Dudak Dolgusu Sonrası Lip Lift Yapılır mı?

blank
1 Cevap

Hocam selamlar ben 28 yaşındayım geçtiğimiz senelerde iki defa dudak dolgusu yaptırdım. Dudaklarımın çok ince olmasından şikayetçiyim. Sonrasında sizin yaptığınız lip lifting dudak kaldırma işlemini gördüm. Merak ettiğim dudak dolgusu yaptırdıktan sonra lip lifting yaptırabilir miyim? bilgi verirseniz çok memnun olurum teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, lip lifting ameliyatını dudak dolgusundan sonra yaptırabilirsiniz.Ama benim önerim eğer üst dudağınızın ince olmasından şikayetçi iseniz ve doğal bir dolgunluk yakalamak istiyorsanız angel lip lifting dudak kaldırma işlemi yaptırmanızdır. Çünkü bu operasyon sonrasında dudaklarınızda doğal olarak dışa kıvrılma ve dolgunluk sağlanacaktır. Eğer dudak dolgusundan sonra lip lifting yaptırırsanız ilk aylarda dudaklarınız çok daha dolgun görünecektir, dudak dolgularının ömrü 4 ila 6 ay olmasından kaynaklı aylar geçtikçe dolgunuz eriyeceği için dudaklarınızda lip lifting ameliyatının etkisini daha yoğun şekilde göreceksiniz. Böylece dudaklarınız çok daha doğal görünecektir. Bazı hastalarımızda lip lifting operasyonu yaptırdıktan sonra dolgu yaptırma gereği hissedebilir çok daha dolgun dudaklara sahip olmak için. Ama şunu unutmamak gerekir lip lifting ameliyatı dudak dolgusu gibi geçici değil, kalıcı bir etki yaratır.Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hanım, son 3 yıldır dudaklarıma dudak dolgusu yaptırıyorum ama bunu her seferinde yaptırmak istemiyorum açıkcası. Dudakların dolgun görünmesini sağlayan kalıcı lip lift uygulaması olduğunu öğrendim. Dudak dolgusu yaptırdığım için lip lift de yaptırabilir miyim? Bu konuda bana bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, dudak dolgusu sonrasında kalıcı lip lift uygulamasını yaptırabilirsiniz. Artık birçok kadın yüze kattığı genç ifadeden ve dudak dolgularının kalıcı bir özelliği olmamasından dolayı da Lip Lift uygulamasını tercih ediyor. Dudak dolguları yinelenen tekrarlarla yapıldığı zaman dolgunun verdiği hacimle ve yerçekiminin etkisiyle beraber aşağıya doğru sarkıyor. Bu sarkmayla beraber burun altı çizgisi ile üst dudak arasındaki mesafe uzuyor. Bu uzunlukla beraber üst dudak kıvrımının zamanla düzleşmesi sonucunda kadında yaşlı ve aksi bir görünüm oluşmaktadır. Lip lift uygulamasıyla burun ile dudak arasındaki mesafe kısaltılıyor. Nasıl genç kızlarda üst dudak yukarıya doğru kalkık görünüyorsa yapılan lip lift uygulamasıyla aynı şekilde dudaklar yukarıya doğru kalkıyor. Dudak ile burun arasındaki mesafe de doğal olarak kısalmış oluyor. Bu kısalma kişiye doğal ve genç bir ifade kazandırıyor. Lip lift uygulamasında burun ile dudak arasındaki mesafe ölçülüyor. Dudakların daha çekici görünmesi bakımından bu mesafenin belirli bir oranda olması gerekiyor. Burun tabanından açılan mini kesiyle buradaki derinin bir kısmı çıkarılıyor ve kalan deri burun tabanına dikilerek sabitleniyor. Dudakların kaldırılmasını sağlayan bu operasyonla ayrıca dudaklarda daha hacimli ve dolgun bir görüntü oluşturuluyor. Dudak dolgusu yapıldıktan sonra lip lift operasyonunu yaptırmakta herhangi bir sakınca yoktur. Dudak dolgusu zamanla kaybolduğu için yapılan lip lift ameliyatıyla daha naturel dudaklara sahip olursunuz.

blank

Merhabalar hocam, ben geçen ay dudak dolgusu yaptırdım, 1 ml ama şimdi lip lift videonuzu izledim sürekli dolgu ile uğraşmak istemediğime karar verdim. Dudak Dolgusu Sonrası Lip Lift Yapılır mı? Hazır şuan tatilim devam ederken lip lift yaptırmak istiyorum fakat dudağımda dolgu varken lip lift yapılabilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 5, 2020

Merhaba, lip lift dudak ile burun arasındaki mesafeyi kısaltarak üst dudakların görünümünü daha yukarı taşımamızı sağlıyor. Simetri operasyon için çok önemli dolayısıyle dudakta dolgu varken lip lift uygulamak doğru değildir. Fakat dolguyu eritip işlemi uygulamak mümkün. Çok daha dolgun bir dudak beklentisi var ise, önce lip lift operasyonu uygulanıp 6-8 hafta takibinde dolgu eklemesi de yapılabilir.

blank

Leyla hocam iyi günler, ben yaklaşık 5 senedir düzenli olarak dudağıma dolgu yaptırıyorum. Artık kalıcı olması için lip lift operasyonu ile dudağımın kalkmasını istiyorum. Lip lift ameliyatı benim için uygun mudur? İyi çalışmalar.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Nisan 17, 2020

Merhaba, Özellikle çok dolgu yapıldığı zaman özellikle çok ince dudaklarda gittikçe dolgunun ve yerçekiminin etkisi ile birlikte üst dudakta bir sarkma oluyor. Dolayısıyla burun ve üst dudak mesafesi gittikçe uzuyor. Bizim burada özellikle dudağa şeklini veren Fitral Kolon dediğimiz ince uzun kolonlar vardır. Kolonlar bir süre sonra düzleşiyor. Görüntü olarak giderek üst dudakta bir kalınlaşma, aradaki mesafede bir kalınlaşma, o bölgede bir silinme, eros yayının kaybolması ve gittikçe düzelen bir dudak yapısı olduğunu görüyoruz. Genetik olarak baktığımızda daha genç kişilerde özellikle üst dudak çok ince olduğu zaman burun dudak mesafesi gittikçe uzun olarak görünüyor. O yüzden bu mesafeyi kısaltmak yaptığımız işlemlerden bir tanesi. Böylece yüzde daha naturel bir gençlik ifadesi oluyor. Hem de üst dudak biraz kalın ve kalkmış oluyor. Bu sayede üzgün yüz ifadesine neden olan her iki dudak köşesi de böylelikle kalkmış oluyor. Bunu çeşitli açılardan yapabiliyoruz. Özellikle dikiş burun taban hattına oturtulduğu için iz kalmıyor. Aslında yaptığımız iş bir parça cildin çıkartılmasıdır. Özellikle burun ve dudak arasındaki mesafe belli bir oranda olması gerekiyor. Bu oran yüz mesafesinin uzunluğuna bağlı olarak kişiden kişiye göre değişebiliyor. Önemli olan o aradaki mesafenin biraz daha kısaltılması ve küçültülmesi. Bu bölgede ne kadar yukarı kaldırmak istiyorsak o kadarlık bir cilt çıkarma yapıyoruz. Sonrasında da o bölgeye bir dikiş atıyoruz. İşlem sırasında kas dokusuna kesinlikle dokunmuyoruz ve ciltten çıkartma yapıyoruz. Dolayısıyla doğal hatta oturttuğumuz için bu bölgede iz kalmıyor. Dikişleri yaklaşık olarak 1 hafta sonunda alıyoruz. Biraz ödem ve şişlik oluyor. Morluk çok fazla gördüğümü söyleyemem. Özellikle daha öncesinde dolgu yaptırmış hastalarımızda bu şişliği daha fazla görebiliyoruz. Eğer dudağınıza hiçbir uygulama yaptırmadıysanız en güzel hastalar bu kişiler. Son derece doğal oluyor. Şişlik ve ödem daha az oluyor. İz olarak ise son derece minimal bir kızarıklık oluyor önce ve iz kalmıyor. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar