+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Dudaklarınıza Kalıcı Melek Dokunuşu

Lip lifting yani dudak kaldırma ameliyatı daha genç ve kalkık üst dudak görünümü isteyen kişiler için ideal bir operasyondur. Daha genç ve güvenli bir gülümse yaratmak için üst dudağın pozisyonunu daha yükseğe çeken bu işlem iki amacı hedefler. Biri üst dudak kaldırma, diğeri de dudakların köşesini kaldırmaktır. Bugün sizlere üst dudak kaldırma ameliyatının inceliklerini açıklayacağız. Gülümsemenize tıpkı bir melek dokunuşu yaparak sizlere daha genç ve masum bir ifade katan lip lifting uygulaması dudak doldurma işlemlerine göre daha doğal görünür.

Dudaklarınızda daha dolgun ve neşeli bir görünüm

Üst dudak kaldırma ameliyatı, üst dudak ve burun tabanı arasındaki cilt mesafesini kısaltır. Böylece dışarıdan görülen 'pembe dudak' miktarını arttırır, dişleri daha fazla ortaya çıkarır ve size daha dolgun, daha genç görünen dudaklar yaratır.
Köşe dudak kaldırma ise dudaklarınızın sadece kenarlarını kapsar ve yüz hatları sürekli asık görünen kişilerin dudaklarını kaldırarak daha neşeli bir görünüm yaratır. Eğer kişilerde hem üst dudak mesafesi uzunluğu, hem de asık dudak görünümü varsa lip lifting ameliyatında her iki problem de düzeltilebilir.

Lip Lift ameliyatı sayesinde kusursuz dudaklar

Daha kalkık bir üst dudak yaratılır,
Gülerken görünen dişler kapatılır,
Burun ve dudak arasındaki mesafe kısaltılır,
İnce dudaklar kalınlaştırılır,
Dudak köşeleri kaldırılır,
Hüzünlü dudak görünümü düzeltilir
Dudaklara melek kanadını anımsatan çekici bir görünüm verilir.

 

Lip lifting kusursuz dudak isteyen herkese uygun

18 yaşından itibaren her yaş grubuna lip lifting yapılabilir. Bazı kişilerde burun ile dudak arasındaki mesafe doğuştan uzunken, bazı kişilerde ise bu yaşlılıkla birlikte gelir. Genç yaştaki hastalar lip lifting ameliyatı ile daha genç ve çekici dudaklara kavuşur. Yaşlı hastalar ise yaş faktörünün getirdiği dudak çizgilenmesinden kurtulabilir, dudakları daha kalkık görünebilir.

Bunların yanı sıra lip liftingin en büyük etkilerinden biri de dudak dolgusunun yarattığı ‘ördek dudak’ görüntüsünü yok etmektir. Özellikle yanlış dudak dolgusu yaptıran kişilerde yapay dudaklar görülebiliyor. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak doğal ve kusursuz dudaklara sahip olmak için lip lifting yaptırabilir, dudak dolgusunun yarattığı sahte görüntüden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.
Ek olarak, dolgu enjeksiyonlarından sonra 'ördek dudakları' olarak bilinen fenomeni yaşayan hastalar, bir Lip Lift prosedürü ile geniş bir iyileşme göreceklerdir. Bir dudak kaldırma prosedüründen sonra, dudak dolgu maddeleri artık ördek dudaklarına neden olmamalıdır.

Burun ve dudak arasında ki mesafe sizi rahatsız mı ediyor?

Burun tabanı ile dudaklarınız arasındaki mesafe kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kadınlar için bu uzunluk genellikle 1-1.2 cm arasındadır. Erkekler için ise burun ile üst dudak arasındaki mesafe ortalama olarak 1.3 -1.5 cm arasında değişir. Bu mesafeden daha uzun olan kişilerde gözle görülür bir problem ve estetik olmayan görüntü meydana gelir.

Unutmayın, yaşlandıkça bu mesafe uzamaya devam edecektir. Yaşlandıkça, vücudun tüm kemikleri (yüz dahil) geri çekilir ve yüzün etinin daha fazla asılmasına izin verir. Yüzün yumuşak dokusu ve yağı atrofi geçirir, böylece cildin kendisi de düşer. İdeal, genç bir dudak genellikle dolu ve biraz kalkıktır. Dudağın pembe kısmı ideal olarak, genel olarak 'bıyık' alanının hacminin 1 / 3'ü / 1 / 2'si kadar olmalıdır.
Üst dudak kaldırma ameliyatı ile meleksi bir görünüme sahip olun

Üst dudak kaldırma ameliyatı lokal anestezi altında gerçekleşir. Dudak alanı uyuşturularak kişiye rahat bir uygulama sağlar. Burun tabanındaki cilt kesilerek üst dudak kaldırılır. Bu işlemde kaslar ve ya sinirler kesilmez.

Burnun hemen altına bir kesi yapılır ve küçük bir deri şeridi ve doku çıkarılır. Dudak, yaklaşık 1/8 dişe maruz kalan ve dudağın pembe kısmının hacmini sürekli olarak artıran yeni pozisyonuna yükseltilir. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürer.

Dudak kaldırmanın sonucu, ağız ve dudaklara daha genç ve dinç bir şekil verir. Dişler daha fazla görülecek ve hasta neredeyse her zaman daha mutlu ve rahat görünecektir.

Dudak Kaldırmada Yeni Trend (Lip Lifting) Dudak Kaldırmada Yeni Trend (Lip Lifting)

Lip lifting, dudak kaldırma (asma) ameliyatı olduğundan daha genç görünen k...

Dudak Kaldırma ile Gençlik Etkisi Dudak Kaldırma ile Gençlik Etkisi

Yüz orantısı yalnızca dolgun dudak ve kalkık bir burunla tamamlanmaz. En uf...

Angel Lip Lifting ile Dudak Kaldırma Angel Lip Lifting ile Dudak Kaldırma

Dudaklarınızda melek kanadı dokunuşu ister misiniz? Cevabınız evet ise sizl...

HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ