Doğumdan Ne Kadar Sonra Liposuction Ameliyatı Olabilirim?

blank
1 Cevap

Hocam selamlar ben 38 yaşındayım bir tane çocuğum var sezaryen ile yeni doğum yaptım. Doğum kilolarımı verdim ama bölgesel fazlalıklarım doğum öncesinde de vardı hala beni rahatsız eden basen ve karın bölgem de yağlanma var. Artık bu yağlardan kurtulmak istiyorum. Doğum yapalı 5 ay oldu ameliyatı ne zaman yaptırmam doğru olur? Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba sezeryan ile doğum yapmış hastalarımız için doğumdan en az 6 ay sonrasında Liposuction operasyonu önermekteyiz. Çünkü bu süre boyunca vücutta değişiklikler devam edecektir.Operasyon için emzirme dönemi geçmesi ve hastanın ideal kilosuna dönmesini beklemek gerekmektedir. Sonrasında uzman bir cerrah ile görüşerek ameliyatınıza karar verebilirsiniz.Sağlıklı günler.

blank

Liposuction yaptırdıktan ne kadar sonra hamile kalabilirim?Liposuctiondan sonra hamile kalmamın sakıncası olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Liposuction ve hamilelik planı birbirine yakın dönemlerde ise; genellikle operasyonu hamilelikten sonraki döneme ertelemek önerilir. Liposuctiondan 4 ay sonra hamile kalınmasında bir sakınca yoktur.

blank

Merhaba hocam, geçen ay bugün doğum yaptım.  Hamileliğim sırasında 25 kg aldım. Doğurduktan sonra hemen verirsin kilolarını dediler ama ben hiç kilo veremedim aksine bu bir ay içinde aldım. Doğumdan ne kadar sonra liposuction ameliyatı olabilirim hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ocak 15, 2021

Merhaba, hamilelik döneminde hormonların artışıyla beraber kilo alımında da artış görülmektedir. Gebelikte her ay bir kilo alınmalı denilse de çoğu zaman bu mümkün olmamaktadır. Her kadın gebelik döneminde aynı oranda kilo almaz. Yeni doğum yapmış anneye liposuction ameliyatı önerilmemektedir. Süt verme dönemi boyunca ve bebeğe bakım süresi boyunca harcanacak efor ile birlikte fazla kilolardan kurtulmuş olacaksınız. Doğumdan sonra vücudun toparlanması ve dinlenmesi için belirli bir süreye ihtiyacı vardır. Bu süre yaklaşık olarak 10 aydır. Bu 10 aylık süre içerisinde vücut kendini toparlayacak ve gebelik boyunca aldığınız kilolar yavaş yavaş eriyecektir. Bu süreci doğal akışına bırakmak kilo vermeniz bakımından da önemlidir. Doğumdan sonra 10 ile 12 ay arasında gebelikte aldığınız yağları eritemiyorsanız o zaman liposuction yaptırmanızda yarar olacaktır. Liposuction ameliyatından sonra evde istirahat süreniz olmaktadır. Bu süre içerisinde liposuction ameliyatı olmak kadını zorlayabilmektedir. Doğumdan sonra hayat düzeninin değiştirilmesi ve oturtulması biraz zaman alacağı için, bu ameliyatı biraz ertelemek gerekebilir

blank

Merhabalar. 3 ay önce doğum yaptım. Doğumdan sonraki kilolarımı henüz veremedim. Liposuction operasyonu olmayı planlıyorum. Doğumdan Ne Kadar Sonra Liposuction Ameliyatı Olabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 17, 2020

Merhabalar. Doğum yaptıktan sonra alınan kiloları vermek ve vücudu tekrar doğum öncesine en yakın şekle sokmak biraz zorlayabilir. Veremediğiniz doğum sonrası fazla kilolarınızı çok dert etmeyin. Liposuctionla birlikte bu sorunu çözebiliriz, fakat sizin ve bebeğinizin sağlığı her şeyden önemli. Liposuction da dahil olmak üzere herhangi bir estetik operasyon için emzirme sürecinizin bitmesini beklemeniz en doğrusu olur. Ben kadın hastalarımın doğumlarından sonra minimum 6 ay, maksimum 1 sene geçtikten sonra operasyon yapmayı öneriyorum. Anne ve bebeğinin emzirirken oluşan güven bağını koparmamak çok önemli. Dolayısıyla emzirme döneminin bitmesini beklemek çok daha doğru olur.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar