Dudak Dolgusu Sonrası Lip Lift Yapılır mı?

1.42K görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

Hocam selamlar ben 28 yaşındayım geçtiğimiz senelerde iki defa dudak dolgusu yaptırdım. Dudaklarımın çok ince olmasından şikayetçiyim. Sonrasında sizin yaptığınız lip lifting dudak kaldırma işlemini gördüm. Merak ettiğim dudak dolgusu yaptırdıktan sonra lip lifting yaptırabilir miyim? bilgi verirseniz çok memnun olurum teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lifting ameliyatını dudak dolgusundan sonra yaptırabilirsiniz.Ama benim önerim eğer üst dudağınızın ince olmasından şikayetçi iseniz ve doğal bir dolgunluk yakalamak istiyorsanız angel lip lifting dudak kaldırma işlemi yaptırmanızdır. Çünkü bu operasyon sonrasında dudaklarınızda doğal olarak dışa kıvrılma ve dolgunluk sağlanacaktır. Eğer dudak dolgusundan sonra lip lifting yaptırırsanız ilk aylarda dudaklarınız çok daha dolgun görünecektir, dudak dolgularının ömrü 4 ila 6 ay olmasından kaynaklı aylar geçtikçe dolgunuz eriyeceği için dudaklarınızda lip lifting ameliyatının etkisini daha yoğun şekilde göreceksiniz. Böylece dudaklarınız çok daha doğal görünecektir. Bazı hastalarımızda lip lifting operasyonu yaptırdıktan sonra dolgu yaptırma gereği hissedebilir çok daha dolgun dudaklara sahip olmak için. Ama şunu unutmamak gerekir lip lifting ameliyatı dudak dolgusu gibi geçici değil, kalıcı bir etki yaratır.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, 20 gün önce dudak dolgusu oldum ama lip lift de benim sorunum da çok etkiliymiş sonradan araştırınca gördüm. Dudak dolgusu sonrası Lip Lift yapılır mı yoksa artık çok mu geç?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusunda amacımız dudağa daha dolgun bir görüntü kazandırmaktır. Lip Lift operasyonlarında ise en büyük fayda burun ile üst dudak arasındaki mesafeyi kısaltıyor oluşudur. Bu noktada sizin görüntünüzle ilgili ne istediğiniz ve esas ihtiyacınız çok önemli. Dudak dolgusu sonrası Lip Lift olmanızda bir problem yaşanmaz. İsterseniz muayene için gelin ve ihtiyaçlarınızı konuşalım mevcut durumu bir tespit edelim. Lip Lift ihtiyacınız varsa o uygulamayı da yaptırabilirsiniz.Ancak lip lift ile üst dudak bir miktar yukarı kıvrıldığından büyük görünür. Dolgu fazla gelirse eritilebilir. İlaveten, dudak dolgusu zaman içerisinde etkisini yitirir. Lip Lift sonrasında bu işlemi de tekrarlatabilirsiniz. Herhangi bir sakıncası yoktur.

0

Merhaba hocam, birkaç ay önce dudaklarıma daha dolgun ve kadınsı durmaları için dudak dolgusu işlemi yaptırdım. Fakat hayalimdeki görüntüye erişemedim. O nedenle Lip Lift yaptırmak istiyorum ancak bu noktada endişelerim var. Dudak dolgusu sonrası lip lift yapılır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, dudak dolgusu uyguladıktan sonra lip lift yaptırmanıza engel olacak herhangi bir sebep yoktur. Gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Lip Lift uygulamasında asıl amaç üst dudağı kaldırarak daha genç yüz hatlarına kavuşmaktır. Lip lift işlemi sonrasında dudaklarda bir miktar dolgunlaşma olur. Ayrıca cerrahi bir işlem olduğundan kalıcı olduğu unutulmamalıdır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 27 yaşında genç bir bayanım. Yaklaşık 3 yıl önce dudaklarımın istediğim seviyede dolgun olmaması nedeniyle dudak dolgusu yaptırmıştım. 5 ay önce de dolguyu yenilettim ancak yine istediğim sonucu alamadım. Lip lift uygulamasının beni istediğim sonuca ulaştıracağını düşünüyorum ancak dudak dolgusu yaptırdıktan sonra lip lift yapılıyor mu emin değilim. Bilgi alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu işleminden sonra lip lift yaptırmanın hiçbir sakıncası yoktur. İki uygulama da arka arkaya yaptırılabilir. Ancak burada bilinmesi gereken en önemli nokta lip lift uygulamasının cerrahi bir işlem olması, bu nedenle de kalıcı olmasıdır. Dudak dolgusu gibi geçici etkiye sahip değildir. Hasta bunun bilincinde olarak bu işlemi tercih etmelidir. Bir diğer önemli nokta da lip lift uygulamasının üst dudağı dolgunlaştırmaktan çok hacim verme konusunda işe yaramasıdır. Lip lift in aslı etkisi dudaktan çok yüzü daha genç göstermesidir. Üst dudak bir miktar yukarıya doğru dışa döndüğü için daha dolgun görünecektir ancak dudağı dolgunlaştırmak isteyen hastalar için dudak dolgusu daha uygun bir estetik operasyondur.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 2 ay önce dudak dolgusu oldum. 26 yaşındayım. Dudaklarım dolgunlaştı ama biraz daha kalkık bir görüntü olsun diye Lip Lift de yaptırmak istiyorum. Dudak dolgusu sonrası Lip Lift yapılır mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu yaptırmış olmanız Lip Lift yaptırmanıza engel değildir. İki işlemi arka arkaya yaptırmanızın herhangi bir sakıncası yoktur. Lip Lift, dudak dolgusundan farklı olarak medikal değil cerrahi bir yöntemdir. Bir dudak kaldırma operasyonu olarak düşünebilirsiniz. Sonuçları kalıcıdır. Hayal ettiğiniz kalkık görüntüye bu operasyon ile ulaşabilirsiniz. Ancak hayaliniz hep hacimli durmasıysa, elbette Lip Lift de dudağa hacim katar ama dolgunluk konusunda en etkili yöntem dudak dolgusudur. Lip Lift olduktan sonra da dudak dolgusu yaptırmaya devam edebilirsiniz. Çünkü dolgu kalıcı değildir ve zamanla etkisini yitirecektir. İki işlemin ardı ardına olması uygundur, sorun yaratmaz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, bundan 2 yıl önce dudak dolgusu yaptırmıştım. Ancak eski dolgunluğunu kaybedince tekrar yaptırdım, yaklaşık 3 ay kadar oluyor. Ama hayal ettiğim görüntüyü bir türlü elde edemedim. Bir arkadaşım dolgu yerine Lip Lift yaptırmış, çok güzel olmuş. Ben de yaptırmak istiyorum. Dudak dolgusu sonrası Lip Lift yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu sonrasında Lip Lift yaptırmanın herhangi bir sakıncası bulunmuyor. Özellikle dudaklarınızın daha hacimli bir hale gelmesini ve daha kadınsı bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız Lip Lift uygulamasından aldığınız sonuç sizi fazlasıyla memnun eder. Ancak daha önce dudak dolgusunu tercih etmiş olduğunuzu düşünerek söylemek isterim ki Lip Lift aynı zamanda bir dudak kaldırma operasyonudur yani cerrahi bir yöntemdir. Dudaklarınızda meydana gelecek değişiklikler zaman içerisinde kaybolmayacak ve kalıcı sonuçlar verecektir. Lip Lift üst dudağınıza oldukça hacim katar ancak daha da dolgun bir görüntü isterseniz operasyon sonrası yine dudak dolgusu da yaptırabilirsiniz. Ancak alt dudak için dolgunlaştırıcı etkisi olmadığından alt dudak için dolguyu her zaman yaptırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar