Doğumdan Sonra Meme Ameliyatı Ne Zaman Yapılır?

1.28K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Leyla Hanım merhabalar. Ben 28 yaşındayım ve yeni evliyim. Yeni doğum yaptım ancak meme dikleştirme operasyonu geçirmek istiyorum. Bu ameliyatı olabilmem için doğumumdan ne kadar bir süre geçmesi gerekir? Sevgilerle…

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar , Süt kesildikten sonra ameliyat için en az 6 ay geçmelidir. Aksi halde göğüste ameliyat sonrası iltihaplanma olabilir, dikişler açılabilir, bu da fazla iz kalkmasına neden olabilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, uzun zamandır meme büyütme ameliyatı olmak istiyordum ancak fırsat bulamadım. Şimdi de 2,5 aylık hamileyim. Herhalde uzun bir süre daha ameliyat olmam zor gibi görünüyor. Ancak bu süre zarfından emin değilim. Acaba doğumdan sonra meme ameliyatı ne zaman yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle tebrik ederim. Bebeğinizi sağlıkla büyütürsünüz umarım. Ben hastalarıma emzirme dönemi üzerinden en az 6 ay geçtikten sonra meme ameliyatı yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Bunun sebebi ise süt bezleri ve süt kanallarının yeniden eski formuna dönmesini beklemektir. Aynı zamanda bu süreç içerisinde memeleriniz de ameliyat için uygun boyut ve şekli alacaktır. O nedenle ilgili zaman geçtikten sonra uzman bir hekime muayene olarak tedavi sürecini başlatmanız uygun olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam iyi çalışmalar, yaklaşık 4 ay önce ikiz bebeklerime doğum yaptım. Fakat doğumdan sonra göğüslerimin içi bir hayli boşaldı ve en kötüsü de aşırı sarktılar. Sarkık meme görüntüsü sebebiyle özgüven eksikliği yaşıyorum ve kendimi aynada hiç beğenmiyorum. Bu nedenle meme ameliyatı olmak istiyorum ancak yeni doğum yaptığımdan tehlikeli olur mu bilemedim. Size danışmak istedim, rica etsem bana yardımcı olabilir misiniz? Doğumdan sonra meme ameliyatı ne zaman yapılır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, doğumdan sonra içi boşalan ve sarkan memeler oldukça sık karşılaştığımız olağan bir durum. Bu durumu hızlı ve kalıcı bir şekilde düzeltmenin en etkili yolu da cerrahi işlem geçirmektir. Ancak henüz 4 ay önce doğum yaptığınızdan hala emzirme dönemindesiniz. Meme ameliyatından etkili bir sonuç alabilmemiz için emzirme dönemini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Emzirme döneminden yaklaşık 6 ay sonra memeniz nihayet kendi şeklini alacaktır. Bu süre sonunda meme ameliyatı olursanız oldukça başarılı sonuçlar elde etmek kaçınılmaz olacaktır. Sevgiler.

0

Leyla hocam merhaba, ben 1 ay önce doğum yaptım. Meme büyütme olmak istiyorum ancak doğumdan sonra meme ameliyatı ne zaman yapılır bilmiyorum. Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bebeğinizi güle güle büyütmenizi dilerim. Ben doğum sonrası meme ameliyatı olmak isteyen hastalarıma emzirme yani süt gelme döneminin bitmesinden minimum 6 ay bekledikten sonra bu ameliyatı olmalarını öneriyorum. Çünkü süt bezlerinin ve süt kanallarının eski haline dönmesi lazım. Bu sürede de memenin doğum sonrasındaki yeni formunu almasını beklemiş oluyoruz aslında. Bu sayede ameliyatta memeye son şeklini verebiliyoruz ve bu şeklin bozulma riski de azalmış oluyor. Sütünüz kesildiğinde muayene için gelebilirseniz gerekli tahlil ve analizleri de yaptıktan sonra nasıl bir operasyon planlanması gerektiğini ve doğru zamanı konuşabiliriz. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, meme büyütme ameliyatı olmak istiyordum ancak hamile kaldım. Şu an gebeliğin 4. ayındayım. Doğumdan sonra meme ameliyatı ne zaman yapılır? Ne kadar beklemem gerekecek? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum. Meme ameliyatı olmak için emzirme döneminiz yani süt gelme durumunuz bittikten sonra en az 6 ay kadar beklemenizi tavsiye ediyorum. Süt bezlerinin ve süt kanallarının eski haline dönmesi ve bu süreçte memenin de doğum sonrasındaki yeni şeklini alması operasyondan beklenilen sonuçların alınmasında oldukça önemli. Sütünüz kesilsin, sonrasında bir muayene oldun. Doktorunuz da onay verdiği takdirde emzirmeden 6 ay sonra meme ameliyatınızı olabilirsiniz.

0

Merhaba leyla hanım, yaklaşık bir buçuk yıl önce doğum yaptım, doğumdan sonra göğüslerim sarktı, eski haline de geri dönmedi maalesef. Göğüslerimdeki bu sarkıklık beni hiç memnun etmeği için meme ameliyatı yaptırmak istiyorum. Yakın bir zamanda meme ameliyatı yaptırmam da bir sakınca var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğumdan sonra meme ameliyatının ne zaman yapılabileceği emzirme dönemiyle ilişkilidir. Emzirme döneminde göğüsler etkin durumda olduğu için süt bezleri ve süt kanalları da bu duruma bağlı olarak açık ve genişlemiş vaziyette oluyor. Süt bezlerinin ve süt kanallarının işlevselliği emzirme dönemi bittikten sonra altı aylık süreçte eski haline döner. Bu sürede de meme doğum sonrası yeni şeklini alır. Doğumdan sonra meme ameliyatı yapabilmek için memenin yeni şeklini alması beklenir, yani emzirme sürecinizi tamamladıysanız ve üzerinden altı ay geçtiyse meme ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı