Dudak Kaldırmada Yeni Trend (Lip Lifting)

Lip lift, dudak kaldırma (asma) ameliyatı olduğundan daha genç görünen doğal hacimli üst dudağa sahip olmak isteyenler için en ideal ve popüler operasyondur. Çok daha genç ve özgüvenli bir gülümse ortaya çıkarmak adına üst dudağın daha yükseğe konumlandırılması iki amacı hedefler. Bu amaçlardan ilki üst dudak kaldırma, ikincisi ise dudakların köşesini kaldırmaktır.Gülümsemenize tıpkı melek dokunuşu yaparak daha genç ve daha masum bir ifade veren lip lift uygulaması diğer dudak doldurma uygulamalarına göre çok daha doğaldır ve etkili bir sonuç sağlar.

Dudaklarda dolgun ve doğal görünüm

Üst dudak kaldırma (askılama) operasyonu, üst dudak ile burun tabanı arasında bulunan cilt dokusunun mesafesini kısaltır. Bu sayede görülen pembe dudak oranı artıp, dişler estetik şekilde ortaya çıkar. Bu sayede daha hacimli ve  genç dudaklar elde edilir. Eğer ki hem üst dudak aralığında uzunluk, hem de üzgün ifadeli bir dudak yapınız varsa lip lift operasyonu ile her iki sorunu da ortadan kaldırılabilir.

dudak kaldırma

Lip Lift uygulaması ile kusursuz ve doğal dudaklar

Lip lift uygulaması ile daha dolgun ve kalkık olan üst dudak en doğal haliyle elde edilir,

Gülerken dişler daha estetik görünür,

Burun ve dudak mesafesi kısaltılır,

İnce dudaklar doğal bir şekilde kalınlaştırılır,

Hüzünlü dudak hali düzeltilir

Dudaklara melek kanadına benzeyen çekici bir görünüm kazandırılır.

İsteyen herkes sahip olabilir

18 yaşını doldurmuş her yaş grubundaki kişiye lip lift estetiği uygulanabilir. Bazı kişilerde burun ve dudak arasında bulunan mesafe doğuştan daha uzunken, bazı kişilerde bu mesafe yaşlılıkla etkileriyle beraber gelir. Genç yaştaki herkes lip lift ameliyatı sayesinde daha çekici dudaklara kavuşur. İleriki yaşlarda ise dudak çizgilenmesi ve sarkması ortadan kaldırılır ve dudaklar taze hale gelir.

Lip lift uygulamasının en büyük avantajı ise dudak dolgusunun ortaya çıkardığı ördek dudak görüntüsünün ortadan kaldırılmasıdır. Özellikle de yanlış dudak dolgusu nedeniyle yapay hale gelmiş dudaklar düzeltilebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir