Dudak Kaldırmada Yeni Trend (Lip Lifting)

Lip lifting, dudak kaldırma (asma) ameliyatı olduğundan daha genç görünen kalkık üst dudağa sahip olmak isteyenler için en ideal operasyondur. Olunduğundan çok daha genç ve güvenli bir gülümse ortaya çıkartmak adına üst dudağın daha yükseğe konumlandırılmasıyla iki amacı hedefler. Bu amaçlardan ilki üst dudak kaldırma, ikincisi ise dudakların köşesini kaldırmaktır.Gülümsemenize tıpkı melek dokunuşu yaparak daha genç ve daha masum bir ifade veren lip lifting uygulaması diğer dudak doldurma uygulamalarına göre çok daha doğaldır.

Dudaklarda dolgun ve doğal görünüm

Üst dudak kaldırma (askılama) operasyonu, üst dudak ile burun tabanı arasında bulunan cilt dokusunun mesafesini kısaltır. Bu sayede görülen pembe dudak oranı artıp, dişler daha çok meydana çıkar. Bu sayede daha dolgun ve daha genç dudaklar elde edilir. Eğer ki hem üst dudak aralığında uzunluk, hem de asık bir görünüm varsa lip lifting operasyonu ile her iki sorun da ortadan kaldırılabilir.

Lip Lift uygulaması ile kusursuz dudaklar

Lip lift uygulaması ile daha kalkık olan üst dudak elde edilir,

Gülerken dişler daha estetik görünür,

Burun ve dudak mesafesi kısaltılır,

İnce dudaklar doğal bir şekilde kalınlaştırılır,

Hüzünlü dudak hali düzeltilir

Dudaklara melek kanadına benzeyen çekici bir görünüm kazandırılır.

İsteyen herkes sahip olabilir

18 yaşını doldurmuş her yaş grubundaki kişiye lip lifting uygulaması yapılabilir. Bazı kişilerde burun ve dudak arasında bulunan mesafe doğuştan fazlayken, bazı kişilerde bu mesafe yaşlılıkla beraber gelir. Genç yaştaki herkes lip lifting ameliyatı sayesinde daha çekici dudaklara kavuşur. İleriki yaşlarda ise dudak çizgilenmesi ortadan kaldırılabilir ve dudaklar kalkık durabilir.

Lip lifting uygulamasının en büyük avantajı ise dudak dolgusunun ortaya çıkarttığı ördek dudak görüntüsünü ortadan kaldırmasıdır. Özellikle de yanlış dudak dolgusu nedeniyle yapay dudaklar düzeltilebilir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir