Dolgu ve Botoks ile Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiği yaptıran kişiler zamanla ufak rötuşlara ihtiyaç duyabiliyor. Aynı zamanda burnunda minik şekil bozuklukları olan ve bunları ameliyatsız bir şekilde düzeltmek isteyen kişiler dolgu ve botoks tekniklerini tercih ediyor. Dolgu ve botoks uygulamaları burunda minik değişiklikler yapmanıza izin verir. Ameliyat olmadan, öğle aranızda burnunuzdaki deformasyonları düzeltmek isterseniz botoks ve dolgu uygulamaları sizin için uygun olacaktır. Ayrıca, burundan rahat nefes alamayanlar için de bu işlemler oldukça etkili sonuçlar yaratır.

Botoks ile burun estetiği

Botoks uygulaması ile burun ucunu kaldırmak ya da özellikle gülerken genişleyen burun kanatlarını daraltmak mümkün oluyor. Burun tabanına yapılan botoks uygulaması ile burun ucu kaldırılarak burun düşüklüğü giderilir. Botoksun etki süresi sonunda burun tekrar orjinal haline geri döner.
Botoks, gülerken burun kanatları genişleyen kişilerde de çözüm olabilir. Özellikle burun kanatlarının etrafındaki kaslara uygulanarak sonuç alınır. Botoks tek başına kullanılabildiği gibi hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri ile birlikte uygulanarak daha iyi sonuçlar elde edilebilir. Burnunda hafif kemeri olan, burun ucu belirgin olmayan kişilerde, gerekli yerlere dolgu maddesi uygulanarak ameliyatsız daha düz bir burun ve estetik görünüme sahip olmaları sağlanabilir.

Dolgu ile burun estetiği

Dolgu ile yapılan burun estetiğinde dolgu maddesi, burun kökü ve burun sırtına uygulanır. Dolgu ile yapılan burun estetiği daha güzel bir çatı elde etmek, burun ile dudak arasındaki mesafeyi doldurmak, burun ucunu kaldırmak veya burun ucunu doldurmak için tercih edilir. Dolgu maddesi ameliyat gibi kalıcı sonuçlar yaratmaz. Dolgu ile yapılan burun estetiğinin 18 ay boyunca kalıcı olacaktır. Eğer burun sırtınızdaki düzensizlik varsa, burun kemerinizi gizlemek istiyorsanız veya burnunuzun ucunu daha kalkık göstermek isterseniz dolgu uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Ameliyatsız yapılan bu işlemden 18 ay sonra dolgu maddesi vücuttan emilerek dışarı atılır.

İyileşme süreci

Burun dolgusu ve botoks ile yapılan müdahaleler, ameliyat korkusu yaşayan kişiler için oldukça uygundur. Anestezi endişesi olan hastalar botoks ve dolgu işlemleriyle pratik bir şekilde burun estetiği yaptırabilir. Ameliyatsız burun estetiği, ince uçlu enjeksiyon iğneleri sayesinde ağrısız bir şekilde kısa sürede tamamlanır. İyileşme süreci yok denecek kadar azdır. İşlemden sonra burnunuzu güneşten korumalı, bir-iki gün ağır spordan uzak durmalısınız. Operasyondan sonra burunda şişlik veya ödem oluşmaz. Hasta günlük hayatına aynı gün içinde geri dönebilir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir