Blog, Dudak Dolgusu

Dolgun Dudakların Sırrı

Kadınlarda çekici görünümün sırrı dolgun dudaklardan geçiyor. Dolgun dudaklar günümüzde seksi ve kadınsı bir görüntü ortaya çıkarıyor. Dolgun dudaklar, yüz hatlarının tamamlanmasına ve yüzün daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Hyaluronik asit ile yapılan dudak dolguları alt ve üst dudağın doğal bir şekilde dolgunlaşmasını sağlar. Dolgunlaşan dudaklar yüz hatlarıyla bütünleşerek kişiyi daha çekici ve seksi gösterir. Son yıllarda en çok tercih edilen medikal estetik uygulamalardan biri de dudak dolgusudur. Dudak dolgusunun etkileri geçicidir, yani dudak dolgusunu beğenmeyenler 6 ay sonra doğal dudaklarına geri dönebilir. Eğer dolgun dudaklarınızı beğendiyseniz, dudak dolgusunu her 6 ayda bir tekrar yaptırabilirsiniz.

Dudak tipleri nelerdir?

Klasik dudak: Klasik dudaklar en doğal görünen dudak dolgularından biridir. Özellikle yaşlanma ile birlikte dudaklarının hacminde azalma olan kişiler için klasik dudak dolgusu uygun olacaktır. Klasik dudakların amacı, yaşlanmayla birlikte azalan dudak hacmini tekrar yoğunlaştırmaktır. Hyaluronik asit dolgusu sayesinde dudaklarınızın ortasını daha dolgun bir hale getirebilir, dudak yapınıza ve yüz şeklinize uygun bir şekilde dudaklarınızı büyütebilirsiniz.

Gül dudak: Angelina Jolie’nin dudaklarını beğeniyorsanız gül dudak tipini araştırmanızı öneririz. Gül tipi dudaklar, klasik dudak tipine göre daha dolgun ve iri görünür. Dudaklar, doğal bir şekilde ön tarafa doğru uzatılarak daha çekici bir görünüm elde edilir. Eğer siz de dudaklarınızda hacimli ve etkili bir dolgunluk yakalamak istiyorsanız gül dudak tipiyle ilgili hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

Kelebek dudak: Tıpkı kelebek kanadı gibi yay şeklinde güleç bir ifadeye sahip olmak isterseniz kelebek dudak yaptırabilirsiniz. Taylor Swift gibi genç ve sağlıklı bir dudak şekli arıyorsanız kelebek dudak sizlere uygun olacaktır. Uzman hekimler tarafından yapılan kelebek dudak uygulaması sayesinde dudaklarınız yay şeklinde yukarı doğru kalkacaktır. Dudak kenarlarınızın hafifçe yukarı kalkmasıyla yüzünüzdeki somurtkan ve yaşlı ifade kaybolacak. Kelebek dudak, dudak yapısı aşağı sarkık olan kişilere önerilir.

Damla dudak: Damla dudak tipi, kelebek dudakların tam tersidir. Damla dudak modelinde alt dudaklarda iki tane gözyaşı damlasına benzeyen girintiler vardır. Bu girintiler, dudakların daha hacimli ve dolgun görünmesine yardımcı olur. Damla dudak modelinde dişler daha çok ön plandadır. Bu nedenle damla dudak yaptıran kişilerin mutlaka ön dişlerine özen göstermesi ve dişlerini düzenli olarak beyazlatması önerilir.

Melek kanadı dudak: En masum ve en genç görünen dudak şekli melek kanadı dudaklardır. Angel lip modeli denilen bu dudaklar, üst dudak ile burun tabanı arasındaki mesafenin kısaltıldığı modellere denir. Melek kanadı dudak modeli angel lip lift estetik operasyonu ile elde edilebilir. Dudaklarınızda kalıcı bir dolgunluk ve etkili bir değişim istiyorsanız melek kanadı dudak operasyonu ile tanışmalısınız.

Angel lip lift estetiğinde, hastanın burun tabanı ile üst dudağı arasında kalan deri parçası kesilerek ideal uzunluğa getirilir. Üst dudak hafifçe yukarı doğru kaldırılarak ameliyat tamamlanır. Eğer hastanın alt dudağı çok ince ise, alt dudağa ihtiyaç halinde hyaluronik asit dolgusu da önerilebilir. Angel lip lift estetiği yüzün daha masum, güleç ve enerjik görünmesine yardımcı olacaktır.

Hollywood dudağı: Hollywood filmlerinde gördüğümüz bu dudak şekli, hem üst hem de alt dudağın dolgun olduğu modeldir. Ünlülerin sıklıkla tercih ettiği bu dudak modeli yüze seksi ve çekici bir hava katar. Hollywood dudağında dudakların tam ortası ve iki yanı birden aynı düzeyde eşit olarak doldurulur. Özellikle ruj sürmeyi seven kişiler bu dudak modeliyle çok mutlu olacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir