırabilmeniz için doğumdan sonra 6 ay ila 1 yıl arası beklemeniz önerilir. Bu süre sonunda genel sağlık durumunuz da uygun ise liposuction yaptırabilirsiniz.

0

İyi günler hocam. Ben yeni doğum yaptım. Yaklaşık 2 ay olacak ancak doğum sonrası oluşan kilolarımdan kurtulmam için pek vaktim yok. Spor ile zaten ilgilenemiyorum, diyet de bir işe yaramıyor. Bu nedenle liposuction yaptırmak istiyorum fakat doğumdan ne kadar süre sonra yaptırmam gerek bilginiz var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğum sonrası kilolardan kurtulmak için liposuction sıklıkla uyguladığımız bir yöntemdir. Aynı zamanda vücudunuzda çok sarkma var ise germe ameliyatlarından da faydalanabilirsiniz. Ancak bu işlemler için henüz daha erken olduğunu söyleyebilirim. Genellikle liposuction işlemini doğum üzerinden 6 ay ila 1 yıl geçtikten hatta emzirme dönemi tamamen bittikten sonra yaptırmanızı öneriyorum. Kesin bir cevap verebilmem için sizi önce muayene etmem gerekiyor.

0

Leyla Hocam merhaba, 4 ay önce doğum yaptım. Bel bölgemden Liposuction yaptırmak istiyorum. Doğumdan ne kadar sonra liposuction ameliyatı olabilirim? Yanıtlamanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatı için toplamda 1 yıl kadar beklemenizi tavsiye ederim. Doğumdan sonra 9- 10 ay kadar süreyle bazı kilolar vücuttan kendiliğinden atılır. Bu yağlar gittikten ve vücut normal formuna yeniden döndükten sonra öncelikle genel sağlık durumunuzun ameliyat için uygunluğuna bakarız. Sonrasında ise Liposuction sizin için uygun bir yöntem mi anlamak için gerekli vücut analizlerini yaparız. 8 ay sonra muayene için gelebilirseniz etkili bir çözüm planı oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, tam bölgesel göbek yağlanmam için Liposuction ameliyatı yaptıracaktım ki hamile olduğumu öğrendim. Dolayısıyla operasyon kararımı ertelemek zorunda kaldım. Doğumdan ne kadar sonra liposuction ameliyatı olabilirim? Vakit kaybetmek istemiyorum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim. Liposuction bölgesel yağlanmalarda oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak hamilelik sürecinde hormonal bazı değişiklikler gerçekleşir. Hamilelik sırasında ekstra kilolar alınır. Bu kiloların verilmesi ve vücudun normal işleyişi dönmesi için 9- 10 aya ihtiyaç vardır. Doğum yaptıktan sonra 1 yıl beklemenizi öneririm. Vücudunuzun normal standartlarına ulaşmasını bekleyip, Liposuction ameliyatınızı bu süreçte olursanız daha etkileyici sonuçlar elde edersiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı